Görüş Bildir
Haberler
Kimyasal mı Zehirli Atık mı? Esenyurt'ta Dere Mavi Aktı, Kırmızı Dereden Sonra Mavi Dere...

Kimyasal mı Zehirli Atık mı? Esenyurt'ta Dere Mavi Aktı, Kırmızı Dereden Sonra Mavi Dere...

Batuhan
17.03.2021 - 12:06

Arnavutköy'deki kırmızı akan derenin ardından Esenyurt'ta kimyasal atık nedeniyle Haramidere mavi aktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Esenyurt'ta Haramidere'nin Yeşilkent Mahallesi'nde kalan bölümü maviye büründü. Kanaldan akan mavi renkteki su, derenin kısa sürede rengini değiştirdi. Dere bir süre mavi aktı. Yayılan koku nedeniyle de rahatsız olan çevre sakinleri duruma tepki gösterdi.

Çevredeki fabrikaları suçlayan Hülya Karaman, 'Dere her zaman böyle akıyor. Neden böyle aktığını bilmiyorum. Ama herkes fabrika atıklarından dolayı böyle aktığını söylüyor. Yetkililere buranın videosunu çekip atmama rağmen kimse ilgilenmedi. İki hafta önce buranın kokusundan evlerde oturamıyorduk' dedi.

"Mavi su kimyasal mı yoksa zehirli atık mı bilmiyoruz"

"Mavi su kimyasal mı yoksa zehirli atık mı bilmiyoruz"

Derenin mavi aktığını kokudan fark ettiğini söyleyen başka bir vatandaş ise, 'Yoldan geçerken derenin mavi aktığını fark ettim. Burası meydana yakın bir yer. Bu akan mavi su kimyasal mı yoksa zehirli atık mı bilmiyoruz. Yan tarafımız oyun parkı, çocuklar oyun oynuyor. Yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerekiyor' diye konuştu.

Öte yandan Arnavutköy'de de dere kırmızı akmıştı. Aynı derenin daha önce yeşil akarken fotoğrafları da ortaya çıkmıştı. Dereye rögara boşaltılan kimyasalın karıştığı ifade edilirken yetkililerin incelemesi sürüyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
4
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Anaa demek önceki health potion idi. Şimdi Mana potion akmaya başladı. Mage falan olan varsa içsin bunu. (Gamerlar bilir)