Kim Kardashian Yeni Korse Markasının Üretimini Türkiye'de Yaptırınca Ermenilerden Büyük Tepki Gördü!

30PAYLAŞIM

Tuhaf bir tartışma gerçekten.

Gösteri dünyasının en popüler isimlerinden Kim Kardashian'ın Ermeni asıllı olduğunu bilmeyen yoktur.

Yıldızın merhum babası ünlü avukat Robert Kardashian'ın babaannesi Kayserili, dedesi ise Karslı bir Ermeni aileden geliyor. 1913'te Amerika'nın Los Angeles kentine göçtüler ve ünlü ailenin bugünkü temelleri atılmış oldu.

Kendall ve Kylie Jenner'ın ise sanılanın aksine Ermenistan ile hiçbir bağları yok.

Anne ve baba tarafından Hollanda, İngiltere, Almanya, İskoçya, İrlanda ve Galler kökenliler.

Her fırsatta Ermeni köklerine vurgu yapan, bu ülkeyi sık sık ziyaret eden ve sözde Ermeni soykırımını dile getiren yıldızın başı bu aralar Ermeni diasporası ile dertte.

Amerika'da yüksek bir nüfusa sahip olan Ermeniler, Kim Kardashian'a ülkelerini dünyaya tanıttığı ve sözde soykırımı dile getirdiği için minnet duyuyorlar. Ancak son olayda yıldızla karşı karşıya geldiler.

Kim Kardashian'ın yeni korse markası Skims'in üretiminin Türkiye'de yapıldığını öğrenen diaspora, Twitter'da bunun sebebini sordu.

Söz konusu tweet önce yıldıza Ermeniler için yaptıklarının minnettarlığını sunuyor, daha sonra da; weette "Bazı ürünlerinizi Türkiye'de ürettiğinizi gördük. Lütfen iyi ustalarımızın ve servislerimizin olduğu Ermenistan'da yaptırmayı da düşünün" yazıyordu.

Kim Kardashian hemen cevap verdi ve Türkiye'nin tekstil üretimi konusunda dünyanın en iyisi olduğunu dile getirdi.

Bu markayı kurmayı hayal ettiği andan itibaren en iyi tasarımları, en iyi kalitede malzemeleri kullanmayı istediğini ve aşama aşama bunu gerçekleştirdiğini; uzmanlar ve danışmalar eşliğinde yaptığı global araştırmada bu işin en iyi Türkiye'de yapıldığını öğrendiğini söyledi.

"Kim ya da hangi millet olursa olsun geçmişe yönelik ayrımcılığa tamamen karşıyım. Farklı politik görüşlerde bile olsa, herkesle çalışmaya istekli olmalısınız."

Kişisel olarak sözde Ermeni soykırımını herkesin kabul etmesi için çalıştığını, iki hafta sonra Ermenistan'ı ziyaret edeceğini ve gelecekte yaratabileceği iş olanaklarına bakacağını söyledi. Ancak markası söz konu olduğunda herkese ve her görüşe açık olduğunu ve herkesi kucakladığını belirtti. Değişim için herkesle çalışmanın şart olduğunu da dile getirdi.

Sonuç olarak Ermenistan için önemli planları olduğunu, yakın zamandaki ziyaretinde büyük gelişmelere hazır olmalarını söyledi.

Böylece tepkiler sona erdi.

Bu olay bir kez daha gösterdi ki, Ermeni toplumunun ünlü isim üzerindeki baskısı gerçekten çok fazla.

Yani yıllardır konuşulan "Kim Kardashian asla Türkiye'ye gelmez, çünkü Türklerden nefret ediyor" söylentilerinin temelinde baskı var. Ünlü yıldız ülkemize gelirse başına gelecekleri bildiği için hiç bu polemiklere girmiyor.

Peki neden bunlara rağmen korselerinin üretimini Türkiye'de yaptırıyor?

Biz çoğu zaman bu durumun sebebinin ucuz iş gücü olduğunu düşünsek de dünyada ucuz iş gücünde dev olan Çin, Bangladeş, Vietnam gibi ülkeler var. Türkiye tekstilde ve fason üretimde kalite bazında dünya devi. Bu kaliteye oranla fiyatlar da oldukça uygun. Dünya devi olan pek çok moda markası kaliteli üretim için Türkiye'yi tercih ediyor. Kim kardashian da tepki alacağını bile bile profesyonel olarak Türkiye'yi seçmiş.

Bu anlamda Türkiye için "rekabet edilemez bir ülke" yorumları haksız değil.

Kim Kardashian ve Ermeni diasporasının tartışmalarının altına gelen "Türkiye üretimde başa çıkılmaz bir ülke" yorumları doğru. Umarız bu anlamda değerimizin farkında olur ve üretimimizi daha iyi noktalara taşıyabiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
viyol10sel

O çoook sevdiğiniz dünyaca ünlü markalardan bazıları tırlarla gemilerle burdan gidiyor, beğenirlerse üzerine içine sadece markayı ekleyip satıyorlar beğenemezlerse zaten geri yolluyorlar bazen pazarlarda küçük dükkanlarda çok kaliteli ama ucuz ürün görürseniz bu sebeplerden olabilir, bir dönem okullarda dağıtılan fındık gibi...

smaban

aman birileri duymasın yoksa tekstil sektörümüzü sikip atarlar

atlastitane1

aniden gelen ya kardashianlarla akrabaysam dusuncesi 😅

kaan-gunluk

kısaca özeti türkler umrumda değil ucuz ve kaliteli

akiza

Özetle demiş ki: para para para

Görüş Bildir