Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan Açıklaması: 1 Kişi Görevden Alındı

Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan Açıklaması: 1 Kişi Görevden Alındı

Onedio Medya
27.08.2015 - 16:01

CHP milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atıldığı belirtilen Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına ilişkin CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. CHP lideri, 'Soru önergesinde Sümeyye Erdoğan'ın ismi yer almamıştır. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu öne sürülmüştü. İddiayı ise CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın ortaya attığı söylenmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün AKP İletişim Merkezi'nin toplantısında yaptığı konuşmada CHP liderine seslenerek gereğini yapmasını istemişti. Bunun üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaparak, 'Gerek Grup Başkanvekilimiz Levent Gök, gerekse Mahmut Tanal bu önergede asla Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadın söz konusu olmadığını açıkça söylediler. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir' dedi.

CHP'li vekillerle görüştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi: 

'İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal'ın TBMM'ye verdiği ve Grup Yönetimi'nin onayından geçen soru önergesinde Cumhurbaşkanı'nın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismine hiç bir şekilde yer verilmemiştir. Ancak bu önergenin medyaya duyurulması sırasında,  maalesef bir danışman hatası sonucunda Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismi konuya dahil edilmiştir. CHP olarak özel hayata saygılıyız ve hiçbir şekilde siyasetin ilgi alanı içinde görmüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Gök Sayın Başbakan konuşmadan önce bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Tanal da asla Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadının söz konusu olmadığını açıkça söyledi. Anladığım kadarıyla Sayın Başbakan bu açıklamaları görmeden konuştu. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0