Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu ve Yavaş'la Yeni Video: "Yiğitlerim"

etiket Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu ve Yavaş'la Yeni Video: "Yiğitlerim"

Ulaş
23.04.2023 - 22:33

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Yiğitlerim' başlığı ile paylaştığı videoda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kılıçdaroğlu konuşmasına "Bugün size cumhurbaşkanı yardımcılarımla sesleniyorum" ifadeleriyle başladı.

Kılıçdaroğlu konuşmasına "Bugün size cumhurbaşkanı yardımcılarımla sesleniyorum" ifadeleriyle başladı.

Kılıçdaroğlu ekonomide çöküşe "Mutfaklarda yangın var, kira derdi var" ifadeleriyle dikkat çekerek, ilerleyen bölümlerde sözü Ekrem İmamoğlu'na bıraktı.

'Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz? Ekonomik sıkıntılar var, mutfaklarda yangın var, kira derdi var. Dahası depremler, seller var. Ülkemizde olan ve olması muhtemel afetler var. Bu yüzden doğru şehirleşmeye, doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var. Türkiye'yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençliliğini artırmak istiyorum. Bu görevi en iyi kim yapar? Tabii Ekrem başkan yapar. İstanbul'da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var, bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeyi bitirecek olan yiğit odur. Yani Ekrem başkandır. 

Gündemimizdeki diğer konu ne? Sosyal politikalar. Hani ekonomisini hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Aile Destekleri Sigortası'ndan kadın istihdamına kadar yoksullukla mücadelede yapacak çok çok işimiz var. Bunun yanında Türkiye'yi geliştirecek, güçlendirecek, teknolojik atılımları, tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu görevi hangi yiğit yapar? E doğal olarak onu da Mansur başkanımız yapar. Bu konuda Ankara'da devraldığı kötü yönetimi halkçı politikalarıyla hızla bambaşka bir yere taşıyan, peşi sıra etkili projelere imza atan Mansur başkanıma güvenirim.'

İmamoğlu afet projeleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti 👇

İmamoğlu afet projeleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti 👇

'Bu güzel ülke son 20 yıl içinde en büyük yıkımı ne yazık ki kentlerde yaşadı. Çoklu kanun, kurum ve yönetmeliklerle ve de partizanlıkla, ayrımcılıkla kentlerimiz ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kaldı.

Belediyecilikle dünyanın en büyük kenti İstanbul’da elde ettiğim deneyimle ikinci yüzyılda kentleri en çağdaş seviyeye taşımak ve özellikle plansız otobanlarla değil, birbirine entegre raylı sistemlerle, havayolu karayolu entegre bir ağ olarak Türkiye’yi dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden birine dönüştürmeyi ve bütün kentlerimizi, bütün yerleşim bölgelerini depreme dayanıklı ve uygar bir sürece kavuşturmaya bütün ülkenin mutluluğu için hazırız.'

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yavaş ise sosyal devlet anlayışını geliştirerek ilerleyeceklerini aktardı.

Yavaş ise sosyal devlet anlayışını geliştirerek ilerleyeceklerini aktardı.

'Sosyal devlet anlayışını yeni yapılandırarak, hiç kimsenin yatağa aç girmediği, açıkta kalmadığı, eğitiminden ve protein hakkından mahrum kalmadığı bir yapıyı yeniden inşallah inşa edeceğiz.

Çiftçinin sırtından döviz yükünü kaldırmak suretiyle, kırsal kalkınma desteklerimizle çalışan, üreten ve kendi ülkesine yeten bir modeli mutlaka oluşturacağız.

Karada, havada, mavi vatanda ve siber uzayda, 7 bölgede ve 81 ilde önemli stratejik ve milli teknolojik çalışmalarına, liyakatli kadrolarla ve ülkemizin pırıl pırıl gençleriyle mutlaka başarılara imza atacağız.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
294
175
25
21
12
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
arshisarun

şu tablonun güzelliği💖

mamamia

Var bı hayalimiz... Demokratik günlere

mamamia

çıkar yakında onunda,önümüze düşmesi an meselesi

Destan Yazan

Sadece bu video bile insanın içini geleceğe dair umutla doldurmaya yetiyor...