Kılıçdaroğlu'ndan 'FETÖ'nün Siyasi Ayağı' Açıklaması: 'Kozmik Odayı Bir Talimatla Açtırmak Vatan Hainliği Değil midir?'

 > 
30PAYLAŞIM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gülen yapılanmasının siyasi ayağı tartışması ile ilgili Meclis'teki grup toplantısında "Devleti terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadesini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Devletin en mahrem birimlerine FETÖ'nün elemanlarını yerleştirenlere, FETÖ'nün siyasi ayağı diyoruz" dedi.

"Devleti yöneten hiç kimse benim haberim yoktu diyemez!"

Kılıçdaroğlu, AKP'ye sorular yöneterek değerlendirmelerde bulundu:

"İktidar partisi, terör örgütünün elemanlarını devletin kılcal damarlarına yerleştirirken benim bundan haberim yok diyebilir mi? Terör örgütü üyesi olduğunu bilmiyordum denebilir mi? Devleti yöneten hiç kimse benim haberim yoktu diyemez!

MGK karar alıyor Gülen hareketi tehlikelidir. Derhal içerdeki ve dışardaki faaliyetleri ile ilgili gerekli önlemleri alın diyor. Kime diyor, Dönemin hükümetine. Kararın altında da imzası var dönemin Başbakanı Erdoğan'ın. Peki ne yapmışlar? Devleti terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dı."

"17-25'te ortaya çıkan yolsuzluk belgelerinin tamamı doğruydu"

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:"17-25'te ortaya çıkan yolsuzluk belgelerinin tamamı doğruydu. Hortumun tamamı doğrudur, alınan paraların tamamı doğrudur. Şimdi kalkmış benim avukatımı FETÖ'den içeri atmakla tehdit ediyor. Ne yaparsanız yapın bize geri adım attıramazsınız.

Bir sürü pislik saçılmış, çıkan kokudan burnumuzu tutuyoruz. O hâlâ nasıl barışırım diye Fehmi Koru'yu aracı yapıp FETÖ elebaşı ile barışmaya çalışıyor. Niye? Ortaya çıkmasını istemediği daha çok pislik var diye.

Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin sırlarını, kozmik odayı bir talimatla açtırmak vatan hainliği değil midir?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir