Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçili Şeyma Yorumu: 'Ayakkabı Numarası Devleti Yönetenlerin IQ'sundan Daha Yüksek'

Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçili Şeyma Yorumu: 'Ayakkabı Numarası Devleti Yönetenlerin IQ'sundan Daha Yüksek'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında 'Boğaziçili bir kızın ayakkabı numarasına takmışlar. O kızın ayakkabı numarası bugün devleti yönetenlerin IQ'sundan daha yüksek.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanması sonrası başlayan protestolara da değindi. 'Öğrencilere her türlü haksızlığı yaptılar, aldılar yaka paça hakim karşısına çıkardılar. Hakimler serbest bıraktılar. İki fotoğrafı hiç unutmuyorum' diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

'Birisinde dışarıya çıkan öğrenciler birbirlerini kucaklıyorlar. İkincisinde ise yine gençler gülümsüyorlar. Başörtülü bir öğrencimiz var, zafer işareti yapıyorlar. İki fotoğraf olağanüstü. Birisi kızın ayakkabısına kafayı takmış. Birisi de tweet atmış 'O kızın ayakkabı numarası bile senin IQ'sundan fazla' diye. Eksik söylemiş aslında o kızın ayakkabı numarası bugün devleti yönetenlerin IQ'sundan daha yüksek.'

Bir Twitter kullanıcısı, Boğaziçi Üniversitesi Şeyma Altundal'ın adliyede zafer işareti yaptığı fotoğrafı paylaşarak 'Şu insan artığına bak ya. Ayağında ayakkabı yok, kalkmış 'Rektör istifa' diyor' ifadesini kullanmıştı.

Mahir Ünal'a telefon eleştirisi: 'Sen çiftçiye bir telefonu çok mu görüyorsun?'

Mahir Ünal'a telefon eleştirisi: 'Sen çiftçiye bir telefonu çok mu görüyorsun?'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz' diyen bir çiftçiye 'Cebindeki telefonu kaça aldın?' yanıtını verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

'Mahir Ünal, önemli bir kişi. Çiftçiye gidiyor. Bulmuş seni kime derdini anlatacak? Hemen diyor ki 'Telefonunu ver bakayım', 450 lirayı çiftçi için büyük bir para görüyor. Şu geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Bir telefonu çiftçi için şikayet etmemesi gereken araç olarak görüyor.

Adam perişan olmuş, 450 lira dediğin nedir? Sen ne kadar alıyorsun, saraydakiler ne kadar alıyorlar. Sen çiftçiye bir telefonu çok görüyorsun. Bir ayda bir avuç tefeciye ödediği faiz 21 milyar lira. Çiftçiye bu parayı ödemiyorsun. Binlerce esnafımız var.  25 bin 522 müzisyen var; 806 bin 871 basit usülde vergi ödeyen esnafımız var.'

'İktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz'

'İktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz'

Kılıçdaroğlu, vatandaşların kendisine 'Peki siz iktidar olduğunuzda ne yapacaksınız?' diye sorduğunu belirtti. 'İktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz' ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

'Bunlardan birincisi Türkiye'deki herkesin can ve mal güvenliğini sağlayacağız. Peki can ve mal güvenliğini nasıl sağlayacaksınız? Bunun yolu güçlü bir demokrasiyi inşa etmek. Güçlü bir demokrasi, kuvvetler ayrımına dayanmaktadır.

Medya özgürlüğünü sağlayacağız. Şimdi yolsuzluğu yazan gazetelere yasak geliyor, ceza geliyor. Kul hakkı yemenin meşrulaştırılmasıdır bu. Bizi de eleştirecekler. Biz de okuyacağız, yanlışımız varsa düzelteceğiz.'

'Tank Palet Fabrikası'nı hemen alıp orduya iade edeceğiz'

'Tank Palet Fabrikası'nı hemen alıp orduya iade edeceğiz'

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

'Ben 'Dostlarımızla beraber iktidar olacağız' dediğimde bazı çevreler çıldırıyor. Çıldırmayın, dostlarımızla beraber iktidar olacağız.

İktidar olduğumuzda ne yapacağız? Tank Palet Fabrikası'nı hemen alıp orduya iade edeceğiz. Vatanın bağrına saplanan hançeri çekeceğiz. Bir kararnameyle esnafın stopaj vergisi kaldırılacak. Hangi koşulda olursa olsun, bedeli ne olursa olsun vatan topraklarına sahip çıkacağız. Bir vatan toprağımız düşmana teslim edilmiş vaziyette. Süleyman Şah Türbesi'ni ait olduğu yere götürmek bizim namus borcumuz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
186
83
48
20
8
4
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Yönetenlerden ziyade hala oy verenleri IQ bile verilemez. Bildiğin sıfır.

U

ağzına sağlık başkan, şimdi tam zamanı akp bitti kendi kendini bitirdi chp ekrem abi mansur başkan ve meral akşener ile 2023 de iktidar olmamanız için hiç b... Devamını Gör

Saffet Filiz

O kadar bile olduğunu sanmıyorum.