Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Erdoğan'a Cevap Verdi: 'AKP ne Yapmak İstedi de CHP Engel Oldu'

 > 
20PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarına cevap veren CHP lideri, "Bir daha soruyorum AKP’ye oy veren bütün kardeşlerime; CHP 19 yıldır iktidar yaptığınız partinin yapmak istediği bir şeyi ne zaman nerede engelledi? Yok böyle bir şey. İstedikleri kanunu çıkarıyorlar. Sabah getirdikleri kanunu öğleden sonra değiştiriyorlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Meclis çalışmalarına verilen bir aylık ara sonrası ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, "Biz saraylar için mücadele etmiyoruz. Biz esnaf kazansın, kantinci kazansın bunun mücadelesini veriyoruz. Halkın sorunu varsa bunu çözmek bizim görevimiz. Milletvekili arkadaşlarıma bu bağlamda yürekten teşekkür ederim. Ocak ayı bizim için zor bir ay çok fazla anmalar var. Terör mücadelesinde yazdığı yazılar için hayatı sonlandırılan aydınlar için. Hrant Dink, Uğur Mumcu, Gaffar Okkan hep Ocak ayında teröre kurban gitti" dedi.

CHP liderinin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"Bir eleştiri gelir açar bakarız. Aynı hatayı tekrarlamamak için çalışır çabalarız" diyen Kılıçdaroğlu, "AKP’ye oy veren vatandaşlarıma sormak isterim. Burada onlara samimi bir konuşma yapmak istiyorum" diyerek şunları söyledi:

"Oy verdiniz 19 yıldır iktidar oldular. Kimseye neden oy verdin demedim herkesin tercihi başımızın üzerine.Şu soruyu artık sormak isterim; AKP ne yapmak istedi de CHP engel oldu? Bir kanun, kararname çıkaraktı da biz mi engel olduk? Neden insafsız şekilde hakaret boyutuna varan ölçüde biz eleştiriliyoruz. Vatandaşın esnafın borcu kapanacaktı da biz mi engel olduk. Geçmişte ne olmuşsa olmuş kardeşim artık geleceğe bak. 19 yıldır yönetiyorsun. 19 yıl tek hedef var CHP. Hatalarını açıkladık, yolsuzluklarını açıkladık tek tek. Saraylarda oturdular millet çöpten yemek toplarken eleştirdik. Bir daha soruyorum AKP’ye oy veren bütün kardeşlerime; CHP 19 yıldır iktidar yaptığınız partinin yapmak istediği bir şeyi ne zaman nerede engelledi? Yok böyle bir şey. İstedikleri kanunu çıkarıyorlar. Sabah getirdikleri kanunu öğleden sonra değiştiriyorlar. Millet adına biz uyarıyoruz. Bizi eleştiriyorlar ama biz haklıyız."

'Bakın Resmi Gazete’ye her gün istedikleri kararı çıkarıyorlar'

"Bakın Resmi Gazete’ye her gün istedikleri kararı çıkarıyorlar. İstediği valiyi, kaymakamı atıyor mu? Atıyor, biz mi engeliz buna. İstediklerine istedikleri ihaleyi veriyorlar mı? 5’li çeteye verilen garantili ihaleleri tüyü bitmemiş yetim adına eleştiriyoruz. AKP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum; Bizim bu eleştirilerimiz yanlışsa 'Bırak kime ne veriyorlarsa versinler' diyorsan bana söyle ben de seni tanıyım. Ama ben senin böyle söylemeyeceğini biliyorum. Rüşvet alanı, Kur’an-ı Kerim’le dalga geçeni büyükelçi atadın mı atadın. Bir de 'Müslümanım' diye geçiniyorsun. Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayacak kadar saraylar oturdunuz mu oturdunuz. 'CeHaPe’ye bak ne söylüyor?' Ne söylüyoruz Allah aşkına? 19 yılın sonunda hangi sorununuzu çözdüler. Her milletvekili arkadaşımın, esnafa, taksiciye gittiğinde bu arkadaşlarımızın hangi sorunlarını çözdüler? Kendi sorunlarını çözdüler. Dolar milyoneri oldular. Yandaşları doyurdular, vatandaşa dönüp yerli milli algını yaratmaya çalıştılar. Dolara secde eden adamlar yerli milli olur mu?"

'Herkes şikayetçi. Kimden? Devleti yönetenden'

"Esnafın sorunlarına değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Kırşehir’e gittim esnafı dinliyorsun felaket. Sizler de gittiğiniz yerde, herkes şikayetçi. Kimden? Devleti yönetenden. Devleti yöneten bunun farkında değil, çünkü sarayda böyle bir sorun yok. Açlık diye bir şey yok. Ama sarayın dışına bak. Saray’ın dışına çıkamıyorlar, çıkamazlar da zaten. Bütün kötülüklerin anası işsizliktir. Üniversiteyi bitirmiş… Bir ana baba çocuğunu nasıl okutuyor, bunlar biliyor mu? Bunlarda öyle bir şey yok. Herkes besleme, işsizlik yok sarayda. Neyi konuşuyorlar? Erdoğan ağzını açıyor aynı şeyler, bakanlar ağzını açıyor aynı şeyler. Döviz milli mi, faiz milli mi? Hayır. Hiç yatırımdan, kalkınmadan, işsizlikten söz ediyorlar mı? Para gelecek, döviz gelecek o zaman kurtulacağız. Hani siz yerli, milliydiniz. Şirketler kapanıyor, dükkanlar kapanıyor. Saraydan bakınca kapanan bir şey yok. Altın klozetler var. Devletten, halkından habersiz olan bir kişi Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetemez.Günde ortalama 273 esnaf ve sanatkar dükkan kapatmış hala diyor ki 'Nereden çıkardınız bunu' Kendi ülkesinden bu kadar habersiz başka yönetici yoktur herhalde"

'Erdoğan'a güven yok'

"Dünya ülkelerinden 10 kat faizle borç alabiliyoruz. Dolayısıyla Erdoğan’a güven yok. AKP’li kardeşlerim de güvenmiyorlar. Neden güvenmiyorlar. Bankalardaki toplam tasarrufunu yüzde 55 dolar. Kimse TL’ye güvenmiyor.Tefecilerin adamı kim, faizcilere hizmet eden kim Erdoğan. Herkesin bunu bilmesi lazım. İyi ki CHP var. Bütün rakamları gerçekleri milletin önüne koyuyor. Erdoğan’ın dahi bize dua etmesi lazım gerçekleri anlattığımız için. Çıkmaz sokağa giriyor, memleketi de sürüklüyorsunuz. Ben sizin oyunuza değil, sorunlarımıza talibim sorunlarınızı çözeceğim. Gözleri o kadar kararmış ki… İBB yoksul bölgelerde ucuz ekmek satmak istedi; AKP, MHP karşı. 'İlla CHP yapmasın.' Millet belediyeye para verdi ona bile engel oldular. CHP’li belediyeler olmasa Türkiye çok daha büyük sorun yaşardı. Erdoğan yurt dışındaki çiftçilere çalışıyor. TMO diyor ki buğday alacağım. Bizim çiftçiye tonunda bin 650 lira veriyor. İthalat yapıyorlar tonunu 2 bin 250 lira veriyorlar. Bu firavun iktidar şimdi kime hizmet ediyor. AKP’ye oy veren bütün çiftçi kardeşlerim, senin kazanmanın yolu CHP iktidarından geçiyor."

Al Bakalım Ahmet Bu da Sana: Instagram'ın Açığını Buldular, 5 Dolar Ödül Teklif Edildi - onedio.com
Al Bakalım Ahmet Bu da Sana: Instagram'ın Açığını Buldular, 5 Dolar Ödül Teklif Edildi - onedio.com
İçişleri Bakanlığı'ndan Kayak Merkezlerindeki Oteller İçin Kovid-19 Tedbirleriyle İlgili Genelge - onedio.com
İçişleri Bakanlığı'ndan Kayak Merkezlerindeki Oteller İçin Kovid-19 Tedbirleriyle İlgili Genelge - onedio.com
Twitter'ın Yanlış ve Yanıltıcı İçerikle Mücadele Amacıyla Birdwatch Uygulamasını Başlattı - onedio.com
Twitter'ın Yanlış ve Yanıltıcı İçerikle Mücadele Amacıyla Birdwatch Uygulamasını Başlattı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir