Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Keşke Biz de Cadılar Bayramı Kutlasak Dedirtecek Güzellikte 15 Korkutucu Lezzet

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Biliyorum biz "Cadılar Bayramı" kutlamıyoruz. Ama kutlamıyoruz diye onların o özene bezene yaptıkları yemeklerden tatlılardan niye mahrum kalalım ki. Tamam hepsini aynı gün yapıp bir konsept oluşturmazsınız ama çocuğunuzun doğum gününde bir kaçını deneyebilirsiniz.

1. Mesela şu mumya çikolatalar çok şirin durmuyorlar mı?

Yapması da bir o kadar basit. İlk olarak, oval şeklinde kalıplara çikolata dökün ve lolipop çubukları saplayın. Çikolatalar donduktan sonra icing kreması ile üzerine mumya görüntüsü verin. Gözleri için ise; boncuk şekerleri kullanın.

İcing tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Cadılar bayramının korku temasına en çok uyan mezarlıkları da unutmamak lazım.

Cadılar bayramının en belirgin tasarımları hep korku ögeleridir. İşte onlardan biri olan bu mezarlıkları yapmak da sandığınızdan daha kolay. 

İlk olarak mısır ve pirinç patlaklı barlar alın ve üzerine çikolatalı keki ufalayarak toprak görünümü verin. oval şekildeki bisküvilerin üzerine yukarıdaki icing krema tarifi ile renkli kremalar sürün ve erimiş çikolata ile mezar taşlarını hazırlayın. Donan bisküvilerin alt kısımlarına erimiş çikolata sürerek mezarlıklara sabitleyin. Üstlerini jelibon ya da şekerlemelerle süsleyebilirsiniz.

3. Keşke her gün cadılar bayramı olsa dedirtecek kurabiyeler.

Sevimli hayaletler ya da kara kediler yerken sizi eğlendirebilir bence. Üstelik yapması da bir o kadar kolay. İlk olarak sade ya da çikolatalı kurabiyeler yapın. Daha sonra renk renk aldığınız şeker hamurları ile süsleyin.

4. Çocukken toprak yer miydiniz?

Parkta anneniz elinizden toprak kum ve hatta solucan ayıkladıysa emin olun şu ankilerden çok daha güzel bir çocukluğunuz olmuş. O günleri biraz anımsayıp gülümsemek için işte size fırsat. 

Bir küçük tepsi ıslak kek pişirin ve onu ufalayıp bardaklara doldurun. Daha sonra solucan jelibonları atın içine gitsin.

5. Biraz marshmallow ve krakerin işte bu iskeletleri yaratacağını biliyor muydunuz?

Evet bu tarif diğerlerine göre biraz daha ayrıntılı ama çok tatlı değil mi? İlk önce cupcakeleri yapıyoruz. Daha sonra icing kreması ile üstlerini dolduruyoruz ve çevresine turuncu şekerlere batırıyoruz. Daha sonra kıvrık krakerleri icing kremasıyla kaplıyoruz. Daha sonra marshmallowlara parmağınızla bastırın ve bir lolipop çubuğuna takın. Lolipop çubuğunu da krakerlere geçirin ve iskeletini oluşturun. Son olarak bir krakeri ikiye bölün ve kollarını oluşturun. Parçaları birleştirmek için icing kreması kullanmalısınız.

6. Ben bu kadar uğraşamam ama güzel bir cupcake istiyorum diyenlere.

İlk olarak büyük ve küçük çikolatalı cupcakeleri pişirin. Daha sonra büyük ve küçük marshmallowlar alın ve biraz icing kreması ile büyük cupcakelere minik cupcakelerden dişler yapıştırın. Erimiş çikolata ile göz ve burun çizin. Çikolata cipslerini icing kreması ile marshmallowa yapıştırın. Erimiş çikolata ile küçük cupcakeleri cipslerin üzerine sabitleyin. Son olarak yaptığınız hayalet adamı icing kreması ile cupcakelerin üzerine yapıştırın.

7. Çubuk krakerleri bir örümcek ağı oluşturabileceğini nereden bilebiliriz ki?

7 adet çubuk krakeri biraz erimiş marshmallowa saplayın. Daha sonra beyaz çikolata ile ağı yapın. Sütlü çikolata ile ufak bir örümcek.

8. Tatlı yerine tuzlu tercih ederseniz haşlanmış yumurta ve zeytinlerle güzel bir konsept oluşturabilirsiniz.

Yumurtaları haşlayın ve sarılarını çıkarın. Daha sonra sarılarını biraz krema ve kaşarla karıştırın biraz fırınlayın. Üzerine çekirdeği çıkartılmış siyah zeytinlerden örümcekler yapın.

9. Bir yarasa ancak bu kadar sevimli olabilir.

Ufak çikolatalar, çikolatalı bisküviler ve küçük marshmallowlarla bu minnoşları yaratabilirsiniz.

Ayrı bir kapta sütlü çikolata eritin, daha sonra çikolatalı bisküvilerin uçlarına erimiş çikolata sürün ve çikolataya yapıştırın. Minik marshmallowları da aynı şekilde tam ortaya yapıştırın ve eritilmiş çikolata ile gözleri çizin.

10. Bir cupcake'e baykuş yapmak aslında çok kolay!

Çikolatalı cupcakelerinizin üstlerine bir baykuş kondurabilirsiniz. İlk olarak çikolatalı cupcake yapın ve çikolatalı icing kreması ile kaplayın. Daha sonra içi kremalı olan çikolatalı bisküvileri ikiye ayırın kremalı tarafları göz olarak kullanın. Kremasız kısımları da üstlerine koyun.

11. Örümcek yapmak için pipet kullanabilirsiniz.

Çikolatalı cupcakelere sarı bonibonlarla gözler koyabilirsiniz. Daha sonrasında 6 adet pipeti çikolataya bulayın ve dondurun. Daha sonra cupcake'e saplayın.

12. Ben bu kadar uğraşamam derseniz kurabiye versiyonunu da kullanabilirsiniz.

Kurabiyelerin üzerine bir parmağınızla bastırın ve boşluk oluşturun. O şekilde pişirdiğiniz kurabiyelerin ortasına çikolata koyun ve 1-2 dk kadar çikolata o deliğe dolacak şekilde erimesini sağlayın. Daha sonra erimiş beyaz çikolata ile gözlerini yapın ve erimiş sütlü çikolata ile bacaklarını yapın.

13. Biberlerden mumya yapmaya ne dersiniz?

Biraz da tuzlu tatlar olsun derseniz biberler ve milföy ile şipşirin mumyalar yaratabilirsiniz.

Biberlerin üst kısımlarını kesin ve içlerine az yağlı beyaz peynir ve baharatlarla bir karışım hazırlayıp doldurun. Şerit olarak kestiğiniz milföyleri bibere sarın. Göz olarak da çörek otu kullanabilirsiniz.

14. Hayalet olmadan cadılar bayramı olmaz!

Bu hayaletleri yapmak çok kolay. Marshmallowların üzerine ince açtığınız şeker hamurlarını oyun ve çikolata ile göz yapın.

15. Marshmallow, şeker hamuru uğraşamam derseniz işte size merengden hayaletler.

Mereng, küçüklüğümüzün güzel tatlısı bezenin bir diğer adı. Bezeyi yapmak da inanılmaz kolay. Bezeyi düz bir sıkma torbası ile sıkın hayalet formu oluşturun. Piştikten sonra çikolata ile gözlerini oluşturun.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jefferson-airplay

Ay örümcekli olanlar midemi bulandırdı.En lezzetli şey olsa bile örümceği gördükten sonra yiyemem. :D

Gizli Kullanıcı

bizi de bayramlarda kent çikolatalarla kandırıyolar ancak

zeso

ah ah keşkeee

kaos_77

eskiden kalma pagan dini adetleri, günümüzde ekonomik bir canlılık hediyeler para para para anlamına gelen bir gelenek, yoksa sen annene cadılar bayramında hediye almadınmı cahil, fakirmisin yoksa manasına evrildi. yılbaşı kutlamasına nasıl başladıysak cadılar bayramını kutlamaya başlıyacağız mesele çok mühim para. batı bile bu kadar şaşalı yılbaşı kutlaması yapmaya başlayalı 100 yıl olmadı avm lerin ataları yılbaşınıda hediye çılgınlığına cevirdi, yılbaşınında hristiyanlıkla alakası yok o da pagan adeti. gerçi katolik hristiyanlık demek kliseye hristiyanız he he deyip pagan olmaktan başka bir şey değil.

feanorism

Bu yazının 3 şuku alması ayrı bir manidar. Paganlık konusu dışında hepsine katılıyorum. Paganlık ne la? Vikinglerin dini değilmi.

kaos_77

viking dediğin kuzey avrupa norman denilen adamların eski pagan inançlarına göre öteki dünya ile bu dünya arasında bağ kurmak için din adamları yaprağını hiç dökmeyen çam ağacını aracı olarak kullanırdı çam ağacı kutsal sayılırdı, katolik hristiyanlarda hz isanın dünyaya geldiğinde çam ağacına yılbaşında ineceğine inanır o yüzden herkes yılbaşında evine çam ağacı kor ve hz isa belki bizim ağacı beğenmez diye çamı süslerler.

animegirls333

keşke kutlasak lan

Görüş Bildir