Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ömrünü Kendisiyle Aynı Rahatsızlığa Sahip Çocukları Hayata Bağlamaya Adayan Mükemmel İnsan

 > 
134bPAYLAŞIM

Londralı, Jono Lancaster; 50 binde 1 kişide görülen, Treacher Collins sendromu (TCS) denilen nadir bir rahatsızlığa sahip. Bu; uterodaki kemik ve doku gelişimlerini etkileyen ve bu nedenle yüzde şekil bozukluklarına sebep olan bir rahatsızlık. Bu rahatsızlığın üstesinden gelmek için var olan tıbbi zorlukların yanı sıra,  fiziksel görünüşten kaynaklanan güvensizlik gibi duygusal ve psikolojik zorluklar da var. Jono da kendi yüzünü sevebilmesinin onun 20 yılını aldığını kabul ediyor ve şimdi diğer TCS hastalarına kendilerini nasıl sevebileceklerini öğretmeye çalışıyor.

Kaynak: http://news.distractify.com/pinar/jono-l...

1. Jono'nun kendi yüzüne alışması 20 yılını almış.

Jono'nun kendi yüzüne alışması ve onunla barışması 20 yılını almış. Şu an 30 yaşında olan Jono, kendini sevmeyi öğrenmiş ve yaşadığı bu güzel aydınlanmayı aynı rahatsızlığa sahip diğer insanlarla paylaşıyor

2. Jono Lancaster ve Zackary Walton.

Kendisi gibi Treacher-Collins sendromu olan, 2 yaşındaki hayranı Zackary Walton ile tanışmak için Avustralya'ya gitmiş.

3. Jono ve aynı rahatsızlığa sahip iki dostu.

Oradayken, TCS rahatsızlığına yakalanmış çocuk dostlarıyla tanışmak için ülkenin dört bir yanına ziyaretlere gitmiş.

4. Jono ve bir çocuk dostu daha.

Bu ilham verici adam, çocuklara, onların yalnız olmadığını ve bu şekilde de güzel olduklarını anlatarak sevgiyi ve cesareti yaymaya devam ediyor.

5. 

The Advertiser ile yaptığı bir röportajında, Jono; "ben gençken, benim durumumda olan, bir işi ve eşi olan ve bana bunları sen de yapabilirsin, bunlar senin de elde edebileceğin şeyler diyen birisiyle tanışmayı çok isterdim" diyor. 

Jono'nun Treacher-Collins Sendromuna yakalanmış insanlar için yaptığı harika işlerden daha fazlasını görmek istiyorsanız, onu Facebook'tan takip edebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
proffesional-goner

o kadar güzellerki, sadece egonuzu kapatarak bakın

yobaykoc

Ne olursa olsun dış görünüş önemli sadece iç güzelliği yetmiyor!

hugi

yükü ağırmış ama taşıyacak kadarda hem yüreği hem gücü varmış, helal olsun, Allah kimseyi böyle sınav etmesin.

Gizli Kullanıcı

Günümüzde ''Dış Görünüş'' kriterini düstur edinerek yaşadığımız hayatlarımıza en iyi ve klişe olarak nitelendirdiğimiz ''Ruh Güzelliği'' kavramını en güzel bir şekilde gösteren ve hayata küsmek yerine,aynı rahatsızlığı yaşayan insanların yanında olan ve onlara yaşama sevinci vermeye çalışan bu güzel insandan öğrenmemiz gereken çok şey var..

kigami

İslam'a göre bu adam cehennemin dibini boylayacak. İşte Allah'ın adaleti bu. Onun için Allah'a müracaat; boş kuyuya taş atmak gibidir.. Kişi kendi geleceğini ve yaşamını kendi tayin eder. Yine kendisi, ailesel - sosyal tüm çevresi ve doğa bu yolda köstek yada destek olur. Kişi yine kendi düşünü, dengesi, gücü ve destek çıtasında bunların üstesinden gelir yada gelemez.. Bu gerçekçiliğin dışında kalan gerisi ise Alice harikalar diyarından hallice. Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavardır ama medeniyet öncesi bu kişiler yakılan, kesilen, sürülen, itilen ve o dönemlerde Allah'ın da pek umurunda olmadığı canlılardır.

stiletto

Dilerim ki masum bir çocukken, dünyadan bir haber haldeyken, bu fena hastalıkla karşılaşan insan için, önce "İslam'a göre bu adam cehennemin dibini boylayacak. İşte Allah'ın adaleti bu." diyerek kendi kendine "Allah'ın verdiği adalet bu" diye çirkin söylemine alet için ahirette öncelikle Allah'la, daha sonrada bu insanla yüz yüze gelirsin... Allah ateistin bile rıskını verirken, kaldı ki elinde olmayan sebeplerle hastalanmış birini, yüce Allah'ın kararı varken sadece ve sadece bir kulu olarak sen, o kişi cehenneme gidecek diye hüküm veremezsin. Kaldı ki hiç bir şey için "Allah'ın pekde umrunda olmadığı" diye birşey diyemezsin, herşey O'nun umurundadır. Her şey bir sınavdır, belkide bu adamın sınavı dünyayı dolaşıp kendi gibi olan insanlara yardımcı olmasıdır. Bilemezsin.

Görüş Bildir