Kaynanasına Anne Dememek İçin Ne Diyeceğini Şaşıran Gelinlerin Aklından Geçen 12 Düşünce

12bPAYLAŞIM

"Nasıl yani, ne diyorlar ki?" ya da "Neden anne demiyorlarmış?" diye hemen kızmayın. 21. yüzyılın en büyük problemlerinden biri bu durum. Yaşayan bilir. Bakın nasıl oluyor...

1. Nişanlanmayla başlayan bu ikilem, evlilikle beraber doruk noktasına ulaşır.

Kendine anne denilmesini bekleyen kayın valide, gelini korkutmamak alttan alttan verip veriştirmiştir. Biricik oğlunun ellerinden uçup gitmesiyle, kaynananın da level atlama vakti gelir.

2. Evlenir evlenmez bir anda yıllarca "x teyze" diye hitap ettiğin kadına anne demeni beklerler.

Sanki imzayı atınca kadına otomatik yetki veriliyor.

3. Ama sana göre herkesin bir tane annesi olabilir.

Her gördüğümüz bıyıklıya baba diyor muyuz sanki?

4. Seni büyüten, yetiştiren ve bugünlere getiren annene saygısızlık olacağından korkarsın.

Benim kızım yapsa alınır mıyım diye bir düşünmedim değil...

5. Birkaç kere eskisi gibi "x teyze" diye hitap etmeye çalışsan da, seni duymamazlıktan gelir.

Hatta küsüp, hiç konuşmayanlar da var.

6. Ve işte soğuk savaş başlamıştır artık. "x teyze" yerine "x hanıma" doğru keskin bir dönüş yaparsın.

7. Bir diğer seçenek de, hiç hitap etmeden konuşma kabiliyeti geliştirmek.

Sadece göz göze gelince konuşmak, laf açıldı mı "sen" veya "siz" şeklinde hitap etmek bu kabiliyete sahip olduğunuzun en belirgin göstergesidir.

8. Tabii baş etmen gereken bir de mahalle baskısı var.

Falancanın gelini anne diyor, filancanın gelini annecim diyor...

9. "Hayır bu kadar çok istiyorsa ben de x anne diyeyim madem" diye düşünürsün;

10. "İyi de kadın bana gelinim diyor, kızım demiyor ki! Ben niye ona anne diyecekmişim?" diye sorgulamakta haklısın.

E ne bileyim sen de minnoş falan de ona mesela...

11. Hayır yani öbür türlü de, kocanla aynı kişiye anne diyorsun, o da size oğlum kızım falan diyor, ee ne bu şimdi o zaman? Durun siz kardeşsiniz!

Bahaneler bahaneler...

12. Kısaca dürüst olmak gerekirse de, arkasından o kadar dedikodu yaptığın kadına anne demek hiç içinden gelmiyordur.

Çözüm: Kaynananızın gerçek isminin "Anne" olduğunu farz ederek, ona anne demeyi başarabilirsiniz!

Olmadı mı? O zaman yabancı bir koca bulun, kafanız rahat olsun 😁

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elifcee

iyi taktikmiş😁

svep

Ne oluyor ki anne deyince. Adam annenize anne demeyince ortalığı birbirine katıyorsunuz. Kocanız annenize bir anne dedimi herhalde her anne deyişinde 1 kilo yağınız eriyordur. Çok ayıp kendiniz de kendi annenize anne denmesini istiyorsunuz ve siz de evlenince damadınızdan veya gelininizden anne denmesini isteyeceksiniz. Bu kadar işi inada götürmenin alemi yok. Sakin olacaksınız olması gereken bu diyeceksiniz olacak bitecek. Emin olun kendi anneniz damadının kendisine anne denilmesini çok istiyordur ve demiyorsa sinir küpü oluyordur. Çaktırmıyordur belki ama kesinlikle diş biliyordur. Helede diğer damat anne diyorsa sizin adam ayvayı yedi :))))

futursuz

Şu yönden bak; İçinden milyon parça kopuyor o kelimeyi telehaffuz edeceğini düşünürken bile, annesizsen.

svep

Ben evlendim 6 ay sonra annem vefat etti. Kayınvalideme anne diyordum annem vefat edince de anne demeye devam ettim. Anneeemmmm demiyorum ama anne diyebiliyorum ve sıkıntı olmuyor. Bazı şeyler gerçek bir insan var bu insan eşinizin annesi. Şunu yapmayalım ben bu kızı veya erkeği aldım gerisi beni ilgilendirmez. Abisi sizden büyükse abi diyeceksiniz kardeşi varsa size bir şey yapmadığı sürece iyi şeyler düşüneceksiniz ablası varsa saygılı olacaksınız. Bunlar bir şekilde ailene dahil olmuş oluyor. Yani bir kızı veya erkeği doğuran annesini yok sayıp ben kızı adamı aldım annesi pis kötü kaka değil.Gidip dizinin dibinde ağlayamassınız çok ararsınız ahhh bir annem olsa dersiniz hiç biri O olamaz çünkü ondan gayrısının sevgisinden emin değilsinizdir.Ama çokta sıkıntı yapıp eşinizi de üzmemek lazım. Uzattım özür dilerim.

futursuz

Est, ben de nişanlıyım. Kısmetse evleneceğim, 12 yaşımdan beri 'Anne' nedir bilmem öncesini de pek hatırlayamıyorum. Şuan için kayınvalidem ile aşırı iyiyiz, kanka gibi. Ama o kelimeyi kullanmayı düşünmek bile beni bitiriyor, hayır oğlunu aldım gerisi beni ilgilendirmez düşüncesinde de değilim ama bunca yıl, sanırım hiç annesiz olduğumu kabullenememişim. Ve şuan çok zorlanıyorum, ne yapacağımı bilmiyorum. Onlar bana çok anlayışlı davranıyorlar, ben de anne diye hitap etmeyi çok istiyorum ama ne zaman söyleyecek olsam, boğazıma saplanıp kalıyor. Bu konu da çok çaresizim...

svep

Size sadece diyebileceğim bir kere hiç düşünmeden deyin gerisi gelecektir. Bende ilk başta diyememiştim ilk bir iki gördüğüm de sonra dedim zaten diyeceğim bunu kasmama gerek yok. Bir anda dedim oldu bitti. Eğer arayı uzatsaymışım hiç diyemeyecekmişim. Bu da eşimde yara olacaktı. İşnaAllah hakkınızda hayırlısı olsun.Annelerimize Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Amin.

futursuz

Amin, Amiinn... Hiç öyle hitap etmedim değil, bir iki demişliğim var ama yine de söylediğim zamandan bir kaç gün psikolojim bozuluyor. Sanırım dediğin gibi, diye diye alışıcam.

yeldas

x anne...ne şiş yansın ne kebap..onun da gönlü olsun, daha da fazlasını istemesin..bunca yıl anam bana bakmış, bi oğlunu aldık diye öz annem gibi seveceğimi sanmasın canım aaaaa :)

penguen-geri-dondu

annecim diye peşinden ayrılmıycam her fırsatta kaynanama gidip oturcam onun bize gelmesine fırsat vermeden hoppppp annecim diye kapıya dikilicem :)

Gizli Kullanıcı

Kaynanadan uzak yerde oturun ayda yılda bir görüşün çok dert olmaz. Evinize gelirse de bir şey diyeceğiniz zaman seslenmeyin yanına gidin söyleyin🤣

Görüş Bildir