Görüş Bildir

etiket Katar Emiri'nin Annesi, Kanal İstanbul Güzergahından 44 Dönüm Arazi Satın Almış

Haberler
> Katar Emiri'nin Annesi, Kanal İstanbul Güzergahından 44 Dönüm Arazi Satın Almış

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı arasında söz düellosuna neden olan Kanal İstanbul Projesi Arap yatırımcıların da iştahını kabarttı. 

Sözcü'den İsmail Kahraman'ın haberine göre, Ortadoğu'nun sayılı zenginlerinin yüz binlerce metrekare arazi topladığı Kanal İstanbul güzergahında, Katar Kraliyet Ailesi üyelerinin de arsa aldığı ortaya çıktı. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el-Sani'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Missned, Türkiye'de şirket kurup İstanbul Arnavutköy'de 44 dönüm arazi satın aldı.

3 hissedar var

3 hissedar var

Bir önceki Katar Emiri Hamad bin Halife el-Sani'nin eşi Şeyha Moza, Triple M Gayrimenkul Turizm Ticaret Anonim Şirketi'ni 8 Kasım 2018 günü 100 bin lira sermaye ile Başakşehir'de kurdu. 100 bin paya bölünen şirket hisselerinin yüzde 45.45'ini Şeyha Moza alırken, Katar eski Başbakan Yardımcısı Abdullah bin Hamad el-Attiyah'ın eşi olan Munira bint Nasır el-Misnad yüzde 31.82'sini, Shanna Nasır el-Misned ise yüzde 22.73'ünü aldı.

Şirket kurulduktan 1.5 ay sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 bin 702 metrekare arazi satın aldı. Arazi, imar planlarında ‘tarla' olarak görünüyor. Arnavutköy İlçesi, Baklalı Köyü'nde 136 ada 39 parselde bulunan taşınmazın devir işlemi 27 Aralık 2018'de gerçekleşti.

Arazinin tapu kaydı

Arazinin tapu kaydı

Kanal İstanbul arazinin değerini katlayacak

Kanal İstanbul arazinin değerini katlayacak

Emlakçılar o tarihte bölgede metrekare birim fiyatının 300 lira seviyesinde olduğuna dikkat çekerek arazinin 12-13 milyon lira bedelle satın alınmış olabileceğini ifade etti. Arazinin şu anki değerinin 20-25 milyon lira civarında olduğunu kaydeden gayrimenkul danışmanları, Kanal İstanbul projesi sonrasında yapılacak yeni imar planlarıyla arazinin değerinin birkaç kat artabileceğine işaret etti.

"Tarla olarak görünen araziler hangi bedelle kimlere satıldı?"

"Tarla olarak görünen araziler hangi bedelle kimlere satıldı?"

Kanal İstanbul güzergahında kimlere arazi satışı yapıldığının açıklanması gerektiğini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi CHP'li Nadir Ataman, “İmar planlarında tarla olarak görünen araziler hangi bedelle kimlere satıldı? Aracılar, komisyoncular kimlerdi? Araziler için plan tadilatı sözü verildi mi? Bu soruların cevabı verilmesi gerekiyor” diye konuştu. Kanal İstanbul projesinin bir rant projesi olduğuna dikkat çeken Nadir Ataman, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na “Sen işine bak” diyerek Kanal İstanbul'u savunanlar başta Katar olmak üzere hangi ülke liderlerine ve ailelerine  sözler verdi, açıklamalı” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
806
255
66
20
19
16
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Birazcık beyni olup ta düşünebilen herkes kanal Istanbul projesinin ne amaçla ortaya çıktığını anlayabilir. Amaç o bölgeden çıkacak madenleri proje şirketler... Devamını Gör

Kayıp

buna izin verenlerin, Allah belasını versin!! anlamadığım avrupa ülkelerinde böyle toprak satımı yok, heleki dışardan birine hiç yok... nasıl oluyorda benim ... Devamını Gör

Ahmet Attonu

batı londra dünyanın en pahalı yeri sayılır yüzde 75 suudi ve katarlıın paris zaten satılmış savunmak değil ama gercekler böyle ingiliz ligin en kök... Devamını Gör

Tahir Boz

Ülkenin tank fabrikasından tut, herşeyi katar'lılara satan akp, yakında Türkiye adını değiştirip Katariye diye değiştirirse şaşırmayın, Koskoca bir ülke hırs... Devamını Gör