Görüş Bildir

Kapadokya'da Sanat: Cappadox 19 Mayıs'ta Başlıyor

Haberler
> Kapadokya'da Sanat: Cappadox 19 Mayıs'ta Başlıyor

15 sanatçının Kapadokya’ya özel çalışmasının yer alacağı Cappadox, bu yıl 19 – 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinliklerini “Gelin bahçemizi ekelim” teması altında topluyor. 

Festival kapsamında yapılacak ve 12 Haziran’a kadar sürecek sanat çalışmalarının küratörlüğünü, 2013 İstanbul Bienali'nin de küratörü olan Fulya Erdemci’nin üstleniyor. Katılımcı sanatçılar arasında Berlin’de yaşayan Ayşe Erkmen, Alman sanatçı Christoph Schaefer ve Brezilyalı video sanatçısı Marila Dardot bulunuyor.

Fulya Erdemci, konuyla ilgili, “Bölgeye özgü ve bağlama duyarlı müdahaleler yardımıyla, sanatçılar bölgenin yaşam kültürünü, sakinlerini, sesleri, dokuyu ve hatta çiçeklerin serpilmesini bile ön plana çıkaracaklar” diyor.

Sergi programının bir parçası olarak, sağaltıcı nitelikleri olan bitkilere dayalı geleneksel ve bölgeye özgü reçetelerin, yerel kadınlarla tartışıldığı doğa yürüyüşleri ve atölyeler yapılacağını belirten Erdemci, “Bazı sanatçılar akıntıya kürek çekecek. Bu bağlamda, Asuncion Molinos Gordo tarım politikalarının değişen üretim modelleri üzerine belirleyici etkisine odaklanacak” diye ekliyor.

Geçen yıl festivalde yer alan fotoğraf sanatçısı Murat Germen, bu sefer, yerel profesyonellerin ortaklığıyla bir dizi interaktif proje geliştirecek. German, çalışmasını “Turistlere, bölgenin son derece sınırlı bir manzarasını sunan şimdiki tur paketinden daha farklı bir deneyim sunan yeni bir kamusal ulaşım sistemi öneriyorum” diyerek anlatıyor.

Kültür Servisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
6
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?