Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanada'nın Dikkat Çeken Başbakanının Ekranlara Yansıyan En Klas Hareketleri

 > 
14bPAYLAŞIM

Kanada’daki seçimlerden tek başına iktidar olarak çıkan Liberal Parti’nin lideri Justin Trudeau, siyasi başarısı ve dış görüntüsü ile gündemi bu sıralar epey meşgul ediyor. Haliyle yeni başbakanın geçmişte ve şu sıralar yaptığı birçok şey haberlere çokça konu olmaya başladı. Yaptığı klas hareketlerle şimdiden muhaliflerinin bile gönlünü kazanmış durumda. Biz de onu gündeme taşıyıp gönüllerinde taht kurmasını sağlayan klas hareketlerini sizler için derledik.

Desteğini cesur bir şekilde göstermekten çekinmiyor.

Kanada'da epey ünlü olan bir talk show programında eşcinsel sunucuyla öpüşerek LGBTİ hakları konusundaki hassasiyetini göstermiş ve destek verdiğini belirmişti. Ayrıca kürtaja dеvlеtin değil kadınların karar vermesi gerektiği savunuyor.

Ve yine gay politikacı Scott Brison'ın ailesi ile poz vererek hükümetinin gay çiflerin yanında olacağına dair işaretler veriyor.

Kimi zaman işe eğlence katıp farkındalık kazandırıyor.

Bir yardım kuruluşuna bağışların artmasını sağlamak için striptiz yapmayı da ihmal etmedi.

Kimi zamansa ilginç etkinlikler ile bir duruma nasıl dikkat çekeceğini fazlasıyla biliyor.

Normal bir bağış kampanyasının günümüzde pek de dikkat çekmediğini bilerek, kanser hastalarına yardım eden bir kuruluşa bağış toplamak için muhafazakar partisinden rakibi olan Patrick Brazeau ile boks maçına çıktı. Ve maçın bütün gelirleriyle beraber yardım kuruluşuna epey yüklü bir bağış toplandı.

Katıldığı organizasyonlara renk katmadan rahat duramıyor.

Kanada'da yaşayan Hintlilerin davetlisi olarak katıldığı Hindistan Bağımsızlık Hareketi 66. yıl dönümünde diğer katılımcılar gibi oturup izlemek yerine aralarına karışıp doyasıya dans etti.

Basın özgürlüğü onun için önemli konulardan biri.

Seçimlerden birkaç gün önce bir etkinlikte gazetecilerden birinin kendisine eleştirel bir soru sormasını yuhalayan taraftarlarını azarladı.

Partisinin seçim kampanyasına eşbaşkanlık eden Dan Gagnier'in istifasına ilişkin soru yönelten bir gazetecinin sözlerinin Trudeau taraftarlarınca bölünmesi üzerine arayan giren siyasetçinin tepkisi şu şekildeydi:

“Hey! Biz bu ülkede gazetecilere saygı gösteririz. Zor sorular sorarlar ve onlardan beklenen de budur. Tamam mı?”

Seçildikten sonraki ilk icraatıyla bile farkı ortada.

Seçim gününün ertesi sabahı halkla selamlaşmak niyetiyle bir metro istasyonuna giden Kanada'nın yeni Başbakanı Justin Trudeau yolcularla el sıkıştı ve selfie tekliflerini de geri çevirmedi.

İlk kabine toplantısına bakanları ile birlikte otobüse binip gitmesi sonrası:

Justin Tredeau kendisine, ‘’Otobüsün içindeki bu görüntü, ‘biz gideriz izci kampına’ şarkısını da söylemeniz gerekiyormuş gibi hissettiriyor’’ şeklinde takılan gazeteciye şu yanıtı verdi:

"Belki de senin otobüsten anladığın bu. Fakat unutma ki her gün çok sayıda insan işe gitmek için otobüse biniyor ve bizim de şu anda yaptığımız tam olarak bu.’’

Ve son olarak bir gazetecinin sorusuna verdiği cevapla gündeme geldi.

"Cinsiyet anlamında dengeli bir kabine oluşturmak sizin için neden bu kadar önemliydi?" sorusunu soran gazeteciye verdiği “Çünkü 2015 yılındayız” cevabı sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

Başbakan dediğin böyle olur 👏 👏👏

Klas hareketlerinden bizi mahrum etmeyecek gibi gözüken Başbakan Justin Trudeau önümüzdeki günlerde Türkiye'de olacak.

15-16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G20 zirvesi vesilesiyle Antalya'ya gelecek olan Başbakan Justin Trudeau Kanada'yı temsil edecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moonlit2510

eğlence sitesinde ciddi şeyler kassam mı acaba, hmm :D abi politikacı yalancıdır, adamın işi yalan söylemek ve -mış gibi yapmaktır. Politikacı "entertainer" değildir yani. Sen ne istiyosan onu söylemez, öyle davranmaz. Eğer bir politikacıyı fazla samimi, sıcak ve sevilesi buluyosan topuklayacaksın çünkü o DAHA İYİ bir yalancıdır. Nefret ettiğin politikacı yalanı beceremeyendir. Cem Yılmaz'dan bilirsiniz hani yalancılık paradoksu? Yani tamam adam inanılmaz "politically correct" eyvallah da, cidden 100% samimi mi sizce şimdi bu adam? Bana sorarsanız nasıl ki bir zamanlar birilerinin kömüre ihtiyacı vardı, istekleri kömürdü ve ona oy verdikleri için yuhalamıştınız; aynısınız. Senin istediğin şeyi bilip "tamam bak sen ne istersen o heleley hölölöy" diye kafa dengi başbakan profili çizmiş adam. oradaki oy çoğunluğu bunu gerektirmiş demekki. bu ne saflık bu ne naifliktir yahu?

seytantuylu

Peki sence bir Başbakan nasıl olmalıdır? Hadi biz safız salağız ve adamı çok kafa dengi bulduk. Senin yorumun nedir bu konuda?

moonlit2510

yukarılarda birilerinin bi yorumu vardı "bu adam kanadayı yönetir, gelsin türkiyeyi yönetsin?" diye. bürokrasisi, devlet işleyişi oturmuş yerlerde çok bir şey ifade etmez başbakan. ingiltere gibi. gelir geçer, mevcut olanı bozmuyorsa millet çok sallamaz, çıkıntılık yapmıyorsa tamamdır vs. orada tartışılan şeyler hep teferruat. bu adam için sadece profil, imaj, karizma vs kalmış onu başarmış eyvallah, ama bu adam da yalan söylemek zorunda iş tanımında var. kaldır koy bunu türkiyeye, onca dert varken şu triplere girse kafa atarsın kafa.

moonlit2510

salaksınız diye bişey de demedim haddim değil, adam kafa dengi gibi duruyor onda da hemfikiriz. bize kendi ülkesi için dışarıdaki herkese diş gösterecek, ama kendi çıkarı için içerideki kimseyi kazıklamayacak birisi lazım. bu tip biri burada 1cm ilerleme gösteremez. putinin rusyaya yaklaşımı gibi diyeyim yani. zerre haz etmiyorum adamdan ama ne yaparsa rusya için yaptığı ortada. gıcık, suratsız, pislik mislik ama ülkesini her şeyin önüne koyuyor GİBİ GÖZÜKÜYOR, belki ben de ona kandım bilmiyom artık.

pinkfloyd

Keşke bizim ülkemizede böyle bir siyasetçi gelse diyozda,halk mal olduktan sonra böyle bir adam gelse bile herifi delirtip kaçırırz bu ülkeden... Bizim halk takla atmaktan hoşlanır.

unfuckwithable

dansı güzel ama boksunu beğenmedim bu arada :)) biraz antrenmana ihtiyacı var

unfuckwithable

olumlu pozitif karşındaki insana ben senin düşmanın değilim benden zarar gelmez mesajı veren daha çok politikacı lazım dünyaya..

esar

'Koca istiyom gel beni al, al beni, al beni, gel beni al' diye bağırasım geldi adama :D :D

Görüş Bildir