Görüş Bildir
Haberler
'Kan, Gözyaşı Bu Milletin Kaderi Değildir'

'Kan, Gözyaşı Bu Milletin Kaderi Değildir'

Onedio Medya
30.10.2015 - 17:20 Son Güncelleme: 30.10.2015 - 17:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Gencecik fidan gibi çocukları, babalar toprağa veriyor. Kan, gözyaşı bu milletin kaderi değildir. Yeter demeniz lazım artık' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seçim çalışmaları kapsamında, İzmir'in ilçelerini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Tire ilçesinde bir taksi durağında vatandaşlarla çay içerek, sohbet etti.

Gümüşpala Caddesi'ndeki esnafla bir araya gelmesinin ardından, İtfaiye Meydanında toplanan kalabalığa hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, memleketin huzura, refaha, birlikte yaşamaya, uygar bir ülke olmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, bu amaçla yola çıktıklarını, mücadele ettiklerini kaydetti. 

Herkesin kazandığı, ürettiği, her evde tencerenin kaynadığı, huzurun olduğun bir Türkiye istediğini, bunun için de adresin belli olduğunu işaret eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

'Geçen seçimlerde sandığa gitmemiş, oy vermemiş veya başka bir partiye oy vermiş bir vatandaşımızı ikna edeceksiniz. Diyeceksiniz ki 'Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor. Bu ülkede sen huzur istiyorsan gel beraber sandığı gidelim'. Arkadaşınıza, dostunuza, akrabanıza telefon edin, sandığa gitmesini, oy kullanmasını isteyin. Dolayısıyla, çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bakın Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü düşünün. Kuvayi Milliye’nin yatağıdır buralar, efelerin, halktan yana olanların yatağıdır buralar. Binlerce çocuk yatağa aç gidiyor, yazık günah.'

1 Kasım seçiminin diğer seçimlere benzemediğini, seçmenin sandığa giderken iyi düşünmesi gerektiğini vurgulayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit’in geleneğinden geldiğini ve halk için çalışacağını belirterek, 'Rahmetli Ecevit ne diyordu; 'Ne ezen, ne ezilen biz ancak halkça bir düzen diyoruz'... Evet biz ancak halkça bir düzeni sağlayabiliriz. Emekliye iki maaş ikramiye sözü verdik. Neden? İnsanca, halkça bir düzen olsun. Bayramı huzur içeriğinde geçirsin, torunlarından kaçmasın. Bunun için çiftçiye mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğiz diyorduk. Neden? Çiftçi üretsin, insanca halkça bir düzen olsun' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra karayoluyla geçtiği Ödemiş ilçesindeki Hükümet Meydanı'nda da halka hitap etti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

'Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, bu ülkeye bağımsızlığı getirirken aynı zamanda özgürlüğü de getirdiler, insan haklarını, kadın erkek eşitliğini getirdiler. Şunu söyledi Gazi Mustafa Kemal, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' dedi. Yani güçlü bir sosyal devlet, Türkiye olmak zorundadır. Bu devlet herkesin sahibidir, olmak zorundadır.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
8
6
3
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Adam marmariste hava durumunu öğrenmek için girdiği meteorolojinin sitesi yanıt vermeyince çılgına dönüyor başkan umurunda mı gencecik fidanları babalarının ... Devamını Gör