Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kameranıza Sağlık! National Geographic Seyahat Fotoğrafçılığı Yarışması'ndan Enfes Görüntüler

70PAYLAŞIM

Her yıl düzenlenen National Geographic Seyahat Fotoğrafçılığı Yarışması'nın bu yılki katılımcılarından bazılarının fotoğrafları yayınlandı ve her biri ayrı büyüleyici. Büyük ödülün sahibi 7500, her gruptan birinci gelen yarışmacı 2500, ikinci 1500 ve üçüncü 750 dolar kazanacak. Birbirinden enfes yarışma fotoğraflarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/travel/news/gal...

1. Cennet ve Dünya arasında, Bolivya

Bir grup dağcının 6000 metre yükseklikte yaşadıkları hayat boyu unutulmayacak tecrübenin görüntüsü. Fiziksel ve ruhsal farkındalık anının en saf hallerinden bir tanesi bu karede ölümsüzleştirilmiş.

2. Kırmızı önlü kahverengi lemur, Madagaskar

Madagaskar lemurlarla dolu bir ada olmasının yanı sıra birçok lemur çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Kırmızı önlü kahverengi lemur, kuru bir habitatta yaşıyor ve ağaçların üstünde sürdürdüğü huzurunu yalnızca meyve ve tohum toplamak için bölüyor.

3. Colorado Nehri, Kuzey Amerika

Tarım için kullanılan Colorado Nehri'nin suları bu nedenle genellikle sığ kalıyor. Okyanusla karışacağı noktaya gelene kadar ise neredeyse kuruyor.

4. Birlikte Süreriz, Birlikte Uçarız, Batı Moğolistan

Altın Kartal Festivali katılımcıları, yeteneklerini sergiliyorlar. Kartal avcıları, Kazaklardan gelen miraslarını kutlarken bir yandan da tavşan ve tilki gibi küçük hayvanları yakalıyorlar. Kartal avcılığı yıllarca Orta Asya'da sürmüş bir gelenek olsa da, bu gelenek şu anda Kazaklar tarafından yaşatılıyor.

5. Yalnızlık, New Mexico

Vahşi bir at, tek başına Shiprock isimli dağa doğru yürüyor. Atın yalnızlıklar içerisindeki güzelliği ve kayadan başka hiçbir şeyden oluşmayan Shiprock bir araya geldiğinde muazzam görünüyorlar.

6. Eriyen buz yatağı, Antartika

Buzlar günden güne eridikçe, Antartika'da yaşayan canlılar için gelecek çok da parlak görünmüyor.

7. Tapınağa giriş, Hindistan

İneklerin Hindistan'da aynı bu fotoğraftaki inek gibi istedikleri her yere girebilme özgürlükleri var. Bu inek de Pushkar'da, Tanrı Vishnu'ya adanmış bu tanığa giriş yapıyor.

8. Alışveriş günü, Peru

Bu gün geldiğinde en taze meyveler Urubamba kasabasının tezgahlarında yer alıyor. İşlenmiş tek şey ruhunuz oluyor. Sabah buraya uğrayıp, buradan aldığınız meyvelerle güzel bir smoothie yaparak güne başladığınızı bir düşünsenize.

9. Palkhi Festivali Fanatikleri, Hindistan

Hindistan'da yaşayan etnik bir grubun kültürünü yansıtan Palkhi Festivali'ne her yıl binlerce insan akın ediyor. Bu fotoğraf, katılımcılar geleneksel enstruman olan "taal" eşliğinde şarkı söylerken çekilmiş.

10. Kasap, Çin

Yerel bölge olan Makao'da bir kasap, dükkanını kapatmak için hazırlık yapıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayca.gurtunca

harikalar

motoki

Ne bileyim, sanki her yıl aynı yerlerde değişik kişiler fotoğraflanıp duruyor gibi. Bu fotoğrafları sanki geçmiş yıllardan hatırlıyor gibiyim, mekanlar aynı kişiler farklı gibi ?

gzm-ynklr

Muhteşem.

hulytan

#2 numara hayalimi yaşıyorsunn, bende sadece yatmak istiyorum

dincer-kok

5. Numaralı resmi görünce aklıma ozturk-sadri-alisik geldi. Hala yorumda yazmamış nerede acaba :))

derdi27

onedio kadro vermesi lazım :)

Görüş Bildir