Kaldırılan Andımız Konusunda Hangisi Haklı? Tayyip Erdoğan mı Devlet Bahçeli mi?

42PAYLAŞIM

Danıştay'ın kararıyla birlikte artık okullarda Andımız okunmayacak.  Bu karardan sonra toplumun çeşitli kesimlerinden tepkiler geldi. 

Özellikle Bahçeli karara olan tepkisini ''pimi çekilmiş bomba'' diyerek gösterdi. 

Erdoğan henüz sessiz ama daha önce yaptığı açıklamalardan  ''Andımız''  konusunda Bahçeli'den farklı düşündüğünü biliyoruz. Kendisi 2018 senesinde "Metne baktığın zaman içerik itibariyle bu milletin kendisini, kültür, medeniyet anlayışını ortaya koyan bir metin değil. Bizim andımız İstiklal Marşımızdır ve İstiklal Marşımızla beraber yolumuza devam ediyoruz. İyi niyet eseri olmadığına inandığım bu kararı kimi çevreler baskıcı antidemokratik ideolojilerine yakılmış bir ışık gibi algıladı."  demişti.

Peki sence hangisi haklı?

Sence kim haklı?

Erdoğan haklı. Kaldırılması iyi oldu.
Bahçeli haklı. Kaldırılması kötü oldu.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nagumi

%82 diyorum ve susuyorum :3

kaan-yedikardaslar

aferin amk

Gizli Kullanıcı

Kaldırılmamalı. Devlet bahçeliye insanlar bu yüzden oy vermiyor. Andımız nedeni ile. İstemedikleri gibi solculara oy veriyorlar. Kesinle andımız geri gelmeli.

helenistik

Andımız kaldırılırken neredeydiniz acaba beyefendiciğim? Yada koalisyon kurarken bunu bilmiyor muydunuz? Aklınız nerede, ne içiyorsunuz bu neyin kafası diye sorarlar adama.

ismail-yazgan

1933 yılı ilk andımız. Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, budunumu özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Gizli Kullanıcı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!!

evrenseltarih

Diktacı zihniyetin bir uygulamasıydı. Kalkması çok yerinde oldu. Tebrik ediyorum emeği geçenleri. Yaşasın İslâm! Yaşasın Özgürlük!

ismail-yazgan

yaşasın islam ne alaka özgürlük ne alaka hangi şehir şebeke suyunda zehirlendin evladım.? sen hiç andımızı okumadın mı. bunun neresi batıyor sana kötü olan ne Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, budunumu özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

kerpetenali

Sen Türk değilsin.

Gizli Kullanıcı

İnsanların Türküğü zorgulanamaz ama ben milliyetçiyim.

Görüş Bildir