Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kahve Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey Daha

198PAYLAŞIM

1. Ortalama bir kahve bağımlısı her gün neredeyse seks düşündüğü kadar kahve içmeyi düşünüyor.

Yapılan bir araştırmaya göre ortalama bir kahve bağımlısı her gün neredeyse seks düşündüğü kadar kahve içmeyi düşünüyor. Düzenli içiciler kahveden gelen kafein ile fazladan herhangi bir uyarıcı etkisine maruz kalmıyor sadece günlük dozlarını alıyorlar. Buna karşın şayet günlük kafein dozu alınmazsa içinde kafein olan her şeyin tadı daha da güzelleşiyor. Kahvenin bir faydası daha var. Kahve kokusu sizin daha etkileyici biri olmanızı sağlayabilir. Yapılan araştırmalar kahve kokusunun insanları birbirlerine daha nazik davranmaya yönelttiğini ortaya çıkardı.

2. Çıkma tekliflerinizi kahve içerken yapın

Doğrudan kahve içmeseniz de odada kahve kokusu bulunmasının faydası var. Yapılan araştırmalara göre adrenalin artışı sağlayan her durum cinsel isteği de arttırıyor. Bu durumda kahve içerken veya lunaparktaki trenlere binerken çıkma teklifi yapmak akıllıca bir tercih olabilir. Eğer yüksek stres yaratan bir durumla karşı karşıyaysanız da kahvenin kadınlara yardımcı olduğu gözüküyor. Kahve kadınlardaki depresyonu da azaltıyor. Hatta çalışmaya göre kadınlar ne kadar kafein tüketirse o kadar güçlü bir ruh ve akıl sağlığına kavuşuyor.

3. Kahve ve kurabiye sizi daha akıllı yapar

Kahve ve sigaralarda bulunan nikotinin insanları daha zeki yaptığı ama akciğer kanserine neden olduğu bilimsel araştırmalarla ortaya konuldu. Alternatifi kahve içerken kurabiye tüketmek veya glikozlu herhangi bir şey yemek.

4. Kahve yaratıcılığı arttırır

Balzac'ın çalışmalarında kafeinin yardımcı olduğu biliniyor. Kahve gerçekten yaratıcılığı arttırmakta. Ancak verimli olmak için kısa bir uyku çektikten sonra kahve içmenizde fayda var. 30 dakika sonra kahve etkisini göstermeye başlayacak ve beyniniz tam olarak şöyle pırıl pırıl olacak.

5. Ne zaman durup ne zaman başlayacağını bilin

Nörologlara göre kahve küçük ölçeklerde ancak sık aralıklarla tüketilmeli. Saatte 20 - 200 mg arası herhangi bir ölçü yeterli. Kafein iş yapma hızınızı ve konsantrasyonunuzu arttırabilir ama bazı başka yeteneklerinizi de azaltacaktır. İş yaparken kahve tüketiyorsanız neye ihtiyacınız olduğuna karar verin. Kahvenin etkisi vücudunuzda o anda başka neler olduğuna göre değişiklik gösterir. Kahveyi şekerli tüketin, mümkünse üzüm suyu kullanın. Ne zaman durup ne zaman başlayacağınızı da bilin. Kahve bağımlılık yapabilir. Kullanım alışkanlığınızı bunu göz önüne alarak siz belirlemelisiniz.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir