Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yetenek Yarışmalarında Jürilerin Ağzını Açık Bırakan 20 Performans

 > -

20. Alice Fredenham - My Funny Valentine

İlk The Voice UK programına katılmış ama bir sonuç elde edememiş. Bu sebebledir ki bu yarışmaya katılırken kimseden habersiz girivermiş, iyide yapmış. Pek bir utangaç ve narin olan bu hanımefendi şarkıya başladığı andaki büründüğü kişilik herkesin hayallerini süsleyecek seksilikte.

19. Sam Kelly - Make You Feel My Love

Güzel bir Bobby Dylan şarkısı. Adele' den dinlemek büyük bir keyiftir benim için fakat bu performansta hiç yabana atılacak değildi hani.

18. Richard & Adam - The Impossible Dream

Bu iki kardeş sandviç satıcısıdır efenim. Küçük kardeş şarkıya başladığında 'Acaba abisi de aynı kalitede söyleyebilir mi?' Endişesi abinin girişiyle çoşkuya çevriliyor.

17. Cleo Higgins - Love On Top

Çok güçlü seslerinden biridir bu listenin. Daha şarkının girişinde Jessie J'nin dikkatini çekmiştir ve diğer jürilerinde ilerleyen dakikalarda dönmelerine neden olmuştur. Diğer performanslarıda dinlenesidir. Kimi seçti derseniz will.i.am

16. Moni Tivony - No Woman, No Cry

Böyle bir sesle Bob Marley şarkısı söylemesi belkide seçilmemesini sağlayabilirdi (orjinallik açısından). Ama arada şarkıya kattığı kendine özgü iniş çıkışlarıyla dikkatleri çekti ve will.i.am i seçti.

15. Mary Ann Van Der Horst - Halo

Filipinli bu kızımız seçtiği şarkıyla juriyi ve izleyeni yüksek beklentilere soksa da performansıyla şarkının hakkını verdi. 

Dedikodu: Kocasıyla Facebook'tan tanışmışlar kendisi 28, kocası 22 yaşında

14. Willie Jones - Your Man

Willie Jones 17 yaşında çok eğlenceli bir kişilik kendisi hatta giyimine bile yansımış delikanlının. İsmine ne demeli tam piyasaya uygun. İnsanlar tarzından dolayı rap yada popüler şarkılardan birini söylemeye geldiğini sanıyor ama o ne yapıyor bi izleyin ;)

13. Sami Brookes - One Moment in Time

Whitney Houston dan zevkle dinlediğim güzel bir şarkıdır. Bu performansa denk gelmem o yüzdendir belkide. Ablamız basit bir girişle başladıysa da şarkının yapısı gereği yüksek tonlarda çoştu, çoşturdu.

12. Rachel Potter - Somebody to Love

Freddie Mercury den kulaklarımıza aşina bu şarkıyı bu güzel ve tatlı bayanın sağlam performansı ile insana 'bu kadın bu zamana kadar neredeymiş' dedirtiyor. Demi Lovato'nun da yorumunda değindiği gibi "This industry is ready for you"  Voiceplay ile yaptığı düette dinlenesidir.

11. Lillie McCloud - Alabaster Box

Ablam sen ne ile beslendinde böyle gözüküyorsun anlam verebilmiş değilim. Yaşını tahmin et deseler 30-35 anca vardır derim. Ablam tam 54 yaşında ve dehşet söylüyor desem yalan olmaz :)

10. Ella Henderson- Missed

16 yaşında genç yeteneklerden bu kızımız kendi bestelediği şarkıyı söylüyor ve juriyi duman ediyor. Şimdilerde şöhretin meyvesini yiyenlerden Yeni şarkısı Ghost da dinlenebilir kalitede.

9. Aliki Chrysochou - Bring Me To Life

Param olsa bu kadını müzikalde oynatırım tam müzikallere gidecek bir ses kalitesi. Garip olan geçen senelerde beyniyle alakalı bir durumdan dolayı konuşamamış, yazamamış ve yürüyememiş. Bu kötü zamanlarda annesi onunla bebek gibi ilgilenmiş. İlham veren hikayelerden değil mi?

8. Matt Henry - Trouble

Performansının ilk saniyelerinden itibaren jürinin ilgisini çeken bir ses ve 4 jüri üyesinin dönmesiyle 'Trouble' yaşamadan amacına ulaşıyor. Seçimi Jessie J. Şarkıyı sevenler için orjinalini Ray LaMontagne söylüyor.

7. Ash Morgan - Never Tear Us Apart

Söylediği şarkıya ruhunu veren yarışmacılardan biri(bkz. diğer performansları). Jessie J yi performansıyla kendinden geçiren İngiltere'de zihinsel engelliler okulunda öğretmen olan bir adam kendisi.

6. Jai McConnell - Never Forget You

Bana 'O ha bu nasıl ses layn...' dedirten will.i.am in de mimikleriyle bu durumu tastiklediği sıradışı bir sese sahip seksi bir kadın. Dönen 4 jüriden Kylie Minouge' u seçmiştir.

5. Tamera Foster - I Have Nothing

16 yaşında 'I have nothing' gibi şarkıyı bu kalitede söylemek herkesin harcı değildir ki kızımızın heyecandan küçük unutma problemleri bu durumda mazur görülebilir. Şarkının yanında fiziğiyle de göz doldurur. Kazanamamasının sebebi güçlü rakipleri olduğundandır. Sebeplerden biri listenin başını çeken Sam Bailey olabilir :)

4. Jahmene Douglas - At Last

Benim için en sağlam performanlardan biridir efenim. Sesinin inceldiği yere kadar zorlayıpta bir gram insanı rahatsız etmeyen kişi tanımı bu arkadaştır. Tek kötü tarafı yüzünün garip şekillere girme potansiyeli yüksek efenim.

3. Sam Bailey - Listen

Tamera'dan  bahsederken adı geçen ablam. Kendisi İngiltere'de erkeklerin tutulduğu bir hapishanede gardiyandır.36 yaşındadır, çoluk çocuğa karışmış ve hali hazırda hamiledir. Yüz hatları nedeniyle Funda Arar'a benzettiğim, yarışmanın birincisi olup izleyenlere ilham kaynağı olan yagane kişilerdendir. İlk performansından son performansına değişimi inanılmaz derecededir (kozmetik sektörü sağolsun).

2. Carly Rose - Feeling Good

Bu kızı bilmeyen var mı bilmiyorum şarkıyı söylediğinde 13 yaşında. Jüriyi ve izleyeni çılgına çeviren bir performans sergiliyor bu küçük hanımefendi. Britney Spears deyimiyle 'küçük diva' Yarışmayı kazandı mı hatırlamıyorum :)

1. Karise Eden - It's A Man's World

Jüri hayatları boyunca böyle bir ses bekliyordu herhalde şaşkınlığa bakarsak :D Onu bunu bilmem ama kız muhteşem bir sese sahip. Hal böyleki yarışmayıda kazanmıştır efenim.

Bonus... İlyas Yalçıntaş - Bu Tuzlu Meltem mi Böyle?

Jüriyi şekilden şekile sokan (Ziynet Sali) bir performans. Gencimizin performansını da sizin yorumlarınıza bırakıyorum :) İlk X factor Türkiye furyasında yer alan bu arkadaş neden devamında olmadı merak içindeyim. Sadem performansını da tavsiye ederim ;)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
casablanca

yapmacıklık zirveleri

firat-gok

gamze.tuncer

5 numaradaki kızın küpeleri gördünüz mü daha kazanmadan kazanırsam sizdenim sinyali veriyor :D baya da güzel kızmış halbuki. ve 3. kadın gerçekten de funda arara benziyor. 17. deki kadına ve enerjisine de bayıldım ama şöyle de bir gerçek var ki bizim ülkemizde çok daha iyi sesler var. Özellikle o ses türkiye de o kadar güzel sesler duyuyorum ki isteseler dünya çapında ün yapabilirler ama bizim ülkemizde juriler kendilerine rakip istemedikleri için herhalde pek bir yere gelemiyorlar.

ikinoktaustuste

Scarborough Fair / Canticle (The Voice 2013 Performance) - Celia Pavey Listede olması gerektiğini düşündüğüm bir yarışmacı

ogannnnnnn

angelina jordan ????

Görüş Bildir