Görüş Bildir
Haberler
İzmir'de Koruma Altındaki Klaros Koyu'na İş Makineleri Girdi

İzmir'de Koruma Altındaki Klaros Koyu'na İş Makineleri Girdi

ATKN
05.03.2016 - 18:00 Son Güncelleme: 05.03.2016 - 21:11

İzmir'in Menderes İlçesi Ahmetbeyli Sahili'nde, resmi kayıtlarda koruma alanı ve A tipi mesire alanı olarak görünen Klaros (Denizpınarı) Koyu, şantiye alanına döndü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İzmir Orman ve Su işleri Bakanlığı 4’üncü Bölge Müdürlüğü internet sitesinde ‘Korunan alan’ ve ‘A Tipi Mesire alanı’ olarak yer alan Klaros (Denizpınarı) Koyu yapılaşmaya açıldı.

Ahmetbeyli sahil şeridindeki 80 hektarlık Klaros Koyu’nda, iş makineleriyle çalışma yapılıp, birçok yapı için temel atıldı. Denize dolgu yapılarak iskele oluşturuldu. Alanda yeni yollar açıldı, eğimli bölgede iki noktada hafriyat dökülüp dolgu yapıldı. 

Çalışmaları yapan firma koya girilmesine izin vermezken, Menderes Belediyesi yetkilileri, 3.000 kişi ve 100 çadır kapasiteli günübirlik mesire alanı olarak hizmet verilen Klaros Koyu’ndaki çalışmalarla ilgili kendilerine müracaat yapıldığını, ruhsatlandırma çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

'Cennet gibi bir koy daha para hırsı için yok edilmiş'

'Cennet gibi bir koy daha para hırsı için yok edilmiş'

Yaz aylarında her gün Kuşadası’ndan hareket eden onlarca günübirlik gezinti teknesinin mola verdiği Klaros Koyu’nun mahvedildiğini belirten tekne kaptanı Süleyman Ahsen, “Tatilcilerin büyük bir keyifle denize girdiği koyda kumsal talan edilmiş. Cennet gibi bir koy daha para hırsı için yok edilmiş. İnşaat çalışmaları, burada bir otel yapıldığını gösteriyor. Teknelerimizle demirlerken gözümüz gibi sakındığımız plaja dolgu iskele yapılmış” dedi.

'Sorumluluk denizcilik ile ilgili makamlar ile belediyeye aittir'

'Sorumluluk denizcilik ile ilgili makamlar ile belediyeye aittir'

Mesire yerinden sorumlu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, kara kısmında onaylanan proje çerçevesinde çalışmalar yapıldığını belirtip; “İzinsiz tuvalet dahi yapılamaz. Denizin doldurulması ve iskele yapılması ile ilgili konuda sorumluluk denizcilik ile ilgili makamlar ile belediyeye aittir” dedi.

İzmir’e 70 kilometre, ilçesi Menderes’e 40 kilometre, Aydın’ın Kuşadası ilçesine ise 25 kilometre mesafedeki Klaros Koyu’ndaki mesire alanında piknik alanı, tuvalet, çardak, çadır kurulacak alanlar, market ve tuvaletler bulunuyordu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
183
92
51
8
6
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Quinn

Hayatımda hiç bu kadar beddua etmemiştim izin verenin de oraya onu yapanın da Allah bin türlü belasını versin iğrenç pislikler

Nikola Tesla

Allah :)

disiskaan

"İzmiri alamıyorsak elimizden geldiğince s*keriz"

delirium

Ağlıyorum aq. Hayır yani adam ülkeyi bok etmeye yemin etmiş gibi..