İzmir Adliyesi'nde Çalışan Bir Annenin Şehit Polis Fethi Sekin ile Yaşadığı Anısı

11bPAYLAŞIM

Dün İzmir Adliyesinde yaşanabilecek olası bir faciayı kendi canını ortaya koyarak önleyen kahraman polisimiz Fethi Sekin ile ilgili, tercüman Günel Tahirli Cansu sosyal medya hesabından bir anısını paylaştı. 

Ben de o yazıyı, bu koca yürekli abimizi herkes daha iyi tanısın diye sizinle paylaşmak istedim.

İşte o yazı:

"Tercümanlık yaptığım için sık sık gidiyorum İzmir Adliyesine. Bir kaç hafta önce bir duruşmaya katılmak zorundaydım. Duruşma saatine az kalıyordu arabayı park edecek yer bulamadım. Resmi araçların olduğu yere doğru yaklaştım. Bir polis arabası ve yanında bir polis memuru duruyordu, duruşmaya geç kalıyordum. Camı açtım ve polis memuruna dedim ki, 'Abi ben Emniyetin tercümanıyım hiçbir yerde yer bulamadım arabayı park etmek için, evde bebek bıraktım acil duruşmaya katılıp eve dönmem lazım bana yardımcı olabilir misiniz?' Polis memuru polis arabasını çekti ve 'Kardeşim buraya park edebilirsiniz' dedi. 'Tamam' dedim 'Abi en fazla 1 saate kalmaz çıkarım' dedim. Gittim duruşma bitti, çıkışta polis abiye yaklaştım teşekkür ettim, bana dedi 'Kardeşim arabanın camında kağıt var onu kendin kaldırırsın.' Arabaya yaklaştım kağıdı elime aldım geri ona doğru gittim, 'Abi' dedim 'Ceza olmasın bu.' 'Yok' dedi 'Ceza yazmasınlar diye koydum. Ceza gelirse kardeşim ben hep buradayım merak etmeyin' Arabaya geldim kağıdı arabaya bıraktım. Akşam Taner gelince anlattım dedim yardım ettiler ama böyle bir şey var o da 'Atma kalsın' dedi. Ama ama dediyse öyledir. Bugün patlamada bir trafik polisinin şehit olduğunu duydum bir anda aklıma o polis abi geldi nedense, sonra yok dedim kendi kendime. Sosyal medyada resmini görünce Taner'i aradım kağıt arabada duruyordu çünkü, 'bi bakar mısın' dedim polis memurunun adına ve bir kaç dakika sonra Taner bana kağıdın resmini yollayarak "Evet o şehit olan Fethi Sekin" dedi.

Fethi Sekin'in arabaya bıraktığı o kağıt...

İyilikler hiç bir zaman unutulmuyor Türk halkının Gururu. Seni asla unutmayacağız!

Dio İçerik Altı Banner

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katarina

neden hep güzel insanların başına gelir bunlar mekanın cennet olsun şehidim

Gizli Kullanıcı

Cunku digerleri sadece konusur....

yasin.kavraz

Videoyu izledikçe pişmanlıkla doluyorum.Ah be Fethi abi açık alana doğru değil de oradaki arabalara doğru koşssaydın.Keşke aklına o an arabalara mevzi almak gelseydi.Yedek şarjör taşıyorsan onu değiştirmeye vaktin olurdu.Belki bir umut vuramazdı seni.Ne bileyim izledikçe keşke yaşasa diyorum,kahramanlar ölmese diyorum.Onlara sağken ihtiyacımız var.Bizden önce ise oğlunun kahraman babasına...

tayfun-sahin5

şehadeti, şehitlik kavramını ağızlarına bile alamayacak, bunu anlayamayacak lağım farelerleri var bu ülkede. 15 temmuzu ve kahramanlarını tiye alacak kadar şerefsiz, vatansız pislikler var. Aynı mikroplar bugün methiye diziyor polis şehidimize. Bu şarlatanlıklarınzı, haysiyetsizliğnizi unutmayacağız oğlum. Bu şehidlerimizin aziz hatıraları için unutmayacağız.

tayfun-sahin5

ne tür bir o.ç sunuz. yazdıklarımı üzerine alınan iki tane süzme heykele tapan putperest it. kanırtmaya devam edeceğiz sizi..yunan kopilleri.

tayfun-sahin5

kemalit bak o adamın eşi, senelerdir cüzzamlı muamelesi yaptığınız başörtülü bir kadın. hani iran a göndermek istediğiniz. senin ideolojine sokayım insan müsvettesi.

bilal-cigdem

Çok zor olmasa gerek biraz saygı biraz güleryüz biraz anlayış bu insanlar bu kadar stresli işlerin içinde bu kadar güzel kalabiliyorsa darısı hepimizin başına... Onların bıraktığı bu güzellik emanetini son nefesimize kadar devam ettirmek dileğiyle toprakları bol ruhları şad olsun...

aylin-tozdeviren

gözlerim dolu gene anasını satayım... İnsanı öldürmeyen acı insanı daha da güçlendirir der Friedrich Nietzsche O yüzden daha da güçlenip bir birimize sarılır oluyoruz her olaydan sonra ama acılar son bulsun artık bu hiç bir anlamı olmayan hiç bir çözüme ulaşmayacak terör son bulsun.

Görüş Bildir