İzlemen Gereken Efsane Türk Gençlik Dizisini Söylüyoruz!

49PAYLAŞIM

Çöz ve öğren!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Çocukken en sevdiğin oyun bunlardan hangisiydi?

Yerden yüksek
Maç yapma
İp atlama
Bilgisayar oyunları
Saklambaç
Evcilik

4. Hayatının aşkını bulmak mı yoksa bir çuval dolu para mı?

Hayatımın aşkı
Bir çuval dolu para

5. Her insanın farklı bir öğrenme şekli vardır derler. Seninki nasıl?

Sanat aracılığıyla öğrenme
Kendi kendine çalışarak öğrenme
Duyarak öğrenme
Mantığı kavrayarak öğrenme
Görerek öğrenme
Uygulayarak öğrenme

6. Bir ilişkide senin için en önemli şey hangisi?

Sadakat
Tutku/Aşk
Fedakârlık
Anlayış
Saygı

7. Son olarak ne tarz filmlerden hoşlanırsın?

Aksiyon
Drama
Komedi
Romantik
Bilim Kurgu

Koçum Benim!

70’li yıllarda yayınlanan Beyaz Gölge dizisinin uyarlamasıydı ama kalabalık ve güçlü oyuncu kadrosuyla bizden bir hikaye olmayı başardı. Bir lise basketbol takımının hayat, aşk, arkadaşlık, aile ilişkilerinin anlatıldığı dizide Tarık Akın'ı izlemek ne de güzeldi.

Lise Defteri!

Belki de lise yıllarına dair anlatılan hikayelerin en gerçekçisi Lise Defteri’ydi. Dizi kısa sürmüş olsa da Emre Altuğ, Ece Erken, Arda Kural ve Sarp Levendoğlu sayesinde hepimiz lise yıllarını geri dönmeyi ve o güzel yılları yeniden yaşamayı istedik.

8. Hayat Bilgisi!

Hepimizin hayatından bir Afet Öğretmen geçmiştir; uzaktan bakıldığında çok sert duran ama aslında yufka yürekli olan bir insan. Hepimiz Kopil, Ortega, Törpü, Barbie, Var mısın Arif'te kendimizden bir parça bulduk, her birinden çok şey öğrendik. Kuşkusuz öğrendiğimiz en önemli şeyse hocanın camide olduğuydu :)

Kavak Yelleri!

Deniz, Aslı, Efe ve Mine; aslında birbirinden farklı ama birbirlerine her zaman sahip çıkan 4 yakın arkadaşın hikayesi, Urla’da geçmesinden olsa gerek hepimizin içini ısıttı ve Türk dizi tarihinin unutulmazları arasında yerini aldı. Pinhani’nin efsane şarkısı Hele Bi Gel’se dizinin bir diğer güzelliğiydi...

Arka Sıradakiler!

Unutulmuş bir lisede hayata tutunmaya çalışan bir grup gencin hayatının, okula yeni gelen idealist bir edebiyat öğretmeni sayesinde nasıl değiştiğini anlatan dizi, umudun hep var olduğunu hatırlattı bizlere.

Eyvah Babam!

Kızına aşık, onun büyüdüğünü kabullenemeyen bir baba ile artık bir yetişkin olduğunu ona ispatlamaya çalışan Ece’ nin hikayesi içinde hep neşeli öğeler barındıran bir dizi olarak hafızalarımıza kazındı. Dizi sayesinde Haluk Bilginer ve Nergis Kumbasar’ı yeniden ekranda izleme şansına erişirken bir yandan da Yıldız Asyalı ve Arda Kural gibi dönemin yeni oyuncularıyla tanışmıştık.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fedai.cifr

gülüstanın arka bahçesindeki evin hali ahvali dizisi çıktı :) zikten dizileriniz işte :))))

gunec46

Koçum benim <3

efecan32

Arka Sıradakiler :D

irem-yazgeldi

Hayat Bilgisi! Hepimizin hayatından bir Afet Öğretmen geçmiştir; uzaktan bakıldığında çok sert duran ama aslında yufka yürekli olan bir insan. Hepimiz Kopil, Ortega, Törpü, Barbie, Var mısın Arif'te kendimizden bir parça bulduk, her birinden çok şey öğrendik. Kuşkusuz öğrendiğimiz en önemli şeyse hocanın camide olduğuydu :) Eyvah Babam! Kızına aşık, onun büyüdüğünü kabullenemeyen bir baba ile artık bir yetişkin olduğunu ona ispatlamaya çalışan Ece’ nin hikayesi içinde hep neşeli öğeler barındıran bir dizi olarak hafızalarımıza kazındı. Dizi sayesinde Haluk Bilginer ve Nergis Kumbasar’ı yeniden ekranda izleme şansına erişirken bir yandan da Yıldız Asyalı ve Arda Kural gibi dönemin yeni oyuncularıyla tanışmıştık.

Gizli Kullanıcı

Arka Sıradakiler! Unutulmuş bir lisede hayata tutunmaya çalışan bir grup gencin hayatının, okula yeni gelen idealist bir edebiyat öğretmeni sayesinde nasıl değiştiğini anlatan dizi, umudun hep var olduğunu hatırlattı bizlere. Eyvah Babam! Kızına aşık, onun büyüdüğünü kabullenemeyen bir baba ile artık bir yetişkin olduğunu ona ispatlamaya çalışan Ece’ nin hikayesi içinde hep neşeli öğeler barındıran bir dizi olarak hafızalarımıza kazındı. Dizi sayesinde Haluk Bilginer ve Nergis Kumbasar’ı yeniden ekranda izleme şansına erişirken bir yandan da Yıldız Asyalı ve Arda Kural gibi dönemin yeni oyuncularıyla tanışmıştık.ikisini de izlerdim,güzeldi eski diziler...

Görüş Bildir