Görüş Bildir

İtalya'yı Sarsan İddia: Yoğun Bakımda Yer Açmak İsteyen Doktor Yaşlı Hastalarını Öldürdü!

Anasayfa > Gündem

İtalya, 'yoğun bakım ünitesinde yer açmak için yaşlı hastalarını öldüren doktor' haberiyle çalkalanıyor. Görevden uzaklaştırılan ve ev hapsine alınan doktor suçlamaları reddederken daha önce bu hastanede ölenlerin yakınları da detaylı inceleme yapılmasını istiyor.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, ülkenin kuzeyindeki Brescia kentindeki Montichiari Hastanesi acil servisi sorumlusu Doktor Carlo Mosca, yatak kapasitesi dolan hastanede yer açmak için 61 yaşındaki Natale Bassi ve 80 yaşındaki Angelo Paletti'yi yüksek doz anestezik ilaçla öldürdü.

"Bir hastayı sırf yataklarda yer açmak için öldüremem"

"Bir hastayı sırf yataklarda yer açmak için öldüremem"

Söz konusu olay, hemşirelerin WhatsApp mesajlarında yer alan 'Ben, bir hastayı sırf yataklarda yer açmak için öldüremem.' ifadeleri üzerine başlayan soruşturmayla ortaya çıktı.

Soruşturma çerçevesinde derhal görevden uzaklaştırılan ve kasten insan öldürmekle suçlanan Mosca'nın, ön duruşma hakimince, soruşturma süresince delilleri karartabileceği ve kamu evraklarında sahtecilik ve iddia edilen eylemleri tekrar etme riski sebebiyle ev hapsinde tutulması kararı verdiği kaydedildi.

Basında çıkan haberlerde, Mosca’nın avukatları aracılığıyla yaptığı ilk savunmasında suçlamaları reddettiği belirtildi.

Kovid-19 salgınında Montichiari Hastesinde can veren bazı hastaların bu şekilde öldürülmüş olabilecekleri şüphesiyle yakınları tarafından inceleme yapılması talebinde bulunulduğu kaydedildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
30
11
10
6
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gollum

Zor bir karar ama bazen de sadece yaşam destek ünitesi ile yaşayan ve iyileşme şansı bulunmayıp sayılı günü kalan hastaların aileleri fişi çekmek istemedikle... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Sen doktorların şans vermedigi durumlarda hastaların nasıl da o durumu atlattığı vs haberlerine hıc denk gelmedin heralde, ne olursa olsun öldürmek kimseye b... Devamını Gör

favilla favilla

Bu İtalya neden sağlık konusunda bu kadar kötü ?

deryadenizdusunce

Bunlar da yemin etmiyor mu tıp bitince bizdeki gibi