Görüş Bildir

Gizemli Yaratık Chupacabra'dan Şüpheleniliyor: 50 Hayvan Kanı Emilerek Öldürüldü

Anasayfa > Gündem

Şili'de Kasım ayından bu yana 50'ye yakın hayvan gizemli bir şekilde öldü. Ölü hayvanlardaki yara izlerini inceleyen uzmanlar, bir yırtıcının izine rastlayamadı. Bölge halkı ise, Şili efsanelerinde geçen ve hayvan kanı emerek yaşadığı düşünülen Chupacabra adlı gizemli yaratıktan şüpheleniyor.

Şili’nin kuzeyinde yaşanan toplu hayvan ölümlerini inceleyen yetkililer ve veterinerler, göğsünde bir delikle ölü bulunan düzinelerce lama yavrusu ve alpakanın ardından şaşkınlıklarını gizlemeyedi.

Kasım ayından beri 50 hayvan öldü

Kasım ayından beri 50 hayvan öldü

Raporlara göre Kasım ayından beri Bolivya sınırındaki Colchane adlı köyde 50 civarında lama ve alpaka cesedi bulundu.

Colchane belediye başkanı Javier Garcia Choque tarafından kalıntıları incelemesi için çağırılan bir uzman veterinerin yanı sıra Şili’nin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (SAG) da bir soruşturma başlattı.

'İzler puma ya da tilki izleriyle örtüşmüyor, cesetlerin göğsünde iki delikten başka hiçbir şey yok'

'İzler puma ya da tilki izleriyle örtüşmüyor, cesetlerin göğsünde iki delikten başka hiçbir şey yok'

Bölgede çalışan bir veteriner olan Andrea Nieto, cesetleri incelediğini; ancak hayvanların hangi canlı tarafından öldürüldüğünü tespit edemediğini söyleyerek “İzler puma veya tilki izleriyle örtüşmüyor. Cesetlerin göğsünde iki delikten başka hiçbir şey yok. Görünüşe göre kan bu deliklerden emildi; ancak daha kapsamlı bir araştırma gerekiyor” dedi.

Nieto, vahşi köpek veya yarasa olasılığının da ihtimal dışı olduğunu söyleyerek “Isırık izlerine bakarak, küçük çeneli bir hayvan olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Bölge halkı 'Chupacabra' adlı yaratıktan şüpheleniyor

Bölge halkı 'Chupacabra' adlı yaratıktan şüpheleniyor

Çiftçilik yapan Juan Choque Choque “İlk birkaç vakada, hayvanların birisi tarafından öldürüldüğünü düşünmüştük. Ama daha fazla hayvan görmeye başladıkça bunun şeytani olduğunu düşünmeye başladık ve ölümler artmaya devam ediyor. Kuzenim bunun yıllar önce bir insanı ağır şekilde yaralayan chupacabra adlı bir yaratık olabileceğini söyledi. Bu da beni korkuttu. Bahçeyi aydınlatması için bir güneş paneli koydum. Bunu yapanın bulunmasını ve sona ermesini istiyorum” dedi.

Chupacabra, 90'larda bir dizi hayvanın gizemli şekilde ölümüyle de gündeme gelmişti

Chupacabra, 90'larda bir dizi hayvanın gizemli şekilde ölümüyle de gündeme gelmişti

Latin Amerika efsanelerinde keçilerin kanını emen anlamına gelen chupacabra, 1990’larda Porto Riko’da bir dizi koyun ve domuzun gizemli şekilde ölmesiyle birlikte gündeme gelmişti.Yetkililer, hayvanı öldüreni tespit edebilmek için alana kameralı tuzaklar yerleştirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
46
12
11
5
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dean Winchester

Yok cin kabilesi amk. Bunlar da bayılıyor sallamasyona.

neden-ulan-neden

netflix virali değilse bi bok bilmiyorum. yakında şili yapımı bi netflix dizisi başlıcak muhtemelen.