Görüş Bildir
Haberler
İsveç Milli Takımı Türkiye'ye Geldi

İsveç Milli Takımı Türkiye'ye Geldi

Enver K.
23.03.2016 - 22:04

A Milli Futbol Takımı ile hazırlık maçında karşılaşacak İsveç Milli Takımı, Antalya'ya geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

A Milli Futbol Takımı ile yarın hazırlık maçında karşılaşacak İsveç Milli Takımı, Antalya'ya geldi.

Antalya Havalimanı'na akşam saatlerinde gelen İsveç Milli Takımı kafilesi, alınan geniş güvenlik önlemleri altında kendilerini bekleyen otobüse bindi.

Konuk ekibin Türk asıllı futbolcuları Erkan Zengin ve Jimmy Durmaz, basın mensuplarının röportaj isteklerini kabul etmedi.

İsveç takımının dünyaca ünlü yıldız oyuncusu Zlatan İbrahimovic, kafilede yer almadı.

Hamren: "Türkiye gerçek gücünü göstermeyi başardı"

Hamren: "Türkiye gerçek gücünü göstermeyi başardı"

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren, yarın Türkiye ile oynayacakları hazırlık maçının kadrosunda yer almayan Zlatan İbrahimovic'i dinlendirdiğini belirterek, 'Zlatan Ibrahimovic'den daha fazla verim alabilmek için rakibimiz kim olsaydı yine dinlendirecektim. Türkiye özelinde alınmış bir karar değil. Zlatan'ın kadroda olmamasının arkasında başka bir gerekçe aramaya gerek yok.' dedi.

A Milli Futbol Takımı ile yarın oynayacağı hazırlık maçı için Antalya'ya gelen İsveç Milli Takımı, Turizm Bölgesi Belek'te kamp yapacakları Kaya Palazzo Otel'e yerleşti. İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Hamren ve yarınki karşılaşmaya kaptan olarak çıkacak Andreas Granqvist otelde basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin Zlatan İbrahimovic'in neden kadroda yer almadığını sorması üzerine Hamren, bunun sebebinin sadece İbrahimovic'in maç yoğunluğundan kaynaklandığını vurguladı.

Hamren, 'Benim sorumluluğum oyuncularımı turnuvaya en iyi şekilde hazırlamak. Zlatan'dan daha fazla verim alabilmek için rakibimiz kim olsaydı yine dinlendirecektim. Türkiye özelinde alınmış bir karar değil. Zlatan'ın kadroda olmamasını arkasında başka bir gerekçe aramaya gerek yok. Uzun vadede takım için böyle olmasının daha faydalı olacağını düşündük.' diye konuştu.

'Türk Milli Takımı gerçek gücünü göstermeyi başardı'

Hamren, Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu aktaran Hamren, 'EURO 2016 grup eleme maçlarında ilk başlarda istenilen performansı gösteremediler. Ancak son 4-5 maçta Türk Milli Takımı gerçek gücünü göstermeyi başardı ve bundan dolayı EURO 2016'da olacak. Türkiye gibi güçlü bir takımla hazırlık maçı yapmaktan memnunuz.' ifadelerini kullandı.

Yarınki maçın heyecanlı ve zor olmasını beklediklerini ifade eden Hamren, güzel bir atmosferde oynanacak karşılaşmada 2-3 yeni oyuncu deneyeceklerini kaydetti.

Türk Milli Takımı'nda en beğendiği futbolcunun sorulması üzerine ise Erik Hamren, özellikle beğendiği ve yakından izlediği bir Türk oyuncunun olmadığını söyledi. Türk Milli Takımı'nın geneline baktıklarını ve takım olarak özelliklerini değerlendirdiklerini anlatan Hamren, tek bir oyuncunun adını ön plana çıkartmanın doğru olmayacağını belirtti.

Hamren, maç için çok iyi güvenlik önlemleri alındığını ve Türkiye'de kendilerini güvende hissettiklerini ifade etti.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
3
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın