Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbullu'nun Müzikal Anlamda En Güzel 11 Komşusu

 > 
683PAYLAŞIM

Komşuda Konser!

Dünyanın her yerinde müzikseverleri bir araya getiren Sofar Sounds hareketinin İstanbul ayağı gelecek ay 1. senesini doldurmuş olacak. Konserler her ay farklı evlerin oturma odalarında gerçekleşiyor. 

Organizatöründen teknik ekibine, ev sahiplerinden müzisyenlere kadar herkes gönüllü bu projede!

Şimdi o güzel komşularımıza ve misafirlerine selam verelim birlikte.

1. Miss Crowley

Galata'daki komşumuz evinin terasında Miss Crowley'i ağırladı. Bir yanda İstanbul Boğazı'nın güzel havası bir yanda Miss Crowley'nin masalsı şarkıları... Evdeki şanslı misafirleri kıskandık.

2. Son Feci Bisiklet

Sıradaki komşumuz da Galata'dan, Serdar-ı Ekrem sokaktan. Geçtiğimiz yıl adını çok sık duyduğumuz bir misafirleri var. Bu kez akustik setup'la diğer misafirlerine güzel bir dinleti sunuyor Son Feci Bisiklet.

3. Allen Hulsey

Levent'teki komşumuzun güzel bahçesine gidelim: Allen Hulsey misafirlerden. "New York"lu müzisyen bir süredir İstanbul'da yaşamakta. Hepimizin misafiri Allen.

4. Can Kazaz

Moda'daki güzel komşularımızdan birine misafir oluyoruz şimdi. Misafiri Can Kazaz. Can'ın soundcloud hesabındaki mix'leri önerip kaçıyoruz.

5. Kalben

Galata'daki bir diğer komşumuza uzanıyoruz ve misafiri Kalben'i dinliyoruz. Kalben'i ilk kez Sofar'la tanıdı bir çok kişi. Hepimize misafir ol Kalben.

6. Yüzyüzeyken Konuşuruz

Moda'daki komşumuzun misafirleri hepimizin tanıdığı Yüzyüzeyken Konuşuruz! Muhteşem kütüphane dekorlu sahnede Gezi Parkı olayları kapsamında yaptıkları şarkıyı dinleyen diğer misafirlere el sallıyoruz buradan.

7. Nilipek

Ulus'taki komşumuzun evine gidelim şimdi de. Nilipek misafirler arasında, o naif sesiyle bizi yine büyülemeyi başardı. Kendisini sahnelerde çok fazla göremediğimiz için herhangi bir yerde dinleyen herkesi şanslı ilan ediyoruz.

8. Sapan

Sıradaki komşumuz 4.Levent'te. Ülkemizde indie deyince akla gelen ilk gruplardan olan Sapan ise komşumuzun misafirlerinden. Keyifli bir birliktelik olmuş, yine kıskandık!

9. Yolda

Sıradaki güzel komşumuz ise Levent'teki evinde Yolda'yı misafir etmiş. Her şey çok güzel görünüyor, ritim tutmadan dinleyemeyeceğiz galiba hiçbir şarkısını.

10. Yok Öyle Kararlı Şeyler

Bu videodaki ev sahibimiz ise Sumahan! Sahnedeki misafirleri ise yaptıkları müziği "mütevazı rock" olarak tanımlayan YÖKŞ!

11. Stornoway

Gümüşsuyu'ndaki güzel komşumuzda sıra! Komşumuzun misafiri bu videoda uzun yol yolcusu Stornoway.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birtan-genc

kalben - sadece yolda - aşk favorilerim arasına girdi. Duymak için geç kaldım ama Kalben'i yakın takibe aldım.

n.erkol

işte bu, teşekkürler :)

cnsfrd

ya bunun popüler olmaması lazım. olay orda. bilen biliyo. kulaktan kulağa yeterli panpa.

necerenvar

güzel şeyleri paylaşmalı insanlar:)

Görüş Bildir