Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Valisi Şahin: 'Okulları Açık Tutmaya Çalışacağız'

İstanbul Valisi Şahin: 'Okulları Açık Tutmaya Çalışacağız'

adem kara
08.01.2015 - 15:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş Belediyesi'ni ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve Cuma günü okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili konuşan Vali Şahin 'Okullarımızı açık tutmaya çalışacağız' dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Şu ana kadar ki tatillerimizi meteorolojik verilere göre yaptık. Bugünkü tatil gerekçemiz mevcut kar yağışından ziyade, küreme ve temizleme çalışmalarının sokak aralarında özellikle aksama ihtimaline karşın, don ve buzlanmadan mütevellit bir takım sıkıntılar yaşanmaması için diye konuştu.

OKULLARIMIZI AÇIK TUTMAYA ÇALIŞACAĞIZ...

Cuma günü için okullarda kar tatili olup olmayacağı sorusuna da yanıt veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Yarınla ilgili bir değerlendirme yapacağız, çok olağanüstü bir durum görünmüyor. İnşallah yarın açık tutmaya çalışacağız okulları. Ama meteorolojik verilerde bir değişiklik olursa, onu da sizlerle paylaşacağız' şeklinde konuştu.

AKSAMAMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Araya giren Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, 'Oğlum mesaj atmış, tatil var mı diye soruyor' dedi.

Vali Şahin bunun üzerine, 'Çocuklarımız tabi tatilden çok mutlu oluyorlar. Ama biz çocuklarımızın eğitim öğretim hayatının aksamaması için her gün öğrenecekleri yeni bilgilerden geri kalmamasını önemsiyoruz' karşılığını verdi.

Özgür ALTUNCU / İdris TİFTİKÇİ - İstanbul (DHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

aç-kapa yalama oldu yakında tüm okullar bozulur .s

cnsfrd

az sonra tatil haberi gelecek demek istiyo şair burda.