İstanbul'un Çarpık Şehirleşmesini Gözler Önüne Seren Çirkin mi Çirkin 17 Manzara

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul, şüphesiz ki dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Tarihi zenginliği ve yıllarca korunmuş mimari eserleri, eşine az rastlanır cinste. Ancak bazı yapılar gerektiği gibi korunmayabiliyor. Üstelik şehirleşme ve yeniden yapılanma çalışmaları, kentin doğal estetiğine zarar vermiş durumda.

Tüm bu görüntüleri Twitter üzerinden yayınlayan Çirkin İstanbul isimli bir hesap var. Biz de bu hesapta bulunan bazı üzücü görselleri sizler için derledik.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. Bazı kullanıcılar da kentin çarpıklıklarını Çirkin İstanbul hesabı ile paylaşıyor.

16. 

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyin-kargi

cumhuriyetin ilk yıllarına ışınlanmak isterdim. Atam ın yanında şöyle güzel bir şehir bölge planlama yapmak isterdim , o zamandan belirlerdim özellikle şehirlere devasa park alanları yürüyüş yolları araç trafiğini çok karışmayan konut alanları. konut yuksekliklerinin serbest oldugu yerler var mesela imarda su an da kesinlikle yasaklardım. h max 8 kat ı geçmesin derdim... hayaller işte

paco-hernandez

belediyecilik anlayışı heriflere uruk-hai lerden miras kalmış la!

purple-up

saksılar fena değilmiş aslında :P

reshontheway

Her belediye başkanı ortalama yılda 5-10 kez Dünya'daki diğer belediyeleri ziyaret ediyor, toplantılara katılıyor. Hepsinin Rotterdam, Amsterdam, Berlin, New York, Montreal, Sydney, Roma, Madrid, Barcelona vs. ziyaretlerine dair basında haberleri var. Allah aşkına siz neden gidiyorsunuz? Hiç mi sağınıza solunuza bakmıyorsunuz birşeylerden feyz almaya çalışmıyorsunuz ?

serkan-gonul

bir belediye başkanı olsaydım: almıyoruz bakmıyoruz herkes cıbıl geziyo kafamızı kaldıramıyoz çünkü ahlak bekçileriyiz derdim sanat estetik boş işler ahirete yatırım yapıyoz 72 huri bu nuri diil derdim ama dünyada cebimizi dolduruyoz o önemli, amcaoğlunu da kayırıyoz oda önemli çünkü bizden, derdim

gurkan-buldu

İtalyan bir mimarın dediği gibi 1453'den beri yerleşemediler ...

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

İstanbulTwitter
Görüş Bildir