İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin İptalinin Ardından Boykotla İlgili Düşüncelerini Dile Getiren İnsanlar

3.9bPAYLAŞIM

Seçimin hemen ardından konuşulmaya başlanan iptal kararı gerçek oldu, boykot tartışmaları da yeniden ortaya çıktı. Boykotun ne anlama gelebileceğini sosyal medya üzerinden değerlendiren insanları sizler için derledik.

Yüksek Seçim Kurulu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek, seçimin 23 Haziran günü yenilenmesine karar verdi.

Oy çokluğuyla belirlenen kararın sandık kurulu başkan ve üyelerinin kanunun açık hükmüne rağmen kamu görevlisi olmaması nedeniyle alındığı öğrenildi.

Kararın ardından katıldığı iftar yemeğinde konuşan Ekrem İmamoğlu, "Her şey çok güzel olacak" dedi.

Beylikdüzü'nde bir açıklama yapacağı ifade edilen Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi: "Ben her anımı bu şehrin güzel insanlarıyla paylaşacağıma söz vermiştim. O yüzden bu sofrada sizlerle selamlaşma ihtiyacı hissettim. Açıklama yapılsın, İstanbul'un en güzel noktasında size düşüncelerimi anlatacağım. Hiç umudunuzu yitirmeyin, asla. Her şey çok güzel olacak."

Haberin ayrıntıları için: 👇

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin Yenilenmesine Karar Verdi - onedio.com
YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin Yenilenmesine Karar Verdi - onedio.com

Tüm bunlarla birlikte boykot tartışmaları yeniden başladı. Parti düzeyinde ya da kişisel olarak boykotun demokrasi adına yanlışlığına değinen insanlar sosyal medyada duygularını dile getirdiler.

İşte o paylaşımlar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

İşte bu da demokrasinin sözlükteki tanımı...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-arslan21

Zaten onediaoda CHP nin götünü yalıyor objektif olun biraz Kutuplaşma olmasın sonra.

yusuf-arslan21

Lan siz salakmısınız ? AK Partili değilim .Siz 25 sene öncesinde .istanbulun halini biliyosunuz 25 sene sonra yeniden CHP Kazanacak diyosunuz Sonra Haliç neden kirli bu yüzden kirli işte.

logicaldoor

O da birşey mi. akp gelmeden önce İstanbul'dakiler taş yiyordu. Köprü yoktu karşıdan karşıya yüzerek geçiyorlardı. İstanbul'un silüeti filan kalmamıştı. Her yere gökdelen dikmişlerdi. Bu cehape yok mu, kazandıkları şehirlere bak ne hale getirmişler. İmamoğlu bile göreve gelir gelmez abonman kartlarını değersizleştirdi. Neyse ki müdahale ettiler de, abonman değerleri düşmeden yetiştiler...

ercy

HERKES SANDIK BAŞINA!!! Eğer boykot olursa, sadece binali yıldırım taraftarları sandığa gider! Demokraside olması gereken değil, olan oylar sayılır... Eğer sandığa İmamoğlu taraftarları yerine Yıldırım taraftarları gidip oy kullanırsa, rekor oranla binali yıldırımı belediye başkanı seçtirirsiniz! "efendim o seçimi de iptal ederler, kılıfına uyfururlar..." falan filan... Sen doğru dur, gerisini çorap söküğü gibi gelir! Güneş ne zaman balçıkla sıvanmış?

rendan34

Mart'ın sonunda baharı gördük. Şimdi ie Haziran sonunda yazı göreceğiz. Güzel günler göreceğiz güneşli günler.

berfu-erener

NE YAPARSANIZ YAPINN DAHA FAZLA OY FARKIYLA İMAMOĞLU YİNE BAŞKAN OLACAK!!!

Görüş Bildir