İsmini Hiç Duymadığınız Ama Sizi Dakikalar İçinde Öldürebilecek Dünyanın En Zehirli 13 Hayvanı

43PAYLAŞIM

Bazıları çok küçük ama çok tehlikeli olan bu tehlikeli canlılar nelermiş bir bakalım. 😱

1. Mavi halkalı ahtapot

Japonya'dan Avustralya'ya kadar Hint ve Pasifik Okyanusu'nda yaşayan mavi halkalı ahtapot bir ısırığı ile birkaç dakika içerisinde ısırdığı kişiyi öldürebilir. Her ne kadar rengi ve görüntüsü güzel olsa da asla dokunmamalısınız çünkü ısırığı ile direkt olarak sizin nefes almanızı kontrol eden kasları etkisiz hale getirir ve boğularak ölmenize sebep olur.

2. Katil tırtıl

Brezilya'nın korkulu rüyası olan bu tırtıl genellikle ağaçlarda yaşar ve zehri ile direkt iç kanamaya sebep olarak saatler içerisinde kişinin ölmesine sebep olur. Brezilya'da 500'den fazla ölüm vakasına sebep olduğu için panzehir geliştirilmiş ve bu panzehir kullanılmaya başlanmıştır.

3. Brezilya gezici örümceği

Dünyanın en zehirli örümceği ile tanışın! Brezilya ve Arjantin'de yaşayan bu örümcek ısırarak zehri ile kişinin kalbinin durmasına ve 90 dakika içerisinde ölmesine sebep olur.

4. Zehirli ok kurbağası

Bu müthiş renklere sahip olan kurbağa Orta ve Güney Amerika'da yaşamaktadır. Tüm zehrini bu renkli derisinde taşır ve bir insan derisine dokunduktan sonra dakikalar içinde kalbi durarak ölür.

5. Muz örümceği

Güney Amerika'da yaşayan muz örümceği dünyanın en tehlikeli örümceğidir, hatta ismini Guiness Rekorlar Kitabı'na bile yazdırmıştır. İsmini, muzun üzerinde yaşamasından almaktadır. Zehri ile felç ederek saatler içerisinde sizi öldürebilir.

6. Taş balığı

Dünyadaki en zehirli balık cinsi olan taş balığı görüntüsü yüzünden de oldukça korkunçtur. Görüntüsü ile zemin üzerine yerleşerek fark edilemez hale gelir ve olası bir durumda sırtında taşıdığı zehirli dikenleri ile kişiyi dakikalar içerisinde felç ederek öldürür.

7. Gila canavarı

En zehirli kertenkelelerden biri olan Gila canavarı bir ısırığı ile insanı yavaş bir şekilde öldürür. Genellikle yılda 4 kez yemek yiyen bu tür Arizona çöllerinde yaşar.

8. Kutu denizanası

Hint Pasifik Okyanusu'nda yaşayan bu denizanası türü bir ısırığı ile kişiyi 5 dakika içerisinde öldürür. Kutu denizanasından kurtulmanın tek yolu ise külotlu çorap ve tayt giymektir. Şu ana kadar 5 bin 500'den fazla kişiyi öldürmüştür.

9. Sarı akrep

Ortadoğu'da yaşayan sarı akrep insanlar için en tehlikeli akrep türüdür. Zehri ile bir saat içerisinde kişiyi öldürebilir. Mayıs 2020'de Aydın'ın Nazilli ilçesinde görülmüştür.

10. Çizgili kedi balığı

Akdeniz sularında bulunan çizgili kedi balığı sahip olduğu zehirli dikenleri yüzünden ciddi yaralanmalara sebep olur.

11. Koni salyangozu

Mermere benzeyen yüzeyinden dolayı mermer yüzeyli salyangoz olarak da bilinen bu tür göründüğü kadar masum değildir. Ağız kısmında bulunan iğnesi insan bedenine saplandığında zehri ile insanı %65 oranında öldürür. Zehri o kadar güçlüdür ki bir damla zehri ile 20 kişiyi hızlı bir şekilde öldürebilir.

12. Kutu balığı

Oldukça sert ve zırhlı bir gövdeye sahip olan kutu balıkları gövdesinde taşıdığı zehirli dikenleri ile canlıları öldürebilir.

13. Kara mamba

İsmini ağız içinin siyah olmasından alan kara lamba yılanı zehirli dişleri yüzünden oldukça ölümcül bir hayvandır. Tek ısırığında yaklaşık 100 insanı öldürebilecek zehre sahiptir. Isırdıktan sonra 20 dakika içinde kişiyi öldürebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
Çok Az Kişinin Bildiği Bu Enteresan Hayvanları Gördüğünüzde Günlerce Aklınızdan Çıkaramayacaksınız! - onedio.com
Çok Az Kişinin Bildiği Bu Enteresan Hayvanları Gördüğünüzde Günlerce Aklınızdan Çıkaramayacaksınız! - onedio.com
Belki de Hepsini İlk Kez Göreceğiniz 21 Tuhaf Görünüşlü Hayvan - onedio.com
Belki de Hepsini İlk Kez Göreceğiniz 21 Tuhaf Görünüşlü Hayvan - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fancyou

Kral Kobralar Kara Mambalardan daha zehirlidirler.

s.taha-kotan

Allah'ın hikmeti işte.

cem-karaibrahimoglu

Kara lamba ?

ceren-guler11

BEN DE BAKIP BAKIP GÜLÜYORUM KSVHJKJHXALŞLJD

mincir-odin

kutu deniz anası amansız olarak bilinse de son yıllarda dokunduğu bölgelere sirke dökerek kişilerin kurtulduğu saptanmıştır

Görüş Bildir