İsmail Saymaz: 'AKP, İstanbul Sözleşmesi'ni Tarikat ve Cemaatlere Diyet Olarak Verdi'

 > 
136PAYLAŞIM

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini “tarikat ve cemaatlere diyet ödendi” şeklinde yorumladı:

"AK Parti, toplumsal tabanını bir arada tutabilmek ve iktidarda kalabilmek için İstanbul Sözleşmesi'ni tarikat ve cemaatlere diyet olarak verdi"

Bugünkü köşe yazısında İstanbul Sözleşmesi’nin 2018 yılındaki seçimde tarikat ve cemaatler tarafından şantaj meselesine dönüştürüldüğünü hatırlatan Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

İtirazları şu şekilde: “Kadının beyanı esastır” cümlesi ile erkeklerin mağdur edildiğini iddia ediyorlar. Aile içi şiddet tanımındaki ‘partner' ifadesinin evlilik dışı ilişkiye; toplumsal cinsiyet ve cinsel tercih temelli ayrımcılık olmayacağına ilişkin hükmün eşcinselliğe hukuksal gerekçe ve rıza üreteceğini ileri sürüyorlar.

“Tepki vermezsek yarın çoluk çocuğumuzu eşcinsellikten kurtaramayız”

İsmailağa tarikatı, “gelecek nesiller adına” sözleşmesinin feshini istedi. Cübbeli Ahmet, “Tepki vermezsek yarın çoluk çocuğumuzu eşcinsellikten kurtaramayız” dedi.

Aziz Mahmud Hüdai Vakfı, “Bu asil toplumda hiçbir kimse oğlunun bir başka erkekle yaşamasına, kızının lezbiyen olmasına, pedofili, zoofili, nekrofili, ensest gibi sapıklıklara asla rıza göstermeyecek” diye buyurdu. İhsan Şenocak, sözleşmenin toplu sekse kapı açtığını iddia etti. 

Ebubekir Sofuoğlu, “Bu metin çok kan dökecek” diye yazdı. Yusuf Kaplan'a göre İstanbul Sözleşmesi ile İstanbul'un fethinin intikamı alınıyordu.

Sümeyye Erdoğan'ın KADEM'i sözleşmeyi savunurken… Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sı karşı çıktı. Her zamanki gibi erkekler kazandı. Erdoğan, Saadet Partisi'ni Cumhur İttifakı'na katmak için sözleşmeyi kaldırma sözü verdi en son… 

Ve nihayet 10 yıl önce kanunla yürürlüğe konulmuş olan uluslararası sözleşme, bir kararname ile kaldırıldı. İşlemin hukuka aykırılığı bir yana…

"Artık kadının değil, şeyhin beyanı esastır"

AK Parti, toplumsal tabanını bir arada tutabilmek ve iktidarda kalabilmek için İstanbul Sözleşmesi'ni tarikat ve cemaatlere diyet olarak verdi” şeklindeki görüşünü dile getiren Saymaz, şöyle devam etti:

Artık kadının değil, şeyhin beyanı esastır. O şeyhler ki… Kız çocuklarının erkeklerle yan yana okutulmadığı ve çalıştırılmadığı, kadınların eşini seçme özgürlüğünün bulunmadığı, çocuk yaşta nikahlandırıldığı, çok eşliliğin hüküm sürdüğü, aile içi şiddete devletin karıştırılmadığı bir köleliği arzuluyorlar. Çarşafsız sokağa çıkmak ve erkeksiz seyahat etmek haram! Kot giymek ve kaşını aldırmak en büyük günah! Gülmek suç! İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması, saltanatlarını Nahide'lerin canları pahasına kuran zorbaların zaferidir. Daha şimdiden anayasadan laiklik ilkesinin çıkarıldığı ve hilafetin ilan edildiği bir karanlık için bileniyorlar. Ayasofya Camisi'nin imamı, atandığı günden beri laikliğin ruhuna Fatiha okuyor.

Ayrıca bakınız 👇

Abdurrahman Dilipak: 'İstanbul Sözleşmesi Allah'a Karşı Bir Komplodur!' - onedio.com
Abdurrahman Dilipak: 'İstanbul Sözleşmesi Allah'a Karşı Bir Komplodur!' - onedio.com
Ayasofya İmamı AKP'nin Etiketinden 'Kadını' Sildi - onedio.com
Ayasofya İmamı AKP'nin Etiketinden 'Kadını' Sildi - onedio.com
Erdoğan'ın Feshettiği İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay'da İptal Davası Açıldı - onedio.com
Erdoğan'ın Feshettiği İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay'da İptal Davası Açıldı - onedio.com
Bazılarının Rezil Tehdit Olarak Gördüğü Kadınların ise Şiddete Karşı Sigortamız Dediği İstanbul Sözleşmesi'nin Asıl Amacı Ne? - onedio.com
Bazılarının Rezil Tehdit Olarak Gördüğü Kadınların ise Şiddete Karşı Sigortamız Dediği İstanbul Sözleşmesi'nin Asıl Amacı Ne? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir