IŞİD, Canlı Bomba Yelekleri İçin Gaziantep'te Atölye Kurmuş

 > 
98PAYLAŞIM

Türkiye'de birçok canlı bomba saldırısı düzenleyen IŞİD örgütü, geçen yıl yurt dışından getirdiği canlı bomba yelekleri yakalanınca Gaziantep'te bir 'yelek atölyesi' kurdu! 1.5 ay önce operasyon düzenlenen bu depoya ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda dikiş makinesi, kumaş parçaları, intihar yelekleri, amonyum nitrat ve demir bilyeler yer alıyor.

Ankara’da 102 kişinin öldüğü canlı bombalı saldırının ardından Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) özel ekip kurdu. 

Ankara bombacısı Yunus Emre Alagöz ile kimliği henüz belirlenemeyen ikinci canlı bombanın Gaziantep’teki hücre evleriyle bağlantılı olduğunu belirleyen polis, bu saldırganları Gaziantep’ten Ankara’ya getiren Halil İbrahim Durgun'u takibe aldı ve hücre evleri ile depoları deşifre etti. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun, bu depoya 20 Ekim günü düzenlenen operasyon sırasında çekilmiş fotoğraflara ulaştı.

Polisin depoda çektiği fotoğraflarda, vakumlanmış binlerce bilye, TNT kalıpları, intihar yelekleri görülüyor. 

İntihar yeleklerinin bu depodaki dikiş makineleriyle hazırlandığı belirtiliyor. Fotoğraflarda 150 metre kortex patlayıcı, yüklü miktarda TNT ve amonyum nitrat da görülüyor.

Gaziantep ve Kilis’te geçen yıl IŞİD’e ait olduğu değerlendirilen 33 intihar yeleğinin ele geçirilmesinin ardından IŞİD üyelerinin intihar yeleklerini Suriye’den getirmek yerine depoda kurdukları bu atölyede ürettikleri belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir