Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Irkların Bir Arada Sevgi ve Huzurla Yaşayabileceğinin Kanıtı 8 Melez Aile

 > 
62PAYLAŞIM

Doğdukları coğrafya ve ait oldukları ırk ile etnik kökenleri insanların birbirinden farklı görünmesi, biyolojik olarak değil sosyal olarak anlam taşıyor. İnsanları sınıflandırırken ten rengi gibi biyolojik farklılıklar gözetildiğini hepimiz biliyoruz fakat diğer tüm ayrımlar, sosyal olarak oluşmuş şeylerdir.

Biraz eskiye dönüp baktığımızda Amerika'da 1967 yılına kadar farklı ırkların cinsel ilişkiye girmesi ve evlenmesi yasak ve suç sayılıyordu. Fakat artık işler değişmiş durumda. Sadece Amerika'da son 30 senede farklı ırklardan evlenen ve beraber olan insanların sayısı 25 kat artmış durumda. 

Fotoğraf sanatçısı CYJO ise bu konuda bir çalışma yapmaya karar vermiş. Bu projenin adına da Mixed Blood (Melez) ismini vermiş. Bu proje için New York ve Çin'e giden sanatçı, kültürel değişimleri ve karışımları belgelemek için çalışmalarını hızlandırmış. Ve birbirinden farklı 8 aileyi fotoğraflayarak projesini tamamlamış. Ön yargıları yıkacak bu çalışmaya göz atalım.

Kaynak: http://www.slate.com/blogs/behold/2014/0...

1. Doyle Ailesi. Vatandaşlık: Amerika. Soylar: Afrikalı, Hint-Amerikan, Kübalı, Fransız, İrlandalı. Konuştukları diller: İngilizce, Fransızca, İspanyolca. Yaşadıkları yer: New York.

2. Chandola Ailesi. Vatandaşlık: Hindistan, Kore. Soylar: Hint, Koreli. Konuştukları diller: İngilizce, Korece, Kuzey Çin Lehçesi, Hintçe. Yaşadıkları yer: Pekin.

3. Snodgrass Ailesi. Vatandaşlık: Amerika, Çin. Soylar: Alman, Çinli, İrlandalı. Konuştukları diller: İngilizce, Kuzey Çin Lehçesi. Yaşadıkları yer: Çin.

4. Valter Ailesi. Vatandaşlık: Amerika, Almanya. Soylar: Afro-Amerikan, Hint-Amerikan, Bahamalı, Fransız, Alman. Konuştukları diller: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca. Yaşadıkları yer: New York.

5. Kishimoto Ailesi. Vatandaşlık: Çin, Japonya. Soylar: Çinli, Japon. Konuştukları diller: Kuzey Çin Lehçesi, Japonca, İngilizce. Yaşadıkları yer: Pekin.

6. Huang Ailesi. Vatandaşlık: Amerika, Belçika. Soylar: Çinli, Fransa hariç bütün Batı Avrupa. Konuştulları diller: Kuzey Çin Lehçesi, Fransızca, İngilizce. Yaşadıkları yer: Pekin.

7. James Ailesi. Vatandaşlık: Amerika. Soylar: Hint-Amerikan, Çinli, Hollandalı, Filipinli, Alman, İrlandalı, Japon, Prusyalı. Konuştukları diller: İngilizce, Fransızca. Yaşadıkları yer: New York.

8. Casarosa Ailesi. Vatandaşlık: Amerika, İtalya, Kore. Soylar: İtalyan, Koreli. Konuştukları diller: İngilizce, İtalyanca, Korece. Yaşadıkları yer: New York

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
chesapeake-ripper

#7 deki eleman,sarp levendoğlu asasdhasjdsa

mekroguler

Yine onedio, yine muhteşem çeviri. "American Indian"ı Hint-Amerikan diye çevirebilmek için üstün çaba gerek...

dzvezda

Yaşasın Irkların Kardeşliği!!

_orca_

Insan türünün ırkları yoktur.

cirilla-fiona-elen-riannon

bir ailemi 5 tane dil biliyor yoksa sülale anlamında mı? aklımda delice sorular

Görüş Bildir