Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İran'ın Görünmeyen Yüzü: 14 Maddede Alkol ve Seksin Su Gibi Aktığı İran Ev Partileri

 > 
24bPAYLAŞIM

İran'da 1979 yılında yaşanan İslam Devrimi'nden beri ülkede şeriat kuralları geçerli ve ülkede birçok şey yasak. Bu yasaklardan en bilinenleri de alkol ve flört yasağı. Ancak buna rağmen ülkede ciddi bir alkol ve flört sirkülasyonu sağlayan bir kültür var: İran ev partileri.

Kaynak: İran’da Ev PartileriSABAH - Gizli ev partilerinde her şey serbestİran Tahran | Gece Hayatı

1. Ülkede alkol üretimi ve ülkeye alkol sokmak yasak ancak bu noktada devreye kanunsuz işler giriyor. İran Devrim Muhafızları, yani “Sepah”lar ülkedeki içkinin dağıtımında başrolde.

2. Sepahlar'ın kendilerine ait bir gümrükleri ve denetim sistemleri var. Ülkede çok güçlüler ve yasaların arkasından dolaşarak yarattıkları sistemde çok fazla para kazanıyorlar.

3. İran'da içkinin dağıtım merkezi Sepahlar'ın kendine ait gümrüğü. Ülkede normalde yasak olan Amerikan malları ve içkiler Sepah gümrüğüne el altından giriyor ve buradan bütün İran'a dağılıyor.

4. Ülkeye giren bu içkiler karaborsa fiyatlardan satılıyor. Ayrıca içki fiyatının üstüne bir de içkiye ulaşmaya giden yolda verilen rüşvetler eklenince, alkol almak oldukça pahalı bir zevke dönüşüyor.

5. Bu nedenle ülkede genellikle zenginler içki içebiliyor. Ancak bu elbette kanunen yasak ve hapis cezasına sebebiyet verebilecek bir eylem. Peki İranlılar içkiyi nerede ve nasıl içiyor?

6. İranlı zenginler arasındaki ev partilerinde. Ev partileri genellikle Tahran'ın kuzeyindeki nispeten üst ekonomik sınıfın yaşadığı evlerde gerçekleşiyor.

7. Partilere girmekse hiç kolay değil. Oldukça oturmuş bir “tanıdık ağı sistemi” var ve güvenilir bir tanıdığınız yoksa bu partilere girmeniz hiç kolay değil.

8. İran ev partilerinde nasıl bir ortam var, hepimizin kafasında aynı soru. Öncelikle partiler oldukça büyük, yüksek tavanlı, çoğu zaman havuzlu villalarda yapılıyor.

9. Eve taşınmış bir gece kulübü görünümündeki partilere kadınlar uzun ve bol tunikleriyle, gömlekleriyle geliyor. Kapıda megafondan sorgulama faslından sonra içeri geçiliyor.

10. İçeride bambaşka bir dünya var. Kadınlar evdeki odalardan birinde uzun ve bol kıyafetlerinden kurtuluyor. Tuniklerin altına giydikleri dekolteli abiyeleri, boyalı saçları ve güzel vücutları partide arzı endam etmeye hazır hale geliyor.

11. Partilerde genellikle Ermeni votkası içiliyor. Ülkedeki Ermeni nüfusun yıllık cüzi bir miktar da olsa alkol tüketimleri serbest ve bu serbestiyeti İranlı dostlarıyla ücreti mukabilinde paylaşmaktan geri durmuyorlar.

12. İlerleyen saatlerde buzluklardan pahalı Amerikan içkileri çıkmaya başlıyor. Absolut'ler, Jack Daniels'lar partiyi iyice hızlandırıyor. Bir gece kulübündeymişsiniz hissi yaratan yükseklikteki müzikle beraber oldukça hareketli bir dans da partiye dahil oluyor.

13. Kadınlar ve erkekler birlikte dans ediyor, flörtün yasak olduğu İran'da iş bambaşka mecralara doğru kayıyor. Ancak aslında işin bu kısmı yasalara göre serbest.

14. İran'da muta nikahı adı verilen sistemle saatlik, haftalık aylık nikah kıyılabiliyor. Bu sayede de gençler yakalanma korkusu olmadan özgürce seks yapabiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xvala

Ramazanda 3 haftalık içki yasağı ile, Ak islamcılar, İranda'ki ikiyüzlü islamcılığı Türkiye'ye taşıma derdinde, tüm şabaları bu, talan ve yolsuzluğu artırıp, sadece zenginlerin parası olanların içkiye ulaşabileceği aşağılık bir sistem döşeniyor ve markette istediğin her şeyi alamasın ulan genelgesi yayınlayıp, camiye gitmenin serbest olduğu ama içki almanın yasak olduğu ayrımcılıkla özel hayata müdahale ediliyor!!!

Gizli Kullanıcı

adnan oktar kafası..

osman-burak

müzikle ilgili bişe vardı snk

Gizli Kullanıcı

Ve İran'da eğitim sistemi bizden ileri.

sinanoku

Muta nikahıyla birlikte belki de şirke giriyor salaklar kuran da muta nikahı falan yok bunların şeriatı zaten kuranla bağdaşmıyor tuhaf bir ülke zorlayarak müslüman olunmaz adamlar resmen allahın ayetlerine bir kılıf bulmuşlar nerden neyi saptırırız diye

Görüş Bildir