Görüş Bildir
Haberler
İran'ın Doğalgaz Vermeyeceği Açıklandı: Kaç Gün Sürecek?

İran'ın Doğalgaz Vermeyeceği Açıklandı: Kaç Gün Sürecek?

BOTAŞ tarafından akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, İran tarafının arıza nedeniyle 10 gün doğal gaz veremeyeceği bildirimi yapıldığı belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İran ile görüşmeler sürüyor

İran ile görüşmeler sürüyor

BOTAŞ, İran'dan gelen doğal gazın kesintiye uğramasıyla ilgili olarak, arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplar ile gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.

Açıklamada, elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacağı belirtildi.

BOTAŞ açıklama yaptı

BOTAŞ açıklama yaptı

BOTAŞ'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

'Ülkemize Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle 20.01.2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir.

Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir. Elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır.

Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemler alınmıştır.'

İSO Başkanı'ndan gaz eleştirisi!

İSO Başkanı'ndan gaz eleştirisi!

İstanmbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, İran'daki gaz akışında yaşanan kesinti sonrasında sanayiye verilen gaz miktarının azaltılmasına yönelik kararla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. 

Bahçıvan, Bloomberg HT haberine göre, 'Doğalgaz kısıntısı üretim üzerinde büyük bir stres yaratacak” diye konuştu.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
2
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ckkenon

Oruç Reis Akdeniz'de 320 milyar metreküp gaz bulmuştu. Şaaak bi 10 milyar metreküp, şaaak bi 10 milyar metreküp daha ben size söyleyeyim çil yavrusu gibi dağ... Devamını Gör

kty

Hükümetimiz de sağolsun gene bizi düşünerek hanelerdeki gazı kısmıştı dolaylı yollardan😁

Halil Değerli

Dış güçler hava "gazımızı" aldı... .... 😠🤪😡