İnternette Gördükleri Kitaplık Tasarımını Üşenmeyip Evde Kendileri Yapan Çiftten Harika Çalışma

6.8bPAYLAŞIM

Instagram'da, Pinterest'te kendin al kendin yap tarzındaki çalışmalara bayılıyor, 'ben bunu yaparım' havasıyla fotoğrafı saklayıp bir daha asla yüzüne bakmıyoruz. Fakat sizler için BoredPanda'dan derlediğimiz çift matkaba, suntaya yapışıp bu optik ilüzyon tadındaki kitaplığı yapmış.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/creative-book...

Jessica ve Sinclair Breen internet üzerinde evde kendileri yapabilecekleri bir kitaplık tasarımı bulmak için geziniyordu.

Çift, aslında evlerini kendi yaptıkları mobilya ve tasarımlarla süsleyerek 2019 yılında yayınlanacak The Block adlı TV programına katılabilmek istiyor.

Bu proje tam da aradıkları tasarımdı ve hemen işe koyuldular. Kullanılan sunta ve arka panel toplam 900 dolar tuttu.

Önce fiber bir arka levhanın üzerine tasarımı oturttular.

Son olarak da bu arka paneli duvara monte ettiler.

Toplamda 16 saat süren çalışma sonucunda bu harika kitaplık ortaya çıktı.

“Dev bir projeydi ama her anına değdi doğrusu” diyor Jessica.

Çift katılacakları yarışma için evde farklı projeler de yapmaya devam ediyor.

Örneğin bu merdiven altındaki şarap dolabı gibi.

Ve mutfak duvarındaki bu ilginç doku. Jessica ve Sinclair'e başarılar!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Tikel örnek üzerinden her gönderinin altında "onlarda-bizde" muhabbeti dönüyor. Sanki Avustralya'da herkes bu şekilde kitaplık tasarlıyor.

palimoglu

Tasarımla ben de ilgiliyim. Görüntü güzel ama kullanışlı değil. Krizantem çiçeğinden ilham alınmış. Gelelim asıl konuya. Buradaki sunta değil mdf lam. 210x280 ölçüsündeki tabakası 90 tl. 2 tabakayla çıkar bu iş. 900$ maliyet ne yahu :)

ilayda-e.-senol

Ben de iç mimarım. Kullanışlı olmadığını nereden çıkardın? Sığdıracakları kitap sayısı görecelidir.Tasarım ve yeterli kullanış alanı varsa başarılı sayarız. Maliyet tasarımda düşünülecek son iştir.Önce öğren, sonra yorum yap.Haydi eyvallah.

omer-gencaslan1

millet olarak takdir etmeyiz kimseyi.emek edip yapılmış maliyeti hiçte önemli değil 300 dolara maletseydi daha farklı bir şey çıkardı ortaya

palimoglu

Sana kullanışsız oluşuna dair 10 madde sayarım ama bakıp ta anlayamamış birisine diyecek birşey yok. Sen balık istifine devam et. Biraz daha deneyim kazan, sonra yorum yaparsın buralarda. Hadi naş.

palimoglu

Yani malzemeye 900 dolar verip alırım hiç önemli değil diyorsun. Bravo sana. Tasarımcıların senin gibi müşterilere htiyacı var.

orelia

İlayda E. Şenol maliyet belki iç mimarlar için tasarımda düşünülecek son iş olabilir ama parayı verecek olanlar için daha önceliklidir bence. Ve arkadaş yukarıda yazan maliyeti gerçek fiyata oranla yüksek bulduğuna göre itiraz nedeninizi de anlayamadım. Bir tabakanın bize maliyeti 90 lira olsa da size maliyeti 900 $ olur mu dediniz yani şimdi? Haydi eyvallah.

ilayda-e.-senol

Tecrübeli olmadığımı nereden biliyorsun? Her pinterest gezen vasıfsız kendisini bir halt sanıyor yahu.

ilayda-e.-senol

Ahahahah. Sana giren çıkan ne? Tasarımcı müşterinin istediğini göre hareket eder. Adam bu malzemeden isterse, bu malzemeden yaparım.Mesleği bilmediğiniz belli . :D Kendime yaparsam, yahut müşteri malzemeden kısarsa elbette işin boyutu değişir.Yahu tasarım adabını bilmeyen insanlarla neyi konuşuyorum ki?

ilayda-e.-senol

Fakir düşünmeyin hanımefendi. Olay yüksek fiyat biçmek değil, tasarım yaparken kendini kısmamak. Ayrıca cahil olduğunuz ortaya çıkıyor, konuşmayın bence.

ilayda-e.-senol

Son olarak bakıp anlamak benim işim. Ben de sana öyle cevap veririm ki on maddene susup gidersin. Oku mesleği, sonra konuş. Bilmeyen, adabını bilip susmalı.

ilayda-e.-senol

Hızımı alamadım.Bir bakışta sunta değil mdf demek için kaç fırın ekmek yedin acaba?

ilayda-e.-senol

Asıl şimdi naş.

palimoglu

Anladım aynı zamanda ağız ishali de olmuşsun ve ürün teradiğinde fena düdüklenmişsin. Ondan bu kadar gocunmuşsun. Kendi yorumunu beğenen bir ergenden fazlası değilsin. En baştaki yorumu dikkatlice heceleyerek bir daha oku. 900$ nere 180 TL nere. Hadi NAŞŞŞŞ!..

ilayda-e.-senol

Ulan gerzek, yanlışlıkla basmışım. Sen sikilmeye doyamadın ben sikmeye doyamadım aptal seni. Yaşın kaç senin? Terbiyeni takın bir, adam gibi cevap ver. Düzgünce tartışmasını bile bilmiyorsun. Senin gibi eğitimsiz mallara laf anlatılmaz.Siktir git.Okumamış piç, mimar ol gel. sonra bana yorum yapma hakkın olsun.

she__ra_

Ben de tasarladığım kitaplıkları, tv ünitesini, dolapları Tekzen'den tahta vs. kestirip yapıyorum ama bu gerçekten muhteşem olmuş <3

ugurakar

BİZİM TÜRK KIZLARINA DESEN Kİ GEL AŞKIM YAPALIM SANA DER Kİ AŞKIM AYNISI İKEA DA VAR MARANGOZ MUYUM AQ BEN DER SENDEN AYRILIR.

zeymey

ne kadar da genel ve yanlış bir yargı

diji_jokey

sen öyle değil misin..

evelyn.mchale

bizim Türk erkeklerine desen ki 'aşkım gel, yapalım' sana der ki, 'aşkım aynısı IKEA'da var. Marangoz muyum ben? der ve senden ayrılır.

hulker

Haklısın ben olsam ayrılırım mesela.

Görüş Bildir