Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnternetlerde Okuduğunuz Kitabın Fotoğrafını Paylaşmadan Evvel Bilmeniz Gereken 15 Şey

Sanat-
Abone ol

Instagram benzeri sosyal medya mecralarında okuduğunuz kitabın resmini paylaşmadan evvel kesinlikle bilmeniz gereken oldukça kritik bazı bilgiler var. Eğer bu işi kuralına göre yapmazsanız hiçbir şey olmaz ama biz yine de size bazı bilgiler vermek istiyoruz.

1. Kuru kuru kitap olmaz. Kesinlikle yanında kahve olmalı. Kahvesiz kitap fotoğrafı, cahillik en iyi ihtimalle iş bilmezliktir.

2. Kahve yoksa çay da idare edebilir. Fakat çay, kupa ya da fincanda içilecek. İnce bel bardakta çayı sakın kitabın yanına koymayın, rezil olursunuz.

3. Malzemeleri varsa ahşap zemine yoksa şık bir masa örtüsünün üstüne koyun. Kitabı kokoreç tezgahı gibi yerlere koymayın.

4. Eğer kitap tırt manzara iyiyse, kitabın kapağını göstermeyeceksiniz. Eksiği manzara ile kapatın. Manzara tüm kusurları kapatır.

5. Dışarıda yağmur varsa hemen evdeki kitabı alıp cam kenarına salın! Kahve yine yanında olsun.

6. Dinlendirici gözlüğünüz varsa onu da yanına iliştirin. Bu size "okumaktan kör olmuş, yazııık" imajı verecektir.

7. Ellerinizin çok güzel olduğunu düşünüyorsanız onu da kareye ekleyebilirsiniz. Fakat mutlaka bakımlı ve süslü olmalılar. Az önce yer silip faraşla kedinin bokunu attığınız elleri oraya koymayın.

8. Aykırı ve asi bir yanınız olduğunu da anlatmak istiyorsanız kareye sigara ve küllük ekleyebilirsiniz. Burada ya sigara ya küllük biraz değişik olmalı, yoksa yine kurtarmıyor.

9. Fotoğrafta uzun süredir iyi bir ilişkiniz olduğunu belirtmek istiyorsanız, onun da kitabını ve kahvesini kareye koyuyorsunuz.

10. İşin içine birkaç kurabiye, şık bir masa örtüsü ve ufak bir çiçek sokarak ne kadar İngiliz soylusu olduğunuzu da gösterebilirsiniz.

11. Asla tek çayın yanına birden fazla kitap koymayın, bir çaya bir kitap olacak. Yoksa "ne yapıyor bu son derece kitap sever arkadaşımız" diye düşünürler.

12. Kitabın konumu yamuk olmalı. Spontane havasını bozmayın. Dümdüz duran kitaplar okunurken anlaşılmıyor.

13. Kitap okurken müzik de dinlediğinizi belli eden kulaklıklar, seçkin bir okuyucu olduğunuz fikrini verecektir insanlara.

14. Eğer kitabın adını da fotoğraflayacaksınız çok dikkat edin. Mutlaka aşk ya da polisiye romanı, en ihtimalle kişisel gelişim kitabı olmalıdır. Aksi halde çok tuhaf olabilir her şey. Sebebini biz de bilmiyoruz.

Sanırız bu gizli bir kural.

15. Son olarak kitabı mutlaka okuyun. İyi okumalar, afiyet olsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isyankar-koyun

"Ellerinizin çok güzel olduğunu düşünüyorsanız onu da kareye ekleyebilirsiniz. Fakat mutlaka bakımlı ve süslü olmalılar. Az önce yer silip faraşla kedinin bokunu attığınız elleri oraya koymayın." Şunu okuduktan sonra zaten eğlenerek okuduğum galeride bana aşağı kadar kahkahalarım eşlik etti. Hala da ediyor asadghsgvcsagsfdg :D

pazartesi

osman sungur yeken diyorum, harika bir yazar.

corpse-bride

yazı guzelde sonrakı elıf safagı gorene kadardı sevmıyorum o kadını :P

annekaz

Son kitabı almayın berbat

maivedeniz

Ben beğendim. Alın.

anka024

Kitabı sırf sosyal medyaya koymak için okuyacak kadar düşmüşsünüz. Kitap bu kitap. Kitap olduğu için okunur sadece.

Görüş Bildir