Instagram'ın Açığını Bulduklarını Söyleyen Liseliler Ödülü Beğenmedi: '50 Dolar Teklif Ettiler, 10 Bin İstedik'

 > 
549PAYLAŞIM

Lise öğrencileri Arda Kılıç ve Mert Ergün, Instagram’ın iki adet "güvenlik açığını" bulduklarını öne sürerek durumu Instagram’a bildirdi. Buldukları "açıklara" 50 dolar ödül teklif edildiğini belirten gençler, ödülü komik buldukları için 10 bin dolar istediklerini ancak tekliflerine henüz bir yanıt alamadıklarını söylediler.

Instagram’ın ayarlar bölümünden yapılan bir işlemle şikayet etme butonunun işlevini yitirdiğini fark eden Arda Kılıç, konuyu arkadaşı Mert Ergün’e anlatmış ve daha sonrasında Ergün, bu işlemin tam tersini yaparak farklı bir "açık" daha bulmuştu. 

Ergün’ün bulduğu "açık" sayesinde başkaları profilini görüntüleyemiyor; ancak kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profillerde gezinme gibi özellikleri kullanabiliyordu.

50 doları komik bulup 10 bin istediler

Bu kez daha büyük bir ödül almayı bekleyen gençler, Instagram’dan gelen maille bir kez daha hüsrana uğradı. 

Instagram, yolladığı mailde gençlere teşekkür ederek, “Güvenlik açığını daha detaylı olarak teknik ekibimize ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz” yanıtını verdi.

"Herhangi bir yanıt vermediler"

Ödülü görünce hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten gençler, 

Instagram ekibi, gelen mailin ardından bizi aradı ve bir görüşme yaptık. Bu açıklar için bize 50 dolar teklif ettiler. Biz bu komik teklifi reddetsek de bulduğumuz açıkları onlara söyledik. Bulduğumuz iki açığı da detaylı bir şekilde anlattık ve yakın zamanda gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif yerine 10 bin dolar teklif sunduk ancak bize herhangi bir yanıt vermediler. Bundan sonra da yazılım ve sosyal medya ile alakalı yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize gelen teklifleri de titizlikle değerlendirmeye çalışacağız” dediler.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Atatürk'e Hakaret Eden Çocuk Gözaltına Alındı - onedio.com
Atatürk'e Hakaret Eden Çocuk Gözaltına Alındı - onedio.com
CNN Türk'te Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek Olduğu Düşünülerek Başka Birinin Tweet'leri Okundu - onedio.com
CNN Türk'te Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek Olduğu Düşünülerek Başka Birinin Tweet'leri Okundu - onedio.com
Kasım Ayında Hangi Haberlere Erişim Engeli Getirildi? - onedio.com
Kasım Ayında Hangi Haberlere Erişim Engeli Getirildi? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir