Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram’da Şahane Gezi Fotoğrafları Görmek İstiyorsanız Takip Etmeniz Gereken 19 Fotoğrafçı

788PAYLAŞIM

Facebook, Snapchat, Instagram ile birlikte selfie çılgınlığı derken artık hiç kimsenin elinden düşmeyen akıllı telefonlar hayatımızın her anını kaydeder oldu. Bununla birlikte herkes gezdiği yerlerde çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaya başladı. Böylece, fotoğraf makinesinin keşfinden beri var olan gezi fotoğrafçılığı, son yılların trendi oldu. 

İyi fotoğrafçıları küçük bir listeye sığdırmamız mümkün değil ama takip etmenizi tavsiye ettiğim 20 fotoğrafçıyı listeledim.

1. Steve McCurry

Dünyaca ünlü Amerikalı foto-muhabir olan Steve McCurry'yi ünlü yapan fotoğrafı 1985 yılında çektiği, ‘Afgan Kızı’dır. Fotoğraf, aynı yıl National Geographic Haziran sayısında yayınlanmıştır. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

2. Sezgin Yılmaz

Sezgin Yılmaz, işinden istifa edip, Instagram fotoğrafçılığını mesleğe dönüştüren kişilerden ve bu konuda çok başarılı. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

3. Mustafa Seven

Foto muhabirliğinden gelen ve şu an freelance olarak devam eden Mustafa Seven’in fotoğrafçılıkla ilgili 2 kitabı var. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

4. Mehmet Kırali

Fotoğrafa olan ilgisi çocuk yaşlarda sürekli baktığı resimli ansiklopedilerle başlamış sanatçının. Aynı zamanda fotoğrafçı ve Instagram fenomeni Çiler Geçici ile 2015’de Rodosta evlenen sanatçı gezdikleri yerleri Instagram hesabından paylaşıyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

5. Mehmet Sert

2011 yılından beri Instagram’da çektiği fotoğrafları paylaşan sanatçı seyahat fotoğrafçılarından. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

6. Sefa Yamak

Üniversitedeyken fotoğrafla ilgilenmeye başlayan Sefa Yamak. 2015 yılında, sosyal mecraların hayatımıza kattığı sanat trendlerini, #instart adı altında toplamış ve ilk konsept Instagram sergisini açarak, Türkiye’de bir ilke imza atmış sanatçı. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

7. Çiler Geçici

Instagram’da life-style fotoğrafçılık denilince akla hemen Çiler Geçici’nin adı geliyor. Muhteşem seyahat ve yemek fotoğrafları çekiyor Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

8. Bihter Seber

Instagram’ın en popüler kadın fotoğrafçılarından olan Bihter Tekin’in rengarenk bir fotoğraf galerisi var. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

9. Paloma Parrot

Fotoğraflarına hakim olan renk beyaz diyebiliriz. Fotoğraflarının hepsi birer tablo gibi. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

10. Nicholas La

İlk fotoğrafını çektiğinde hayatının geri kalanında bunu yapmak istediğini fark eden San Francisco’lu sanatçının birçok şehirde çektiği fotoğrafları hesabından paylaşıyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

11. İlkin Karacan Karakuş

Şu an klip ve reklam yönetmenliği de yapan İlkin Karacan fotoğrafçılıkta da oldukça başarılı. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

12. Ali Aşılı

Diyarbakır’da yaşayan fotoğrafçı Ali Aşılı, Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki yaşamlardan muhteşem kareler sunuyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

13. Roy Wrench

Işık ve gölge kullanmakta çok yetenekli olan Roy, yakaladığı günlük anlar ve kentsel portre çalışmalarında çok başarılı fotoğraflar ortaya koyuyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

14. Jeanette Hägglund

Jeanette Hägglund, portrelerden modaya ve ürünlere kadar çok çeşitli alanlarda deneyime sahip bir fotoğrafçı. Jeanette ayrıca kişisel bir dokunuşla mimariyi fotoğraflamaktadır. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

15. Rehahn

Vietnam’da yaşayan Fransız fotoğrafçı Vietnamlı insanların fotoğraflarıyla biliniyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

16. Josh Packer

3 oğlu ve eşiyle Ammon’da yaşayan sanatçı yakınlardaki şehirleri keşfetmeyi ve fotoğraflamayı seviyor. Asıl mesleği muhasebe olsa da sanatçı düzenli olarak fotoğraf çekiyor ve takipçileriyle paylaşıyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

17. Elliot Hawkey

Genellikle olağanüstü doğa fotoğrafları çeken Amerikalı Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

18. Cem Coşkun

İnstagram'a yeni ama hızlı giriş yapan Cem Coşkun, üniversite yıllarında fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlamış. Harika fotoğraflarının yanısıra, timelapse çalışmaları ve havadan video çekimleri de paylaşıyor.

 'Gezmek ve fotoğraf çekmek, benim için nefes almak gibidir. Öğrendiğim farklı kültürleri, keşfettiğim yeni coğrafyaları, yolda tanıdığım güzel insanları fotoğraflarla anlatmaya çalışıyorum.' diyor. Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

19. Chris Selçuk Erenerol

Genellikle sokakların fotoğrafını çeken Sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyinuslu

hakanemresahin

İstanbul fotoğrafları için sayfasını da takip edebilirsiniz

kubra-coskun11

@ahmet.erdem @zynp @admbrs @aysesivil de olmalıydı. Bence.

tygn

rotasızseyyah'ı da aradı gözlerim

norveclitalyan

Ahmet Erdem'i unutmuşsunuz

Görüş Bildir