Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram'da Hangi Postun Aslında Ne Anlatmaya Çalıştığını Gösteren 15 Basit Fotoğraf

4.6bPAYLAŞIM

Instagram dünyası, temelinde inceden inceye verilen mesajlar ve zekice gizlenmiş hava atmalar ile doludur. Kabul edelim ki, hepimiz zamanında en az birini yapmışızdır, değil mi?

1. Tebrik çiçeği

Aslında söylemeye çalıştığı şey büyük bir ihtimalle çok daha yüksek maaşlı ve pozisyonlu bir işe girdiği ve tebrik çiçeği alacak kadar seviliyor olduğu.

2. Ofis Masası

O masada büyük ihtimalle çok para verdiğin anlamsız objeler ve ne kadar yoğun çalıştığını gösteren post-it'ler ve takvimler vardır. Yoksa kim senin ofis masanı ne yapsın?

3. Lise / üniversite arkadaşları ile "reunion" pozu

"Yıllar geçmiş olmasına rağmen kopmadık" mesajı verilmeye çalışılır ama toplanma sonrası herkes birbirinin ardından gıybet yapmaya başlar.

4. Bekarlığa veda partisi

Tabii ki de Beyoğlu'nda herhangi bir karaoke kulübünde yapılan partiden değil, üç günlüğüne Çeşme'ye gidilen bekarlığa veda partilerinden bahsediyoruz.

5. Yatağa serpiştirilmiş en az üç kitap

Bu kitaplara genelde bir fincan kahve de eşlik eder. Entelektüel ve edebiyat aşığı insan imajı verilir ama aslında o kitaplar ileride monitör yükseltici olarak kullanılacaktır.

6. Konsere giriş bilekliği

Bilekliğin yerini bazen konser bileti de alabilir. Bu durumlarda bulanıklaştırma efekti, bilet fiyatını okunabilir şekilde bırakacak ayarda yapılmalıdır.

7. Trafik kadrajı

Duran trafikte fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır: Birincisi, fotoğrafın direksiyon açısından çekilmesi, diğeri ise direksiyondan arabanın marka ambleminin görünüyor olması.

8. Restorandaki yemek tabağı

Bu fotoğraf için de önemli iki kriter vardır: İlki, pahalı olan restoranın tabaktaki logosunun görünmesi ve ikincisi fotoğrafın herhangi bir köşesinden Ray-Ban gözlüklerin kadraja girmiş olması.

9. Bir grup erkek arkadaşı ile dışarı çıkmış olan tek kız

Kızlarla anlaşamayacak kadar havalı ve tüm kankalarının erkek olmasını gerektirecek kadar çekici olduğunu göstermek ister. (Not: O kankalardan en az biri, aslında kanka değildir.)

10. Dinlenen şarkının screenshot görüntüsü

Şarkı, yüksek ihtimalle pek bilinmeyen şarkıdır. Kişi, müzik tarzının da kendisi gibi marjinal, orijinal ve sizin erişemeyeceğiniz seviyede anlamlı olduğunu göstermek ister.

11. Anne ile selfie

Belki selfie öncesine kadar annesi ile saç rengi yüzünden kavga eden kızımız, annesinin aslında en yakın arkadaşı olduğunu göstermek için 32 diş gülümseyerek selfie çeker.

12. Çocukluk fotoğrafı

Büyük ihtimalle şu anda çirkin olan kişi, aslında çocukluğunda şirin ve sevimli olduğunu kanıtlamak için çocukluk fotoğrafını telefon ile çeker ve yayınlar.

13. Fitness salonunda aynadan çekilen selfie

Selfieden bir gün önce lahmacunları löp löp götüren arkadaşımız, aynanın üzerinde bulunan ışıkların yarattığı gölge oyunları sayesinde, olmayan kasları ile bize hava atma çabasındadır.

14. Dövme

Yüksek olasılıkla ilk dövmesi olan, dövme yapıldığı sırada "Anneeaaaaağğğğ!" diye ağlayan, fotoğrafın altına ise "kötü çocuk" hashtag'i koyan, sevdiğimiz bir abimizdir.

15. Yoga seansı

Belki şurada küçük bir kas ağrısı vardır. Şuraya da fotoğraf çekmekten sıkılmış yoga arkadaşı çizelim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilgin-bayir

İçeriğin sonuna İnstagram'da paylaşım yapmayın yazmayı unutmuşsun editör kardeş.

herasyoi

yemek dışında istediğini koysun insanlar her halta karışma hakkı yok kimsede. size ne ya Allah Allah

unknown_member

9 çok ilginç geldi, hiç dikkat etmemiştim :)

klemenjero

lan olm kasmayın ne istiyorsanız koyun ya. yemek koymayın da.

serhatiren

15. Görselde benim paylaşımını yaptığım fotoğraf var herhangi bir telif sorgulanmadan alınmasının yanısıra birde paylaşılan görseli anlamadan dalga geçmeye çalışan kendini zeki sanan arkadaşa sesleniyorum burdan :) ben dövmeciyim yaptığım dövmeleri, dövme ile alakalı hashtaglerle yayınlama özgürlüğüm var kötü çocuk hashtagı gören arkadaşlar bana da göstersinler.. Gösteriş değil dövme paylaştığımız bi yer orası benim gerizekalı arkadaşım.

Görüş Bildir