Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanı Tasarımlarının Güzelliği Kadar Ülkenin Kafa Yapısını Göstermesiyle de Etkileyen Norveç'in Yeni Banknotları

 > 
149PAYLAŞIM

Aşağıda bulunan ve her biri bir diğerinden daha havalı ve güzel görünen banknotlar; Norveç Merkez Bankası'nın geçtiğimiz yıl , 8 farkı tasarım şirketinin kapısını çalarak, 2017 yılında piyasaya yeni banknotlar sürmeyi planladığını ve bunu da bir dizayn yarışması düzenleyerek gerçekleştireceğini açıklaması sayesinde karşımızdalar.  Kıyasıya bir rekabet sürecinin yaşandığı yarışmanın kazananları ise The Metric System  ve  Snøhetta adlı firmalar oldu. Yarışma sonucuna göre 'The Metric System' adlı şirketin tasarımlarının, banknotların ön yüzlerine; Snøhetta'nınkilerin ise arka yüzlerine basılmasına karar verildi. 

The Metric System‘in “Norwegian Living Space” olarak adlandırdığı tasarımlar, banknotların ön yüzlerinde; Noveç’in ulusal kimliği için önemli bir unsur olan okyanus temasını işliyorlar. Arka tarafta ise Snøhetta‘nın adına “Ripple Effects” dediği ve ön yüzdeki resimlerin piksel motifli halini yansıtan tasarımlar yer alıyor. 

İnsan kıskanmıyor değil. Zira iki ülke arasındaki gündem farkı neredeyse dağlar kadar. Ancak son tahlilde, Norveçlilere yeni paralarını "güle güle harcayın" demekten başka bir sözümüz yok. Lafı fazla uzatmadan,biz iyisi mi sizleri bu harikulade tasarımlarla baş başa bırakalım

Kaynak: http://twistedsifter.com/2015/10/new-nor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Norveç'i kötüleyebilecek bir şeyler arıyorum,yok yahu paraları bile ayrı güzel.

asphodeldragon

Paraya tekrar aşık oldum kjasdhakdj kendimi bazen Erdal bakkal gibi hissediyorum...

Gizli Kullanıcı

Tamam bunlar da hoş ama bence bizdeki gibi tarihimizdeki önemli kişilerin koyulması daha hoş bence, en azından kendim için söylüyorum aralarından tanımadığım biri vardı arayıp bakmıştım kim bu kişi diye. Araştırmaya yönlendirebiliyor insanları bu tip şeyler.

Gizli Kullanıcı

bence kötü olmuş, piksellere ayrılması da ayrı bir saçmalık olmuş. tarihlerinde para üzerine koyacak kadar önemli kişileri yok sanırım.

45skr45

şekline sokayım önemli olan miktarı ve değeri

Görüş Bildir