İmamoğlu Talimatı Verdi: Suya ve Öğrenci Akbiline İndirim, 12 Yaşına Kadar Ulaşım Ücretsiz

 > 
5.9bPAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da ulaşım ve su fiyatlarında indirim için İSKİ ve Ulaşım Daire Başkanlığı’na yazı göndererek gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi. Talimata göre, aylık öğrenci kartı bedeli 50 liraya düşecek, konutlarda tüketilen suyun birim fiyatında da yüzde 40 indirim yapılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasında vaat ettiği ulaşım ve su indirimi için harekete geçti. İmamoğlu, indirim yapılacak alanları sosyal medya hesabından paylaştı.

İmamoğlu indirim talimatlarının mayıs ayı İBB Meclisi'nde gündeme geleceğini paylaştı

Seçim öncesinde öğrenci kartının 50 lira olacağını vadetmişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: 'Aylık Öğrenci Kartı 50 TL'ye İnecek, İlk İşimiz Bu' - onedio.com
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: 'Aylık Öğrenci Kartı 50 TL'ye İnecek, İlk İşimiz Bu' - onedio.com

0-12 yaş çocuklara ve 0-4 yaş çocuklu annelere ücretsiz ulaşım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu imzalı 3 Mayıs 2019 tarihli Ulaşım Daire Başkanlığı'na gönderilen yazıda, İstanbul'da toplu taşımanın geliştirilmesi ve İstanbulluların kolay ulaşımını sağlamak için 4736 sayılı kanun talimatları da esas alınarak mayıs ayı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı gündemine aylık öğrenci kartı bedelinin 85 TL'den 50 TL'ye düşürülmesi konusunun alınarak, gerekli çalışmanın yapılması istendi. 

Ayrıca 0-4 yaş arası çocuklu anneler için ücretsiz taşıma kartı, 0-12 yaş arası çocuklar için ücretsiz yolculuk hakkı, dini-milli-resmi bayram günlerinde toplu taşımanın ücretsiz olması konularının gündeme alınması da talep edildi. 

Daha önce dini bayramlarda toplu taşıma yüzde 50 indirimli olarak yapılıyor, milli bayramlarda her hangi bir değişiklik olmuyordu.

Suyun ilk 20 metreküpünde yüzde 40 oranında indirim

İmamoğlu, seçim döneminde vadettiği su indirimi için de gerekli talimatlarını verdiğini açıkladı. Ekrem İmamoğlu imzalı 3 Mayıs 2019 tarihli yazıda, konutlarda tüketilen suyun ilk 20 metreküpünde yüzde 40 oranında indirime gidilmesi yönünde maliyet birim fiyatlarının tespit edilerek gerekli çalışmaların yapılması ile su satış tarifelerini tespit edip ivedi olarak İSKİ Yönetim Kurulu gündemine sunulması istendi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir