Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: 'Aylık Öğrenci Kartı 50 TL'ye İnecek, İlk İşimiz Bu'

 > 
4.8bPAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de yayınlanan "Çalar Saat" programına katıldı. İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “İlk işlerimizden biri öğrenci aylık akbilini 50 TL'ye indirmek olacak” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle: 

"İstanbul tarihin en büyük kentlerinden biri, o sorumlulukla bu göreve sahip olmak büyük onur. Bir yandan da heyecan duyuyorum. Günün sonunda büyük bir kitle toplandı. Her kesimden insan toplandı. Otobüsten bakınca insanların beklentilerini görebiliyordum."

"Allah korudu, biraz sıkışma, çekişme ile mazbatamızı aldık"

Adliyedeki Kalabalık Çığ Gibi Büyüdü: Mazbatasını Almaya Gelen Ekrem İmamoğlu İzdihama Takıldı - onedio.com
Adliyedeki Kalabalık Çığ Gibi Büyüdü: Mazbatasını Almaya Gelen Ekrem İmamoğlu İzdihama Takıldı - onedio.com

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Allah korudu, biraz sıkışma, çekişme ile mazbatamızı aldık. Günün sonunda tabii orada büyük bir kitle toplandı. İnsanların oraya akarak gelmesi, her kesimden insan vardı. Otobüsten aşağı baktığımda sevgilerini, coşkularını, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Anadolu Efes’in maçına söz vermiştim. Dediler ne yapacağız? Dedim yok, söz verdik önceden. Anadolu Efes’e hayranlığım bir başkadır. Altyapıları, tarzı… Gittik çok güzel bir maç oldu.

"Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem yaptı. 'Bir oğlum burada, iki çocuğum evde' demiştim. ‘Çocuklarıma söz veriyorum’ demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, 'Bir oğlunuz yanında, iki çocuğunuz evde öyle mi?' dedi. Sırtını döndü. Aaa, çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra"

"Cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok"

Benim önümde Cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok. Bir insan göreve geldiğinden itibaren elini sıkmayacağım insan yoktur. Ben mazbatamı aldım, kişisel işlerin adamı değil. Benim hiçbir engelim yok.

"Azınlık: Böyle bir tarif olabilir mi?"

Ben bir kelimenin bu ülkenin gündeminden kalkmasını istiyorum: Azınlık. Böyle bir tarif olabilir mi? Hepimiz 16 milyonun bir parçasıyız. Seçimle ilgili teminat verenlerin, seçimden sonra neler söylediğini de duyuyoruz. Hep söyledim, “Hakkımı yedirtmem, kimsenin de hakkını yemem.”Katılımcılık benim işimi kolaylaştıracak. Mutlak katılımcılık, mutlak şeffaflık. Belli bir zümre kaybetmenin de seçimin bir parçası olduğunu unuttu. Hem sınıflandırmak, hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Alevi, Kürt, Sünni… Saymak bile bölmektir. Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım, ayrı bir yere koymak yerine bir bütünün parçası olmak gerektiğini düşünüyorum."

“Anadolu Ajansı’nın o gece yarattığı ortam yüzyılın medya rezaletidir" 🎥

İmamoğlu, bir dönem Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Kemal Öztürk’ün Twitter paylaşımını da değerlendirdi.

Öztürk paylaşımında ‘İmamoğlu, ‘seçim kazanan başkan' olacaktı, şimdi ‘zafer kazanan lider' konumuna geldi. Bunun sebebi de Ak Parti içindeki kifayetsiz bir kliğin ve ona destek veren bir kısım medyanın akla zarar tutumudur” demişti. 

İmamoğlu, "Tabii ben kendi siyasi kurumları hakkında yorum yapmak istemem ama yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar. Lütfen ilgililer, parti süreçleriyle ilgili değerlendirmelerini yapsınlar. Bu AK Parti’ye de zarar veriyor" dedi.

İmamoğlu, Küçükkaya’nın “Vaatlerinizden biri de aylık öğrenci kartı ücretinin 50 TL’ye düşürülmesiydi” ifadesi üzerine, “Evet, ilk işimiz bu olacak zaten” dedi.

"Sevgiyi büyütmeye, saygıyı hatırlatmaya çalıştım"

"Ben insanlara sevgiyi, saygıyı hatırlatmaya çalıştım. İnsanlar benden neden nefret etsin?" diyen İmamoğlu ekledi:

"Gerçekleri anlatmak, gerçek ihtiyaçlardan konuşmak bizi öne çıkardı. Çocukları iyi eğitmek, çevre seferberliği, çağdaş olmak, birbirine saygı duymak… Biz bu gerçekleri konuştuğumuz için insanlar bizi sevdi."

İmamoğlu, dünkü konuşmasında dile getirdiği "Bu şehri kadın dostu yapacağım” ifadesini tekrar vurguladı.

"Hedefim gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olmak"

İmamoğlu şu şekilde devam etti: 

"Bu şehrin insanları benim en değerli yol arkadaşım olsun. Sadece seçimi kazanan bir kişi olarak tarihin yazdığı biri değil, Türkiye'nin ve İstanbul'un en değerli zamanlarını yaşatan bir belediye başkanı olarak yazsın. Türkiye'nin en demokrat belediye başkanı olarak hedef koydum kendime."

"Seçim çalışmaları sırasında 'Ekrem ağabey, her şey güzel olacak' diye bağıran çocuk dün gelmiş"

İmamoğlu, seçim çalışmaları sırasında bir çocuğun kendisine “Ekrem ağabey, her şey güzel olacak ağabey” diye bağırdığını hatırlattı. İmamoğlu, Küçükkaya’ya yönelik olarak “Dün ne oldu biliyor musunuz İsmail Bey? Bir çocuk vardı, ‘Her şey güzel olacak abi’ demişti. Hemen bir slogan oldu ya. Dün kalabalıkta o çocuğu gördüm. Gelmiş” dedi.

Medipol Başakşehir’e destek olacak mısınız?’

Ekrem İmamoğlu bu soruya ise şöyle yanıt verdi:

"Ben İstanbul’da belediye başkanıyım. Dünyanın en şanslı adamıyım. 1903’te kurulmuş Beşiktaş var, 1905’te kurulmuş Galatasaray var, 1907’de kurulmuş Fenerbahçe var. Öyle işler yaparız ki biz. Benim işim spor kulübü yaratmak değil."

İmamoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un seçim sonuçlarına dair yaptığı açıklamaları da değerlendirdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: 'Her İleri Sürülen Doğru Olmayabilir, Makamlar Araştırır ve Karar Verir' - onedio.com
AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: 'Her İleri Sürülen Doğru Olmayabilir, Makamlar Araştırır ve Karar Verir' - onedio.com

"Ben artık Sayın Yavuz'u izlemiyorum, hiç takip etmiyorum, hiçbir kıymeti yok. Çünkü dayanaksız. Sayın Kaftancıoğlu da dün söyledi, biz bu seçimin sonucu aleyhimize de olsa açıklayacaktık. Bu konuda net kararlıydık. Yahu bu nedir Allah aşkına? Ne dediği anlaşılmıyor. 25 ilçeyi kazanırken hiçbir problem yok, ama bahsettikleri yerdeki kişiler zan altında. Bunu nasıl ayrıştırdılar? Bu nasıl bir zihinsel ayrımdır? Ben ismini anmak istemiyorum, Allah'a bir de parti kurullarına havale ediyorum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir