Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu Gençlere AK Partili İlhan Üzerinden Seslendi

İmamoğlu Gençlere AK Partili İlhan Üzerinden Seslendi

Emre Ordu
19.04.2023 - 21:18 Son Güncelleme: 23.04.2023 - 14:21

İBB Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti yönetimindeki İBB'den aldığı yüklü miktardaki bursla gündeme gelen AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan'ın milletvekili adayı gösterildiğini belirtti ve gençlere seslendi: 'Sana da 4 trilyon lira, yani 200 bin dolar burs vereceklerine inanıyorsan, git o kişiye oy ver.'

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kastamonu'da 'Halk Buluşması'nda vatandaşlara seslendi.

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada 'Bu şehri ilk gördüğümde niçin ihmal edildiği için üzülmüştüm. 170 km sahili var ama deniz turizmi yok. İktidara geldiğimizde Kastamonu'yu her yönüyle ele alacağız. İktidarda size karşı bir eksiğimiz olursa her konunuza sahip çıkacağım, sözlerimin her birine sahip çıkacağım' dedi.

"Sana da 200 bin dolar burs vereceklerine inanıyorsan, git o kişiye oy ver"

"Sana da 200 bin dolar burs vereceklerine inanıyorsan, git o kişiye oy ver"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) AK Parti tarafından yönetildiği dönemde belediyeden yüklü miktarda burs alarak yurt dışına eğitime giden AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan'ın milletvekili adayı olduğunu belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

“İstanbul’da sözüm ona yetenekli bir kişiye burs veriyorlar. Partili bir kişiye burs adı altında 2 milyon lira burs veriyorlar. Bu kişi 2007’de işe girmiş görünüyor ama kendisi yıllarca hiç İstanbul’da, Türkiye’de bulunmamış. Yurt dışında belediyenin parasıyla hayat sürmüş. Suç duyurusunda bulunduk. Mahkeme bir şey yaptı mı? Yapmadı. O kişiyi İstanbul’dan milletvekili adayı yaptılar. 

Bu para milletin parası, hepinizin parası. İşte biz bu hukuksuzluğu sona erdireceğiz. Biz bu ülkenin 86 milyon insanının hakkını yedirmeyeceğiz. Bu seçimde ilk kez oy kullanacak 5 milyon kardeşime sesleniyorum: Sana da 4 trilyon lira, yani 200 bin dolar burs vereceklerine inanıyorsan, git o kişiye oy ver. Eğer herkesin eşit yarıştığı bir düzen istiyorsan, o zaman oyunu ‘Hak, hukuk, adalet’ diyen Kılıçdaroğlu’na ver.'

Ne olmuştu?

Aralarında AK Parti İstanbul milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ve Fatma Betül Sayan Kaya ile AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan Kalender’in de bulunduğu çok sayıda AK Partili ismin, İBB'nin AK Parti tarafından yönetildiği dönemde belediye iştiraklerinden yüksek meblağda burs alarak yurt dışına gittikleri ortaya çıkmıştı. 

AK Partili Kalender de İBB iştiraki KİPTAŞ'tan aldığı bursla yurt dışına eğitime gitmişti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminde belediye müfettişlerince yapılan incelemede, Kalender'e aldığı burslara karşılık 10 yıl 7 gün mecburi çalışma şartı konulduğu ancak Kalender'in KİPTAŞ'ta hiç çalışmadığı tespit edilmişti. 

Müfettişler Kalender'e, 671 sterlin, 9 bin 940 dolar, 128 bin 247 Avro, 123 bin 722 lira burs ödemesi yapıldığını kaydetmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
24
4
2
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mamamia

Devletin ve kamunun tüm olanaklarını kendi üzerlerinde kullanıyorlar. muhtemelen bu harcama da sadece bu paravandir

Balkan Türkleri

Değişim şart.Uzun süren iktidarlar bozuluyor maalesef.Sitedeki koyu Akp'cilerin fark edemediği gerçeklerden biri de bu.A Partisi B Partisi C Partisi de fark ... Devamını Gör