Görüş Bildir
Haberler
İlk Seferde Parasını Kurtarmıştı: 81 Yaşındaki Kadın İkinci Defa Aynı Yöntemle Dolandırıldı

İlk Seferde Parasını Kurtarmıştı: 81 Yaşındaki Kadın İkinci Defa Aynı Yöntemle Dolandırıldı

Telefon dolandırıcıları yapılan uyarılara ve alınan önlemlere rağmen vayandaşları dolandırmaya devam ediyor. Dolandırıcıların bu seferki hedefi 81 yaşındaki Hacer Bulut oldu. 8 ay arayla 2 kere dolandırılan yaşlı kadın ilkkinde parasını geri almayı başarmıştı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yalnız yaşayan Hacer Bulut, 8 ay önce kendisini polis olarak tanıtan kişiye 6 bilezik, 2 yüzük ve 1 küpesini kaptırıp, dolandırıldı. Polis, dolandırıcıyı yakalarken, altınlar Hacer Bulut'a verildi.

Önceki gün FETÖ bağlantısı diyerek yaşlı kadını yine aradılar

Önceki gün FETÖ bağlantısı diyerek yaşlı kadını yine aradılar

Bulut'u, önceki gün ise ev telefonundan arayan Mustafa K. ile Şahabettin A. kendilerini polis olarak tanıtıp FETÖ ile bağlantısının olduğunu, konunun incelenmesi gerektiğini, bu sürede ziynet eşyalarını devlet güvencesi altına alacaklarını belirtti. Şüpheliler, Bulut'u kuyumcuya yönlendirerek ziynet eşyalarını paraya çevirmesini istedi. Hacer Bulut evindeki 6 bilezik, 2 yüzük ve 1 küpeyi bozdurup 99 bin 400 TL'yi şüphelilerin banka hesaplarına yatırdı.

Şüphelenerek polisi aradı

Şüphelenerek polisi aradı

Durumdan şüphelenen Hacer Bulut polise gidip şikayetçi oldu. Polisin çalışmasıyla şüphelilerin Van ve İstanbul'da oldukları tespit edildi. Mustafa K. ve Şahabettin A. yakalanıp Bartın'a getirildi. Şüphelilerin evlerinde çok sayıda banka kartı, 2 cep telefonu, 11 bin 339 TL ve 2 bin dolar nakde el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mustafa K. ve Şahabettin A., çıkarıldıkları mahkemece 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan tutuklandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
7
5
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
safirmavideniz

Alzheimer olabilir mi?

Yağız Utku

Torunu istese vermez

.....

Parayı ekonomiye kazandırmışlar, kadın demek ihtiyacı yok ya da harcamayı beceremiyor, Bir pavyonda ezilerek ülke ekonomisine kazandırılmıştır para