Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlişkilerin Hangi Doğal Afet Gibi Bitiyor?

152PAYLAŞIM

İlişkiler güneşli yaz günleri gibi başlayıp doğal afetlerle sonuçlanır. 

Bakalım senin ilişkin hangi doğal afetle bitmiş?

1. İlişkilerinle tanışmaya nasıl başlarsın?

Arkadaş çevremde denk gelirim
Çalıştığım yerden seçerim
İnternetten tanışırım
Takıldığım mekanlarda denk geldiğimde tanışmaya giderim

2. Daha ilişkinizde 1. ayınız ve karşı taraftan homurdanmalar başladı nasıl tepki verirsin?

Homurdanmalarının sebebini çözmeye çalışırım
Ben de homurdanmaya başlarım
Kavga çıkartırım
Üf çekemem! Ayrılırım

3. İlişkiyi bitiren taraf neresi olur?

Ben bitiririm
Ben bitirmem
Karşı taraf bitirir
Bazen hiç başlamaz

4. Hatanı kabul eder misin?

Ederim
Etmem
Hatalıysam ara
Hatalı sollama

5. Hiç aldatıldın mı?

Evet aldatıldım
Hayır aldatılmadım
Aldattım
Aldatıldıysam da haberim yok

6. Sence seven insan katlanır mı?

Kimse kimseye katlanmak zorunda değil. Burası demokrasi ile yönetilen bir ülke
Katlanmak değil de sabredebilirsin
Çok aşıksam katlanırım
Onu kaybetmekten çok korkarım

7. Aşk mı, mantık mı?

Aşk
Mantık
Yeri geldiği gibi
Hiçbiri

8. Kavga ederken etraftaki eşyaları yerlerinden oynatmak ister misin?

Evet hırsımı onlardan çıkartırım.
Hayır edebimle kavga ederim.
Bunu hiç düşünmemiştim, etkili olabilir.
Gerek yok böyle şeylere insan gibi konuşabiliriz.

9. Daha önce hiçbir ilişkinde bile bile haksızlık yaptığın oldu mu?

Evet pişmanım
Evet pişman değilim
Hayır yapmadım
Hayır bilmiyorum

Deprem!

Senin ilişkilerin, ufak tefek çatlakların sonucunda büyük bir depremle sonuçlanıyor. Aslında ilişki hep başlarında sinyal veriyor fakat siz umursamıyorsunuz. Sorunlarınızı çözmüyorsunuz ve sonucunda hep böyle oluyor. Kocaman bir sarsıntı ve yıkım! İnsanların etkisi çok büyük oluyor. Her kafadan bir ses çıkıyor ve herkes sizin ilişkinizi yorumluyor. Ne gerek var? Ufak tefekte olsa problemlerini çözmeye çalış, yoksa büyük bir zelzele ile korkunç sonuca ulaşabilirsin. Deprem önceden sinyallerini verir önlem alıp almamak sana kalmış. Bazen büyük bir depremin ilişkilerin için gerekli olduğunu düşünüyorsun, haklı olabilirsin büyük bir sarsıntı seni kendine getirir. Depremler oluyor beynimde!

Yanardağ Patlaması!

Senin ilişkilerin, tam volkanik dağ gibi patlıyor. Öncelikle ufak sarsıntılar ve toz bulutları, ilerleyen dönemde tartışmalar. Sen, hep içine atıp atıp en son sorunlar boyunu aşınca büyük bir patlama yaşıyorsun. Ne hikmetse bu, bütün ilişkilerinde böyle. Sessiz sakin karakterin ve herkese ılımlı yaklaşan tarafın yüzünden sen bütün dertlerini içine atıyorsun. E noluyor, sonra bir volkan gibi günün birinde dışarıya püskürüyorsun? Her zaman karşısı haklıymış gibi sen özür diliyorsun, affetmesini istiyorsun. Birazcık dişli ol ve kendini savun. Sonradan sonraya patlamalarla ancak etraftaki bitki örtüsüne zarar verirsin karşındakine bir zeval gelmez. Önemli olan yeri ve zamanında konuşabilmek. Maziyi kaynatıp kaynatıp önüne getirme. Olmuş ve bitmiş ilişkileri ısıtıp ısıtıp gündeme getirmek sonucunda büyük bir patlamaya sebep olur. Küçük patlamalarınla mutluluklar :)

Heyelan!

Senin ilişkilerin, tıpkı bir heyelan gibi son buluyor. Bütün ilişki boyunca birbirini şişir şişir dönsün dolaşsın heyelan olarak karşına çıksın. Planlayarak başlamadığın ilişkilerinde planlayarak heyelana sebep olmuyorsun tabii fakat heyelanın bile koşulları var ve onun için önlem alınıyor. İlişkide de böyle koşullar bulunuyor ve önlemini almadığın için hop ilişki altından kayıp gidiyor sen bakakalıyorsun. Karşı taraf tereyağından sıyrılır gibi sorunlardan ve heyelandan kurtuluveriyor sen kalıyorsun öyle tek bir ağaçın heyelana karşı direnmesi gibi. Az biraz önlem al bile bile gitme, altından kaydırma bu ilişkiyi. Önceden sorunlarını sıkıntılarını anlat ki karşı tarafta sana nasıl davranacağını gözlemlesin. İlişkinin başında sevmediğin insanlara yoğun duygular yükleme sonrasında katlanamaz ve tahammül edemez konuma girersin. Mutlu sevgililikler :)

Fırtına!

Öncelikle hızlı hızlı rüzgarlar eser, yağmur başlar ve ardı arkası kesilmeyen fırtınayla devam eder. Gök gürültülerine tahammül etmek sana kalmış fakat sen çok susuyorsun ilişkilerinde. Baskın karakterler hep karşı taraf çıkmış. Biraz dişlerini gösterme sırası sana gelmiş. Önlem almak istiyorsan yelkenlerini aç kendini savun yoksa fırtınalara göğüs geremezsin. Biraz özgüvenli olmak gerektirir. Cesur ilişkiler yaşıyorsun eyvallah fakat bunları kaldıramıyorsun. Şiddetli rüzgarlarınla insanlara haykırdığın da oluyor tabii. Esip gürlüyorsun fakat bu durum fırtınaların habercisi oluyor ve sonunda bir ilişkinin daha sonuna gelmiş bulunuyorsun. Az sakinleş canım ya hayat bu kadar sinirle geçmez...

Yangın!

Doğal veya doğal olmayan sebeplerle ilişkinin çevresini saran büyük bir yangın! Olur olmaz konularla ortaya çıkan bu kavgalar senin küçük bir kıvılcımınla büyüyor. Bazen ufacık kıvılcımların o kadar üzerine gidiyorsun ki kocaman bir yangına dönüşüyor. İçin yanıyor bazen konuşamıyorsun bunu da karşı tarafa belli etmiyorsun. Derdin sıkıntın her neyse konuş yoksa bu ilişki günün birinde yanıp kül olacak. Ve biliyorsun yangından sonra dönüş yoktur. Her şeyi en detayına kadar merak ediyorsun, bırak bi sal bakalım o sana geri döndüğünde nasıl bir doğal afetle karşılacak. İlişkinin ekolojik yapısını bozan tartışmalara izin verme. Hayatına karıştırma yoksa senin alevlerinle karşılayabileceklerini göster onlara. Güçlü yapın sayesinde fazla üzülmüyorsun bu güzel ama karşı tarafında çok üzerine gitme. Alevli ilişkiler dileriz. :)

Hortum!

Kümülüs bulutları ile bağlatılı olan ilişkinde silindir şeklinde dönerek bir anda yer ile gök arasında bağlantı kurar. Senin ilişkilerini bitirme tarzın tam olarak hortum tipi rüzgar gibi! Büyük yıkıcılık gücüne sahiptir ve belki de birçok emek harcanan bu ilişkiyi bir anda yerle bir edebilir. Etrafında bulunan her şeye büyük hasarlar bırakırsın ve çevresinde kimsenin kalmasına, yaşamasına izin vermezsin. İlişkin sonucunda hem kendi iletişimini kesersin hem de kimse onu sevmesin istersin. Sen kocaman bir hortum gibisin. Kendi etrafına da yaklaştırmayan, özgüveniyle her yeri yerle bir eden bir yapın var. Seni aldatacak insan tanımıyorum. Güçlüsün ve sana hata yapacak kişileri gözlerinden tanıyorsun. İnsanlar senden çok çekiniyor. Biraz sakinleş!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
humaira-faqiri

yanardağ partlaması .🧐

Gizli Kullanıcı

Deprem! Senin ilişkilerin, ufak tefek çatlakların sonucunda büyük bir depremle sonuçlanıyor. Aslında ilişki hep başlarında sinyal veriyor fakat siz umursamıyorsunuz. Sorunlarınızı çözmüyorsunuz ve sonucunda hep böyle oluyor. Kocaman bir sarsıntı ve yıkım! İnsanların etkisi çok büyük oluyor. Her kafadan bir ses çıkıyor ve herkes sizin ilişkinizi yorumluyor. Ne gerek var? Ufak tefekte olsa problemlerini çözmeye çalış, yoksa büyük bir zelzele ile korkunç sonuca ulaşabilirsin. Deprem önceden sinyallerini verir önlem alıp almamak sana kalmış. Bazen büyük bir depremin ilişkilerin için gerekli olduğunu düşünüyorsun, haklı olabilirsin büyük bir sarsıntı seni kendine getirir. Depremler oluyor beynimde!

kubilay-kaan-senkose

Hortum!Kümülüs bulutları ile bağlatılı olan ilişkinde silindir şeklinde dönerek bir anda yer ile gök arasında bağlantı kurar. Senin ilişkilerini bitirme tarzın tam olarak hortum tipi rüzgar gibi! Büyük yıkıcılık gücüne sahiptir ve belki de birçok emek harcanan bu ilişkiyi bir anda yerle bir edebilir. Etrafında bulunan her şeye büyük hasarlar bırakırsın ve çevresinde kimsenin kalmasına, yaşamasına izin vermezsin. İlişkin sonucunda hem kendi iletişimini kesersin hem de kimse onu sevmesin istersin. Sen kocaman bir hortum gibisin. Kendi etrafına da yaklaştırmayan, özgüveniyle her yeri yerle bir eden bir yapın var. Seni aldatacak insan tanımıyorum. Güçlüsün ve sana hata yapacak kişileri gözlerinden tanıyorsun. İnsanlar senden çok çekiniyor. Biraz sakinleş!

kaan-incekara1

bildi hortum

orhan-ulusoy

Deprem!

Görüş Bildir