Görüş Bildir

İddia: Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla İstifa Edecek

Haberler
> İddia: Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla İstifa Edecek

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın görevini bırakacağı öne sürülüyor.

HaberTürk'te Rahim Ak imzası ile yayımlanan habere göre Hakan Atilla, 26 Mart'taki Borsa İstanbul'da genel kurulu öncesi kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldı.

Bu izin Atilla'nın genel kuruldan sonra yeniden görev almayacağı şeklinde yorumlandı. 

ABD'de yayın yapan Bloomberg kanalı da Atilla'nın ay sonundaki yıllık toplantıdan sonra istifa edeceğini öne sürdü.

Daha önce de istifa söylentileri çıkmıştı

Daha önce de istifa söylentileri çıkmıştı

Daha önce de ABD’de Halkbank davasından yargılanıp hapis yatan ve Türkiye’ye döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne atanan Hakan Atilla’nın görevinden istifa ettiği iddia edilmiş ancak haber doğru çıkmamıştı. 

Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ayrılmasının ardından Borsa İstanbul Başkanı Atilla'nın da istifa söylentileri çıkmıştı. Ancak bu kez Atilla'nın kesin biçimde görevi bırakma yönünde karar aldığı belirtiliyor.

Gerekçe göstermedi

Gerekçe göstermedi

Özellikle ABD'deki seçimlerde Demokrat Joe Biden'in seçilmesinin ardından ABD’de Halkbank davasından yargılanan Hakan Atilla ile ilgili bu dava ile ilişkili söylentiler de bir süredir devam ediyordu. 

Borsa açısından 2020'yi bir “dayanıklılık testi” olarak nitelendiren Atilla, “Geriye baktığımızda, zorlukların üstesinden geldiğimizi ve hedeflerimizi aştığımızı gururla söyleyebilirim. 2020, Borsa İstanbul tarihinin performans açısından başarılı bir yılı oldu. Tüm piyasalarda en yüksek işlem hacimlerimize, en yüksek endeks değerlerimize ulaştık. Emeği geçen çalışanlarımıza ve Borsa İstanbul’a güvenen herkese teşekkür ediyorum” demişti. 

Geçtiğimiz yıl içerisinde Borsa İstanbul’un yatırımcı sayısının yüzde 64 artarak 2 milyona ulaştığını aktaran Atilla, “Yeni yatırımcılarımızın bilinçlendirilmesi adına hazırladığımız tanıtıcı ve bilgilendirici içerikleri ve rehberleri sosyal medyanın gücünü de kullanarak milyonlarca kullanıcıya ulaştırdık. Bu değişimi yönetirken iş sürekliliğinde kesintisiz hizmet verebilmek için önlemler aldık, piyasaları erişilebilir kılacak ve özellikle bireysel yatırımcıyı koruyacak düzenlemeler yaptık” şeklinde konuşmuştu.

Son gelişmelerin ardından Atilla'nın görevden 1 ay izin alarak Borsa İstanbul'dan gerekçe göstermeksizin ayrılması ise dikkat çekti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
3
3
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Hırsızlık yolsuzluk yapan bir kişiye Dükkanın kasasını emanet ediyoruz Hem de resmi olarak..... ....... Reis'e biat edenler bununla övünüyor.... ..... Aferi... Devamını Gör

bi şerefsiz gider bi başka şerefsiz gelir bunlar o yönden eksiklik çekmezler.

Resho

Sıkıntı yok ya oraya da başka bir güreşçiyi koyarsın olur biter.