İçinde Yalnızca Güzellikleri Barındırması İçin İnşa Edilen Ancak Buruk Hikâyesiyle Kalbimizi Acıtan Dolmabahçe Sarayı

303PAYLAŞIM

Osmanlı Dönemi’nde yapılmış en nadide ve en değerli yapılardan biri olan Dolmabahçe Sarayı, Avrupa ve Türk mimarisinin inanılmaz bir karışımı. İçinde kötülüklere ve çirkinliklere yer olmayan ve yalnızca güzellikleri barındırması için Sultan Abdülmecid tarafından inşa ettirilen bu büyüleyici sarayın Türkler için de apayrı bir yeri var. 

Bunun sebebi ne diyebilirsiniz, çünkü burası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer aynı zamanda. Gelin, görkemiyle göz kamaştıran ancak buruk hikâyesiyle de kalbimizi acıtan Dolmabahçe Sarayı'nı Yapının Öyküsü'nden dinleyelim.

Kaynak: https://twitter.com/yapinin_oykusu/statu...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
volcano_

2 ay önce görme fırsatına sahip oldum. Paşam'ın yatağının başında kız arkdaşımla dakikalarca ağladığımızı biliyorum. tarifi yok kullandığı ecza dolabı, tekerlekli sandalyesi vs onunla o mekanda farkı zamanlarda olmak bile mükemmel. ruhu şad olsun.

corpse-bride

cok uzun zaman oldu burayı gorelı .benı sasırtan osmanlı yıkılırken bıle ıhtısamlı yapıların ıcınde yıkılmıs dedırtecek bı ıcerıge ve yapıya sahıp olmasıydı dokme demırden yapılan kalorıfer peteklerınde bıle kabartmalı suslemeler vardı .bıde sey cok hosuma gıtmıstı Ataturk cok az bı bolumunu kullanıyor bu sarayın. gerı kalan kısımların hepsı padısahtan kaldıgı gıbı korunuyor hıc dokunmamıs ozen gostermıs Ataturk gelecege osmanlıdan kaldıgı gıbı bırakılması ıcın. ve o gosterıslı avıze kooocaman bıseydı

Görüş Bildir