İbret Alınıyor! Her Biri Başlı Başına Hayat Dersi Sayılabilecek Güncel Magazin Haberlerinin Bize Düşündürdükleri

-
Abone ol

Magazin gündemimiz öyle ilerliyor ki Gıybet Kazanımız zamanla adeta koca bir İbret Tablosu'na dönüştü. 😂

Ne demiş Aşık Veysel, "Gören göze, ibret vardır her şeyde." 

Biz de gerçek hayatın ve gerçek ilişkilerin sadece biraz daha dramatik ve ışıltılı versiyonu olan, "magazin" dediğimiz mereti olabilecek en faydalı şeye dönüştürmeye çalıştık ve güncel haberlerin hepsinden koca birer hayat dersi çıkardık. Bundan sonra magazin haberlerine "Bu bilgi benim ne işime yarayacak?" deyip geçmeyeceksiniz. 😂

1. "Var ki yiyoruz! Herkes hakettiği gibi yaşıyor! Kıskanmayın! Allah herkesin gönlüne göre veriyor!"

vesaire vesaire... Klasik Demet Akalın cümleleri. Pek çoğunu da kocaman pırlantalarına, abartılı dekorlarına ve astronomik fiyatlı kıyafetlerine gelen eleştiriler üzerine söylemişti. Seviyordu gösterişi ve kendinden de çok emindi, çok! Gerçi hala çok emin... Ama evrenin Akalın'a vermek istediği bir mesaj var sanırım: Düşmez kalkmaz bir Allah, büyük konuşmayacaksın!

Zira bu hafta gelen haberlere göre Okan Kurt, yargılandığı karşılıksız çek davasında ceza aldı. Okan Kurt, eğer mahkemenin verdiği 5 milyon 267 bin TL’lik adli para cezasını ödeyemezse hapis yatacak. 

Hayat hep iyinin kazanması şeklinde ilerlemiyormuş, bazen şanssızlıklar, aksilikler ve yanlış seçimler insanların başını yakabiliyormuş; dolayısıyla da herkes hakettiği gibi yaşamıyormuş, değil mi Akalın?

2. Şu kaos girdabına bir göz attığımızda ise... Anlıyoruz ki aşk acısı denen illet sadece fakirlere özel bir durum! 😂

Bildiğiniz gibi Acun&Şeyma ikilisi boşandı. Olur, normaldir. Fakat bu uğruna türlü skandallara, kavgalara, entrikalara ve fena eleştirilere dahi göğüs gerilen aşk bittiği gibi iki tarafın da hiçbir şey olmamış gibi "Thank you, next!" tadında hayatlarına devam etmeleri? 

Elbette kimsenin perişan olmasını üzülmesini istemeyiz ama şu tüketim kültüründe, adeta "üst model" ile değiştirmiş gibi insanları birer eşya gibi değersizleştiren bakış biraz rahatsız edici sanki... 

Büyük aşk bitti. İki taraf da bir diğerinden daha genç / daha yakışıklı insanlarla beraber. Bunda sorun yok fakat büyük resim inceden şaşırtmıyor değil. Yoksa aşk ve sevgi yalan mıydı? Biz fakirler, daha iyisini saniyesinde bulamadığımız için mi insanlara bağlanıyor ve onları kaybedince üzülüyorduk? Ne dersiniz? 🤔

Halkımız gücü gerçekten seviyor. Güçlü bir erkeksen, sırtın yere gelmez bu ülkede!

Itır Esen'in fotoğraflarına bakıyorum, yazacak cümleler bulmaya çabalıyorum fakat dilime hep gelen "Ya bu daha çocuk!" şaşırması oluyor. 

Öyle işte.

3. Fazla delikanlılık, "adamlık" uzun vadede pişman ediyor gençler. Ona göre.

Biliyorsunuz Hakan Çalhanoğlu, gençliğinden beri aynı sevgiliyle beraberdi ve gayet mutlu görünüyordu. Fakat evlendikten kısa süre sonra bir durumlar oldu ve boşanma kararı alındı. Çalhanoğlu adeta Kurtlar Vadisi'nden fırlamış gibi gizemli bir tavırla:

"Çok ciddi ve affedilmesi mümkün olmayan bir durum meydana geldiği için boşanacağım. Bu evlilikten çocuğum olursa sorumluluklarımı yerine getireceğim. Ama eşim ve ailesi ile iletişim kurmayacağım''

demişti. E böyle dersen herkes ihanet durumunu düşünür tabi. Başka ne olabilir ki? Aşırı ciddi ve affedilmesi mümkün olmayan durum... Hmm... Ne yaptı bu kızcağız? Annene uçan tekme mi attı? Alnının teriyle kazandığın paraları kumarda mı yedi? Şöhretini kullanıp bile bile kaç yıllık sevgiline ihanet iftirası attın işte!

Bekarlık da hoş gelmiştir tabi... Gençsin, paran var, hayat güzel! Ama öyle olmadı değil mi...

Bekarlık da hoş gelmiştir tabi... Gençsin, paran var, hayat güzel! Ama öyle olmadı değil mi...
Bekarlık da hoş gelmiştir tabi... Gençsin, paran var, hayat güzel! Ama öyle olmadı değil mi...

Eşi Sinem sadece 'Sevgili Hakan; 'Herkesi kirli düşüncelere yönlendirdin. Senin ihanete uğradığını düşünüyorlar. Evet ben hamileyim ama seni hiç aldatmadım.'' açıklamasını yaptı.

Hakan'ın daha önceden yazdığı mankenlerin screenshot'ları şimdilerde hala gündeme geliyor ve haberlere çıkıyor. Sinem ile Hakan barıştı ama eminiz ki, Hakan bu artisliklerin bedelini evinde fazlasıyla ödüyor olmalı!

4. Bu dünyada gerçekten hala aşka inanan, yürekten seven ve güçlü kadınlar var. Adriana da onlardan biri!

Adriana Lima ve Metin Hara ilişkisine reklam diyenler olmuştu. Sanki tek yürüyüşüyle milyonları cukkalayan bir süper modelin, orta ayar bir yazarın parasına ihtiyacı varmış gibi. Bu ilişki defalarca kopsa da gene iyi devam etti. 

Duyduk ki Adriana geçenlerde "Metin beni kullandı" açıklaması yapmış. "Aha!" dedik! Biliyorduk!

Adriana Lima istese kimleri elde edebilecek bir insanken; hep kendi ayakları üzerinde durdu, çocuk yaştan beri delice çalıştı, ihanete uğramasına rağmen aşktan ümidini hiç kesmedi ve Metin Hara tipli birine bile baktı! Metin Hara ne yaptı? "Benim eski sevgililerimi Google'layın, hepsi güzel zaten" dedi. Tüh yazıklar olsun!

İnanmayın annem, inanmayın gülüm...

Eğer içinize sinmeyen bir durum varsa, gerçekten sevilmediğinizden şüpheleniyorsanız, ilişki kopup duruyorsa... Sezgileriniz size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir.

40 yaşında Adriana bile bunu geç farketti.

5. Ay bir de bu adam yüzünden iki kadın kavga etmişti! 😂

Işın Karaca'nın eski kocasını biliyorsunuz; tüm Türk sosyetesini dolandırmış sonra da Güney Amerika'ya kaçmıştı. Orada da çeşitli suçlara karıştığını sık sık duyuyorduk. En son vakası ise BİR KÖPEK ÇALMAK olmuş. Hakikaten...

Adam at hırsızı değil ama köpek hırsızı da oldu artık. Kelimenin tam anlamıyla! Hapiste şu an.

Neyse... Mesele bu değil. Mesele, bir zamanlar bu beyefendi için İrem Derici ve Işın Karaca'nın arasının bozulması... Paylaşılamayan adama şöyle bir bakınız.

Değmez annem, değmez gülüm!

6. Umut Sarıkaya annesi edasıyla: "Herkes kendini kurtarır, olan sana olur!"

Eser Yenenler nişanlandı. Sevgilisinin parmağına yüzüğü resmen taktı!

Oysa geçtiğimiz seneler içinde tüm erkek arkadaşlarını çapkınlığa çıkaran, gezip tozarken arkadaşlarının güzel ilişkilerini baltalamalarına çanak tutan kendisiydi. Bak şimdi ne oldu? Eser aldı hevesini, sevgili yaptı ve evleniyor. Murat Boz, Dalkılıç da Eser'in ortamlarına koştururken kırdıkları sevgililerini geri kazanmak için kırk takla...

7. Ruh eşlerinin ne olursa olsun en sonunda birbirlerine kavuşmaları gerçek olabilir mi acaba?

Brad Pitt, Jenny'nin doğumgününe katılmış! 

Anceli ile boşandıktan sonra Jenny'yi arayıp özür dilediğini ve uzun uzun konuştuklarını biliyorduk. Ama ulu orta, herkeslerin gözü önünde böyle samimi bir şekilde doğum günü kutlayacaklarını tahmin etmezdik. Yoksa gerçekten başlıyor mu? Bu "dönerse senindir" geyiği gerçek olabilir mi? Gerçi kadın 50 yaşına geldi, adam da dedelere döndü iyice... Bu saatten sonra dönse ne olacak!

Siz ne diyorsunuz bu duruma? Ben çok kararsız kaldım. Yorumlarda buluşalım!

8. Neyse, bunca kaotik çirkin olayın içinde: Gerçek aşk var! Nadir de olsa var!

View this post on Instagram

❤️ Everyday is St Valentines Day #tbt

A post shared by Mehmet Günsür (@mehmet.gunsur) on

Fakat bunu herkes bulamıyor, bulsa da muhafaza edemiyor. Önce kendin güzel bir insan olacaksın, Mehmet Günsür gibi. Sonra kendin düzgün, saygılı ve ince davranacaksın, yine Mehmet Günsür gibi. O aşkı elalemin gözünden görmeye başlamışsan, o iş olmaz...

9. Özsevgi gerçekten o kadar zor bir şey ki... Ebru Şallı bile olsan kendini beğenmeyebiliyorsun demek ki!

Ebru Şallı, yine yine yine photoshop kullanarak göze battı.

Yahu sen Ebru Şallı'sın! Türkiye'nin en fit, en ince kadınısın! Ama yazık işte, kadıncağıza kendini nasıl yetersiz hissettirdiyse bu dünya... Hepimiz, tüm kadınlar onu çok iyi anlıyoruz aslında. 

Ama yapma Ebru, senin bile ulaşamadığın standartları bize gerçekmiş gibi gösterme. Daha da kötü hissediyoruz!

10. Samimi, tatlı insan sevilir. Ama en çok merhametli insan sevilir!

Hadise kürk giydi, ortalık ayağa kalktı. Kürk, elbette ki leopar kürkü değildi. Zira hiçbir moda markası leopardan kürk yapmaz. Ama ufak tavşan derilerinin renklendirilmesi ile bu leopar görünümlü kürk elde edilmiş oldu. Onlarca hayvan ölüsü var üzerinde yani...

Oysa Hadise çok sevilen bir ünlümüz. Sevimli, cana yakın, matrak... Ama insanlık her zaman merhameti, diğer özelliklerden daha üste koyuyor. Bu hep böyleydi, hep böyle olacak.

Kürk giyerek, "benim göz zevkim, bir canlının hayatından daha önemli" mesajı verirsen, bencil biri olduğunu anlarlar!

11. Ünlü olmak için çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım! Ama daha kestirme bir yolu var: Elalemin ne dediğini pek de takmamak şart!

Ünlü olmak için çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım! Ama daha kestirme bir yolu var: Elalemin ne dediğini pek de takmamak şart!
Ünlü olmak için çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım! Ama daha kestirme bir yolu var: Elalemin ne dediğini pek de takmamak şart!

Zira insanlar heeeep konuşacak. (Benim şu an yaptığım gibi!)

Doğulu, bu hafta fena kızdı. Ağzını sosyal medya hesabında feci şekilde bozdu. Küfürleri vesaire normaldir, herkesin tepesi atar zaman zaman... Ama elalemin laflarıyla sinirlerini bu kadar yıpratırsan, en büyük zararı kendine verirsin. 

Ünlü ol ya da olma; insanlar hep konuşacak, hep! Takmamayı öğrenmek, akıl ve beden sağlığı için ilk şart!

12. Her şey atlatılır, a dostlar! Her şey!

Her şey atlatılır, a dostlar! Her şey!
Her şey atlatılır, a dostlar! Her şey!

Meryem Uzerli'ye bak beeee! Dimdik!

Çocuğunu da almış kucağına! Misler gibi!

Beş sene önce kameraların üzerinde ağlayan, hamile ve terkedilmiş, tükenmişlik sendromu ile işini bile bırakmak zorunda kalan ve ülkeden kaçan kadın nerede... Bir de bu kadın nerede!

Tek kelimeyle ilham verici! Uzerli, kızının doğum gününü bu hafta kutladı. Çok güçlü, çok tatlı bir annen var ufaklık. Mutlu yıllar!

13. Bazı hayaller gerçek oluyormuş!

Demet Evgar yılın kadını ödülünü alırken konuşmasında annesine teşekkür etti ve bizi resmen ağlattı. 

"Kadın olmama izin verdiğin için beni hep desteklediğin için Manisa'da balkonda yıldızlara bakarken kurduğumuz hayallerin birçoğu gerçek oldu, daha da olacaklar için çok teşekkürler."

dedi.

Bazı hayaller gerçek oluyor arkadaşlar. Asla vazgeçmeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin-aydin27

Fantazi İç Giyim Modellerini Soosya Güvencesi İle Keşfet.

murat-selnur-karakoc

Demet Evgar;şahanesin...

nobetcileeeeeer

Metin Hara baktık göremedik. Adriana varken vardın onsuz tırı vırı

gul-ruya-ozar

Brad pitt mi dede? Editör 12 yaşında galiba asdasdfghsfg

dirdir

hadise mi sevimli?? bizi güldürdünüz.

Görüş Bildir