Görüş Bildir

İBB, Köylerdeki Vatandaşlar İçin Ücretsiz İnternet Noktaları Kuruyor

Haberler
> İBB, Köylerdeki Vatandaşlar İçin Ücretsiz İnternet Noktaları Kuruyor

Kırsal mahallelerde internete erişim konusunda sorun yaşayan öğrenci ve yurttaşlara destek olmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) köy meydanı, muhtarlık ve bilgi evlerine İBB WiFi noktaları kuruyor. Proje kapsamında 9 köyün internet kurulumu tamamlandı.

Kentin internet altyapısını kuvvetlendirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallerdeki internet problemine el attı. Toplamda 151 lokasyona kurulması planlanan İBB WiFi ücretsiz internet noktaları ile öğrencilerin pandemi nedeniyle artan uzaktan eğitim ihtiyaçlarına ek destek olunması amaçlanıyor.

İmkansızlıklardan ötürü öğrencilerin mağdur olmaması için de çalışmalar sürdürülüyor. Kırsal bölgede yaşayan vatandaşlar ve köylerde evinde internet olmadığı için uzaktan eğitimde sorun yaşayan çocuklar için hayat geçirilen proje ile tüm öğrenci ve vatandaşlar hızlı ve güvenli internet deneyiminden kişisel gelişim ve dijital eğitim olanakları için diledikleri gibi faydalanabilecek.

Yapılan çalışmalar sonucunda; Beykoz’a bağlı, Alibahadır, Poyrazköy, İshaklı; Çatalca’ya bağlı Kestanelik, Çanakça, Dağyenice; Çekmeköy’e bağlı Hüseyinli; Silivri’ye bağlı Akören ve Seymen köylerine internet kurulumu gerçekleşti.

Projenin ilk etabında bu sayı bir ay içerisinde 50 köye çıkartılacak.

Projenin ilk etabında bu sayı bir ay içerisinde 50 köye çıkartılacak.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
8
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emre Akdağ

Mansur başkan Ankarada yaptı. İmamoğlu arkadan geliyor oda yapıyor güzel