Hyundai Otomobillere Apple Watch Desteği

-

Daha önce iPhone’da var olan uygulamalar şu sıralar Apple Watch sürümleriyle mağazada boy gösteriyor. Özellikle otomobil firmaları Apple Watch uygulamalarıyla otomobili uzaktan yönetmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu firmalardan biri olan Hyundai, yeni Apple Watch uygulamasıyla iPhone’a göre daha kolay bir kullanım sunuyor.

iPhone’da var olan Blue Link isimli uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlayan Hyundai, uygulamaya Apple Watch desteği getirdi. 

Aslına bakarsak iPhone’da olan özelliklerin aynısına sahip olan bu uygulama, yalnızca söz konusu özelliklere erişimi kolaylaştırıyor. Sürücüler Apple Watch üzerinden otomobilin kapılarını kilitliyor ve açabiliyor, motoru çalıştırabiliyor ve herhangi bir hırsızlık söz konusu olduğunda konum bulma özelliği sayesinde otomobilin yerini tespit ederek polise haber veriyor. Ayrıca acil durumlarda veya otomobilin yerini tespit etmek amacıyla uzaktan farları açmak veya korna çalmak da mümkün oluyor. 

Google’ın harita hizmetinin entegre edildiği sistem, otomobilin yerini hızlı bir şekilde bulabiliyor. Yolda kalma gibi can sıkıcı durumlarda da yine Blue Link uygulaması yardıma koşuyor. Yıllık 99 dolar ücreti bulunan Blue Link sisteminin Hyundai’nin 2012’den beri üretilen 40’dan fazla otomobil modelinde yer aldığı belirtiliyor. Bu arada uygulamanın Android Wear versiyonu da bulunuyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleDeepMindiPhone
Görüş Bildir